Pabianiccy cykliści wkręcili się w rywalizację na kilometry. Po raz drugi ścigamy się w konkursie Allegro i pierwszy raz walczymy o duże pieniądze dla naszego Hufca ZHP.

Na pabianickim koncie z dnia na dzień przybywa kilometrów. W rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet wykręciliśmy już 189 622 kilometry (stan 14 lipca godz.10.30) i zajmujemy piąte, premiowane miejsce. Nagrodą jest event technologiczny dla mieszkańców miasta. Ale co ważne, pabianiczanie zostawili w tyle tak duże miasta jak Łódź, Gdańsk, Białystok, Kraków czy Katowice. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobyliśmy trzecie miejsce. W tym rywale są mocniejsi, bo jesteśmy na półmetku (zabawa trwa od 1 maja do dnia 30 września), a mamy na liczniku ponad połowę ubiegłorocznego osiągnięcia i zajmujemy piąte miejsce.

Natomiast od kilku dni na dwa kółka wsiadają harcerze i kręcą do upadłego. Liczy się każdy kilometr, bo rywalizują o wielką kasę w konkursie „odLOTTOwa jazda z OSHEE” organizowanym przez Fundację Lotto. Do wygrania są granty o wartości 150, 100, 80 i 50 tys. złotych. Za te pieniądze harcerze chcą unowocześnić swój ośrodek w Małeczu, gdzie co roku wypoczywa kilkaset pabianickich dzieciaków. Niestety, w tej rywalizacji brakuje kilometrów i zajmujemy dopiero piąte miejsce (WYNIKI). Rywalizacja trwa jednak do 15 września. Aby pomóc, wystarczy wsiadając na rower uruchomić aplikację (SZCZEGÓŁY REJESTRACJI).

A na rower w naszym mieście wsiada regularnie już kilkaset osób. W samej rywalizacji ZHP zarejestrowało się 446 cyklistów z czego 113 przejechało już ponad 100 kilometrów. Reprezentacja naszej redakcji dorzuciła 520 km.
Okazji do jazdy jest sporo. We wtorki i czwartki organizuje się grupa Night Cycling. We wtorek 35-kilometrową trasę pokonało około 45 rowerzystów. W czwartek cyfry się odwróciły i na rower wsiadło 35 osób pokonując 45 kilometrów. Wspólne przejazdy organizuje też Pabianicka Grupa Rowerowa. Jeśli ktoś woli bardziej ekstremalne przejazdy może śledzić grupę onthebike. Jest też coś dla kolarzy. Treningi organizuje reaktywowana sekcja kolarska PTC. Warto też zaglądać na fanpage promujący jazdę Rowerowe Pabianice.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Grupa fajna !
Miałem okazję 2 razy jechać. Gdyby przesunąć jazdę z czwartku na piątek to może więcej osób by się zjawiło.
Nie każdy może sobie pozwolić na powrót to domu po ~ 23 i pójście do pracy w piątek na 6:00 :/