Strona główna Aktualności Z miasta Wybierz, jak mają wyglądać latarnie w centrum

Wybierz, jak mają wyglądać latarnie w centrum

27

Przy okazji przebudowy głównej ulicy miasto wymieni na nowe latarnie ustawione na chodniku. Na odcinku od ul. Gdańskiej do Narutowicza będą 44, energooszczędne z oprawami Led.

Oprócz funkcji dekoracyjnej nowe lampy mają praktycznie doświetlić przestrzeń na chodniku. Zastąpią stare latarnie z kulistymi oprawami zamontowane w 2006 r., których stan techniczny pogorszył się i są coraz trudniejsze w utrzymaniu.

Jak mają wyglądać nowe latarnie na Zamkowej? Nowoczesne czy w stylu retro? Prezydent Pabianic chciałby poznać opinie mieszkańców. Można wypowiedzieć się przez stronę e-pabianice.pl od 23 czerwca (po godzinie 8 ruszy ankieta) do 7 lipca. Będą tam trzy rysunki z propozycjami opraw w różnym stylu.

Urzędnicy zastrzegają, że to nie są konkretne wzory. Propozycja wskazana przez większość uczestników będzie wskazówką, która miasto przekaże wykonawcy remontu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro to nie są konkretne wzory to po co w ogóle możliwość wyboru?
To jakieś sprawianie wrażenia, że od mieszkańców coś w ogóle zależy.
Jak kupowano biletomaty do autobusów to jakoś o zdanie prezydent nie pytał a teraz nagle o jakieś głupie latarnie pyta?
To jakiś kiepski żart.

To taki sam „pic” jak pytanie o nazwę ronda. W naszym mieście nie ma niestety spójnej koncepcji, wszystko co jest robione, wykonywane jest w taki sposób jaką wizję ma ktoś w danej chwili. Popatrzymy chociażby na słupy przy wejściu do parków czy na skwery, raz owalny minimalizm raz retro. Brak plastyka, brak inżyniera, brak wizji. A jeśli już pytamy o oprawy to co ze słupami, jego wysokością, materiałem, kolorem oraz przede wszystkim barwą oświetlenia? Może jakieś dane dotyczące rozkładu światła, gwarancji.

Prezydent robi sobie po prostu jaja z obywateli Pabianic.

Zajmijcie się brakiem miejsc parkingowych w centrum a nie wciąż te same pierdoły za nasze pieniądze. Ile można kraść ?

Nie ma miejsca na miejsca parkingowe, więc nie ma się co tym tematem zajmować.
Jak ktoś ma z tym problem, to zawsze jest autobus.

W miejscu dotychczasowych miejsc parkingowych będą wstawione owe lampiony. Czego nie rozumiesz?

bla bla bla. A może Pan Prezydent poinformuje o kosztach zakupu i utrzymania ww zabawek?

A ja wybieram żeby drogi w Pabianicach nie były tak dziurawe jak są. !!! Kształt latarni ma dla mnie znaczenie drugorzędne -to temat zastepczy aby odwrócić uwagę od realnych bolączek naszego miasta

Hm. Ja proponuję wynająć ciężki sprzęt i zaorać większość ulic. I będzie spokój. Magistrat nie będzie miał bolączki. Pracują tam chyba same ……. i nie dokończę bo nie wypada.

Ja wybieram nr. 3 😁

„pseudo-prezydent” po artykule o słupach trakcyjnych w Ksawerowie musi się wykazać i stąd to całe zamieszanie. Przecież ten czlowiek ma totalnie gdzieś nas mieszkańców, najważniejsze, że mnie wybrali i teraz śmieje prosto w twarz.

„Urzędnicy zastrzegają, że nie są to konkretne wzory”.
Ludzie mają głosować a lampy będą i tak inne. I to jest największy problem w tej chwili w tym mieście?

Najważniejszy jest efekt końcowy czyli zdjęcie lansikowe i tu jest najważniejsze kryterium. Wybrana lampa nie może przyćmić blasku p.rezydenta na zdjęciu, powinna delikatnie acz zdecydowanie podkreślać jego niesłychane walory jako kierownika miasta, oraz całościowo ocieplać wizerunek.

