Strona główna Sport Koszykówka Historyczny wyczyn koszykarzy UŁ

Historyczny wyczyn koszykarzy UŁ

0

Męska reprezentacja koszykarska Uniwersytetu Łódzkiego po raz pierwszy w historii awansowała do finału Akademickich Mistrzostw Polski. W jej składzie występuje 2 zawodników PKK’99 Pabianice.

W turnieju półfinałowym, który odbył się w Łodzi zawodnicy UŁ zajęli 2. miejsce, do którego przyczynili się pabianiczanin Mateusz Grabowski oraz jego kolega z drużyny seniorów PKK’99 Pabianice – Bartłomiej Frątczak.

Koszykarze UŁ wygrali grupę A pokonując 86:39 AFiB Vistula Warszawa oraz 70:48 SGH Warszawa. Następnie zwyciężyli w ćwierćfinale z Uniwersytetem Warszawskim 70:24 i w półfinale z Politechniką Warszawską 73:39. Pogromców znaleźli dopiero w finale, w którym minimalnie lepsza okazała się Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy wygrywając 46:42.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 12-15 maja w Lublinie.