Drużyna ZEC PKK99 Pabianice w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonała ekipę Astorii Bydgoszcz, czym przypieczętowała triumf w III. lidze mężczyzn.

Enea Novum/Astoria Bydgoszcz – ZEC PKK99 Pabianice 52:81 (19:18, 15:25, 13:16, 5:22)

W pierwszej kwarcie gospodarze wykorzystywali atut własnego parkietu i nie pozwalali pabianiczanom na zbyt wiele. Dopiero w drugiej partii koszykarze znad Dobrzynki zdołali przeprowadzić kilka skutecznych akcji z rzędu, zdobywając 12 punktów w czasie, gdy Astoria nie zanotowała żadnego celnego rzutu. Wynik do przerwy 34:43.

Po zmianie stron rywale przypomnieli sobie jak się gra i rywalizowali jak równy z równym. Przewaga wypracowana w pierwszej odsłonie dawała jednak naszym nieco oddechu. W ostatniej kwarcie PKK99 pokazało dlaczego to właśnie oni są mistrzami III. ligi, wygrywając ją 5:22, a całe spotkanie różnicą 29 punktów.

Co teraz czeka teraz naszych mistrzów? Walka o awans do II. ligi. W dniach 5 – 7 kwietnia w Pabianicach odbędzie się turniej strefowy. Poza naszą drużyną zagrają w nim także Basket PiłaAZS Uniwersytet Warszawski oraz Legion Legionowo.

Ekipy zmierzą się ze sobą w systemie każdy z każdym i dwie najlepsze z nich wywalczą awans do finałów. Tam rywalizować będzie 12 zespołów podzielonych na trzy grupy. Ostatecznie sześć z nich będzie świętować awans do II. ligi. Mamy nadzieję, że w tym gronie znajdą się również koszykarze PKK99 Pabianice.

PKK99: Błoch, Borowski (14), Fabiszewski (7), Grabowski (4), Jędrzejewski (5), Juniak (9), Jurga, Matecki (2), Orłowski (2), Szczerkowski (11), Szymański (12), Zawadzki (15).