Trawa nie skoszona, ulice jak w Donbasie, po ataku rakietowym….a Ten o latarnie pyta, zastrzegając przy tym od razu, że i tak będą inne….płakać się chce…

Te przedstawione tu klinkiety pełnią funkcję dekoracyjną a nie doświetleniową. Nie wiem jak obecne kuliste lampiony są problematyczne w utrzymaniu? żarówę się wymienia moment, a kurz wyciera też moment. To zastanówcie się jak te fikuśne będą się dawały łatwo ogarnąć z brudu, czy szybkości serwisu… Pomijam fakt że widniej nie będzie.
PS. jako dekoracyjne wzdłuż ulicy to chyba nr 1. numer drugi nie pasuje nowoczesnym stylem do zapyziałego miasta, a trzeci to do ogrodu na dojazdową dróżkę się nadają.

Panie Prezydencie. Na początek niech pan zdejmie ten kaganiec, bo wyglądacie jak kosmici : )))))

Maseczka nie pomoże, wszyscy wiemy jak wygląda.

To se wybraliście prezydenta. Debili z was na kaxdym kroku robi. I jeszcze jest pewny, ze wszyscy to łykają. Po co lampki na trotuarach po ktorych nikt nie chodzi, jak od esdehu do kościoła Mateusza. A ludzie w korkach, albo nie mający gdzie zaparkować będą kleli, że widno się samo będzie robiło. Miasto klakson nadchodzi.

Chodzi, chodzi, w dodatku też czeka, żeby móc jeździć rowerem. Natomiast ludzie nie mający gdzie zaparkować nie interesują mnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wypowiadaj się za innych. Możesz mówić, co najwyżej, za siebie.

Taki mi pomysł jeszcze wpadł. Nazwilmy Zamkową po przenudowie ulicą G. Mackiewicza! Do momentu, aż ktoś jej nie przbuduje. Fajnie będzie! Gdzie 6ak trąbią? Na Mackiewicza! Albo nawigacja, wbijasz Pabianice, a tam: omijaj Mackiewicza! Ktoś ma jeszcze jakieś pomysluy?

Mam taki pomysł, żeby zabronić wypisywania takich głupot w internecie.

Ja nie mogę. A projekt jakiś jest na centrum miasta? Przecież to powinno wszystko być spójne i do siebie pasowac. A tu widzę do wyboru i retro i super nowoczesne. A co z resztą- klombami, zielenią, chodnikami, ławeczkami? Prezydencie- zatrudnij Pan w końcu jakiegoś fachowca, a nie bawisz się Pan w architekta . Potem znowu będziemy się wstydzić przez ładnych parę lat.

Tak na prawdę to żaden ze wzorów nie pasuje do całości tego odcinka. Wzór nr 1 (jako oprawa tzw. historyczna) nie pasuje do nowoczesnych zabudowań, lecz pasowałaby w okolicy od Gdańskiej do Kilińskiego gdzie mamy zabytkowe kamienice z cegły, zaś od Kilińskiego do Narutowicza raczej takie oprawy nie będą pasowały do nowszej zabudowy i tutaj lepiej pasuje wzór 2. Ale ze względu na to, iż dziwnie by wyglądało sąsiedztwo rożnych opraw wokół ulicy Kilińskiego poszukałbym oprawy o stylu pośrednim (pomiędzy modernistycznym wzorem 2 a historycznym wzorem 1) np. coś podobnego do tych opraw zainstalowanych na ul. Lipowej. Wzór nr 3… Czytaj więcej »

Biorąc pod uwagę, że zabudowa głównej ulicy nie zmieniła się prawie wcale od XIX wieku, to chyba nr 1, ale czy na ten temat nie powinien wypowiedzieć się specjalista, panie prezydencie??

Prezentujemy 3 wzory latarń. Możecie wybierać ale będzie wzór nr 4, którego tu nie ma. Dobre:) Na kabaret w Pabianickim grajdole z Zamkowej zawsze można liczyć. Jajca niezawodne! 🙂

Prezydent martwi się nad gadżetami, błachostkami a nasze miasto nie ma na swoim terenie dostępnych ubikacji pierwszej potrzeby . Ne ma ich ani w mieście ani na targowiskach ani nawet w parku Wolności. W naszym mieście nie ma też prawdziwego dworca autobusowego dla komunikacji między miastowej , wsiadamy do autobusów na ulicach jak za Pawlaka i Kargula. Jak to mówią, grunt to frunt. Zamiast kibla na zamkowej niech latarnie zabłysną.

Latarnia nr. 2