Strona główna Aktualności Z miasta Jaki pomysł na Szpitalną?

Jaki pomysł na Szpitalną?

5

Nie ma chętnego na zabudowania po starym szpitalu przy ulicy Szpitalnej 2, choć w ostatnim przetargu cena wywoławcza została obniżona o pół miliona złotych.

W pierwszym przetargu pod koniec 2013 roku cena wywoławcza wynosiła 4 mln 200 tys. złotych. Teraz została obniżona do 3 mln 700 tys. Nic to jednak nie dało, bo nikt do przetargu się nie zgłosił. Prezydent Grzegorz Mackiewicz stwierdził, że nie będzie kolejnej obniżki ceny. – Może któryś z kontrahentów będzie chętny – zastanawia się prezydent. – Potrzebuję chwilę na znalezienie pomysłu.

Nieruchomość przy ulicy Szpitalnej została kupiona w 2008 roku od Urzędu Marszałkowskiego za 4 mln złotych. Działka ma 18.300 m2, a powierzchnia to użytkowa to 4 451 m2. Były pomysły stworzenia tutaj mieszkań socjalnych, ośrodka dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kiedy postanowiono sprzedać obiekt radni sugerowali, że cena powinna wynosić 6 milionów.

Miasto chce się pozbyć tego obiektu, bo jego utrzymanie jest bardzo kosztowne. Budynek musi być ogrzewany, bo z tego samego węzła pobierane jest ciepło do przychodni przy ul. Nawrockiego. Roczny koszt utrzymania tego pustostanu to około 200 tys. złotych.


REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powinny zostać utworzone tutaj mieszkania socjalne. Ludzie mieliby gdzie mieszkać a budynek nie stałby pusty.

Ten wątpliwy zakup to był pomysł Dychty. Teraz powinien ten pan zwrócić koszty utrzymania obiektu. A tym samym spłacić swoją niekompetencje.

Frank to tak nie działa.

Fajna miejscówka na rąbnięcie flachy chętnie korzystam z ziomem Zielnym i z Zymbim z tego miejsca cicho spokojnie i jack daniels z gwinta lub cytrynuffka…lepiej zeby tak zostało jak jest…no i na wiosnę kruki kafki i wrony się lignom i wrzask….podziekował

zdzisek – sprawdź czy masz jeszcze coś pod beretem! Pozdro, wie ten kto ma wiedzieć.