Strona główna Aktualności Z miasta Jest drugie serce na nakrętki. Można wrzucać

Jest drugie serce na nakrętki. Można wrzucać

17
Plastikowe nakrętki, ze sprzedaży których pieniądze wpływają na konto Pabianickiego Centrum Medycznego, będzie można wrzucać do kolejnego serca.

Kilka dni temu drugi pojemnik w takim kształcie zamontowano na Lewitynie, blisko placu zabaw i boiska. Jak mówi Małgorzata Grabarz, miejska radna, z inicjatywy której stanął pierwszy, przed magistratem, o następne serce, właśnie na osiedlu Bugaj, pytali sami mieszkańcy. I ta prośba została spełniona.

Czy było potrzebne? Wystarczy spojrzeć, ile nakrętek wrzucono do niego przez tydzień. Można spodziewać się, że zapełni się całkowicie jeszcze w lipcu.

O tym, że pabianiczanie robią to chętnie, świadczy serce przy ul. Zamkowej. Od połowy października, kiedy się pojawiło, opróżniano je już dziesięć razy. Wszystkie nakrętki zostały sprzedane w jednej z firm w Łodzi.

– Łącznie było ich 1707 kilogramów. Kwota, jaką dzięki temu pozyskaliśmy wynosi obecnie 1253,70 zł i z pewnością będzie rosła. Gdy będziemy mieli większą sumę, kupimy potrzebny szpitalowi sprzęt – poinformował Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Jeszcze w wakacje w Pabianicach ma być ustawione trzecie serce.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

74 grosze za kilogram. 1 kg = ok 500 nakretek. Nalezy odjac od tego zysku 1253zł, koszty osobowe i transportu, jak i wykonania pojemnika. Osobiscie zachecam za kazda nakretke wyrzucona do pojemnika Eko-region wplate 10 gr na WOSP, ktory kupuje sprzet w wiekszej ilosci. Niestety jest to zwykly zabieg PR-owy, bez znaczenia dla funkcjonowania szpitala.

właśnie to chciałem napisać! sam pojemnik pewnie z 4 tys. kosztował… taki pijar 🙂

Przecież oni doskonale wiedzą, że pojemniki są za darmo. Nie piszą tego z powodu obruszenia, ale tylko po to, żeby mącić i buntować.

Za darmo to w twarz ciężko dostać. Czyli zapłaciły za to firmy by ocieplić swój wizerunek. Nie zmienia to faktu że mogli np zasponsorowac jakieś badanie dla dziecka lub wykupić leki, ale to nie jest tak medialne jak pojemnik na korki…

Czekają jak ty zasponsorujesz. Ale pewnie tylko potrafisz dać w twarz. Ciężko z chamem dyskutować

Po cholewkę finansować pcm jak to jeden wielki oddział patologiczny w zarządzaniu nastawiony na bezczelny zysk. Tą zbiórkę to na każdy inny cel można było zbierać np na dom dziecka, karmę dla zwierząt lub koszenie chwastów na poboczu…. O zbieraniu śmieci nie wspomnę.

A to przy Gminie na Torowej to gdzie Jest?. Tam już nie Pabianice??
Ciekawe ile mieszkańców pragnęła wydać miejską kasę na takie serce. Jaki koszt zakupu był??

Aga dzięki. Ten pabianicki jest podwójny. Czyli może ok. 3000zl.
Magisttryy to biznes robią. A zwłaszcza pani która to sobie ubzdurała. MG kup za swoje to będzie wtedy się oplacało

Nooo. Jest sukces- około 0.75gr za kilogram w skupie czy gdzieś tam.
Niech magistrat postawi więcej pojemników na różne różności to nie będziemy płacić za wywóz 29 zł od osoby. Każdy chętnie odda za darmo.

szkoda zbierania na ten szpital

postawcie takie serce na styropian lub pojemniki po tonerach. w dzień się zapełni kilka razy!

Dobrze by było gdyby stanęły również pojemniki na leki i baterie, bo one są b. szkodliwe dla środowiska czyli i dla ludzi.

Czyżby wybory się zbliżały? Bo coraz częściej Pana Grzegorza widzę i jego ferajnę jak wykonują ruchy pozorne 🙂

Wiekopomny sukces Grzesia 🙂 Toż to w kronikach będą pisać !!! Jak on to zrobił ? Taki sukces !
Co za żenada