Strona główna Aktualności Z miasta Jakie latarnie przy Zamkowej? Pabianiczanie wskazali swój typ

Jakie latarnie przy Zamkowej? Pabianiczanie wskazali swój typ

16
Po zakończeniu modernizacji linii tramwajowej i przebudowie centrum ulicę Zamkową, zgodnie z oczekiwaniami pabianiczan, będą oświetlały latarnie w stylu retro.

O tym, że spodobał się on najbardziej świadczą wyniki ankiety, jaką przeprowadził magistrat oraz opinie uzyskane z innych źródeł. Urzędnicy zaproponowali do wyboru trzy wzory opraw (pisaliśmy o tym TUTAJ).

– Mieszkańcy dość jednoznacznie wskazali oprawę z numerem 1, opowiadając się więc nie za stylem nowoczesnym, a retro – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Nie oznacza to, że wygląd latarni będzie identyczny z wzorem zaproponowanym na potrzeby ankiety, ale na pewno do niego zbliżony. O decyzji pabianiczan wie już wykonawca, czyli konsorcjum Progreg InfraCity.

– Przekazaliśmy mu tę sugestię z prośbą, aby ją uwzględnił. Obecnie robi pod tym kątem rozeznanie rynku – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No ekstra, będą ładnym tłem do zdjęcia dla miłomściwie nam panującego.
Studzienki jak były zapchane tak dalej będą zapchane, ale w świetle nowych latarni.

super! bardzo fajnie, ze mieszkancy mogli decydowac! a co z kolejymi elementami? czy mozemy tez wybierac kolor slupów, przystanków, kształt słupków ograniczających strefe parkowania, włazów do studzienek, itd…. bo jak rozumiem, UM nie ma spojnej wizji architektonicznej na tą przebudowę, jak i spojność z innymi częściami miasta i musi się posiłkować ankietami internetowymi… DRAMAT!

To chyba dobrze, że Mieszkańcy mają możliwość wpłynięcia na wygląd centrum ich miasta?

Sylwetki słupów oświetleniowych i trakcyjno – oświetleniowych, wraz z ich kolorem (grafitowy) są już wybrane, i stosowane od paru lat wzdłuż naszej linii tramwajowej, można je zobaczyć między innymi przed Urzędem Skarbowym, Starostwem Powiatowym, Wysoką Tkalnią, Warszawską 2-6, Warszawską 41-43 (słupy trakcyjno – oświetleniowe) oraz Stary Rynek 8, Warszawska 2-6 (słupy trakcyjne).Głosowanie dotyczyło wyłącznie sylwetki lamp ze źródłami światła typu LED dla tzw. niskiego oświetlenia na ul. Zamkowej od ul. Narutowicza do Dworu Kapituły Krakowskiej.

Jedyny słuszny wybór ta 1 🙂

Szkoda że bierze się pod uwagę zanieczyszczenia światłem w przestrzeni publicznej.

W naszym Biskupinie zanieczyszczenie swiatlem jeszcze dlugo nam nie grozi. Mamy za to nadprogramowa wycinke drzew, czyli autostrady w srodku lasu.

Dzisiaj stosuje się do oświetlenia ulicznego prawie wyłącznie oprawy oświetleniowe ze źródłami światła typu LED skierowane na jezdnię, chodnik itp. Nie wolno stosować opraw „świecących w górę”, czyli zanieczyszczających sferę.

Czyli pasuje tylko wariant 2, a 1 i 3 w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.

Czyli chyba się nie znasz, ale musisz się wypowiedzieć

Mistrzu, źródło światła w 1 i 3 zainstalowane jest w podstawie pokrywy latarenki, że tak to określę, świeci w dół. To nie czasy, gdy żarówkę rtęciową wkręcało się od spodu, co dawało światło rozproszone na wszystkie strony, tylko nie pod latarnię, skąd wzięło się słynne powiedzenie „najciemniej pod…”

Przy świetle jakże wspaniałych latarni zobaczą może w końcu zalegający brud na ulicach.

Mackiewicz nie ośmieszaj się zabawami w stylu wyboru latarni. Może Pań spod latarni jeszcze o opinię zapytaj !!! Zajmij się zalanymi ulicami i zniszczeniami po wichurach i zapchanymi studzienkami … a nie wtedy na urlopie byłeś i miałeś miasto w głębokim … 🙁

lepiej niech przy zbliżających się wyborach, zamiast krówek i kawy, porozdawali latarki ledowe, Prościej się by było po dziurawych chodnikach i piachu poruszać poza główną ulica miasta.

W tym ratuszu to mają problem, żeby samodzielnie zdecydować o wyborze oprawy oświetleniowej?
Może zaraz sami pójdą za ciosem i zaordynują stylowe wagony ciągnięte przez konie?!
Co jak co, ale w tych kwestiach powinni decydować inżynierowie – projektanci.

A jakby wybrali spektakularny i dyskusyjny patent, jak słupy w Ksawerowie, to byłby płacz i lament „co to za…”

A tak każdy ma prawo wyboru. I to mi się podoba. Przy tak detalicznych sprawach można stosować sugestię opinii publicznej.