Strona główna Aktualności Biznes Grala i wszystko gra!

Grala i wszystko gra!

0
Piłka nożna to sport, który łączy zarówno zawodników na boisku, jak i kibiców na trybunach. Wszyscy chłopcy chcieli być kiedyś piłkarzami, ale nie wszyscy byli na tyle wytrwali, aby swoje młodzieńcze hobby kontynuować w dorosłym, „zapracowanym” życiu. Jak połączyć pracę z pasją? Jak wykorzystać doświadczenia zdobyte na boisku w prowadzeniu biznesu? Jakie znaczenie w biznesie i w sporcie ma „drużyna” – opowiada Bartłomiej Grala, zawodnik GKS Ksawerów, współwłaściciel firmy Grala S.C., wiodącego w Polsce producenta folii i opakowań foliowych.

Kiedy zaczęła się Pana przygoda ze sportem?

Jako jedenastolatek dołączyłem do jednego z lokalnych klubów – Włókniarza Pabianice i tam wszystko się zaczęło. Od zawsze na pierwszym miejscu była dla mnie piłka. Inne pasje i zainteresowania prawie się nie liczyły. Musiałem tylko znaleźć odpowiednią szkołę, aby pogodzić zajęcia sportowe z nauką. Łączyłem pasję z aktywnym życiem szkoły i zawsze godnie ją reprezentowałem. Po maturze skoncentrowałem się na profesjonalnej piłce i ta piękna przygoda trwa do dziś.

Jaką funkcję pełni Pan obecnie w firmie?

Od siedmiu lat jestem współwłaścicielem rodzinnej firmy, którą ciągle rozwijam, modernizuję, dzięki niej spotykam nowych ludzi. Zarządzam firmą oraz skupiam się na rozwoju działu sprzedaży. W pracy wykorzystuję moje sportowe doświadczenia.

Czy uważa Pan, że cechy niezbędne do osiągnięcia sukcesów w sporcie, przydają się również w biznesie?

Miałem 16 lat, kiedy wyprowadziłem się z domu, musiałem szybciej dorosnąć, nauczyć się odpowiedzialności. Przez te wszystkie lata byłem związany z różnymi regionami geograficznymi, miastami, klubami, a przede wszystkim z ludźmi, dzięki którym dziś inaczej postrzegam życie. Swoją pracę traktuję poważnie i prowadzę firmę pewną ręką i skutecznie wygrywam kolejne mecze.

Wraz z założycielem firmy, moim tatą i mentorem, czynnie uczestniczymy w życiu naszej gminy, pomagamy placówkom edukacyjnym oraz lokalnemu klubowi sportowemu GKS Ksawerów. Wielokrotnie przekazywaliśmy nasze produkty na rzecz WOŚP, fundacji, stowarzyszeń oraz szkół i przedszkoli w całym kraju.

Firma to ciągły rozwój, plany, nowe technologie oraz modernizacje, a przede wszystkim to, co dla mnie jako właściciela jest najważniejsze – ludzie. Osobowości w firmie, jak i na boisku muszą się zgrać. Potrzeba na to czasu oraz chęci. Wykorzystując nasze sportowe umiejętności, staramy się budować zespół „grający” razem w dobrej atmosferze. Oprócz pracy, którą na co dzień wykonujemy, planujemy stworzenie projektu „Drużyna piłkarska Grali” dla pracowników i ich rodzin.

Firma Grala S.C. to znany gracz na rynku opakowań foliowych. Kim są odbiorcy waszych produktów?

Nasza firma istnieje na rynku opakowań od 1995 roku. Specjalizujemy się w wytwarzaniu tworzyw sztucznych – folii i opakowań foliowych. Naszymi odbiorcami są międzynarodowe koncerny, firmy działające na skalę ogólnokrajową, a także lokalni producenci. Realizujemy zamówienia dla branży spożywczej, farmaceutycznej, odzieżowej, budowlanej, ogrodniczej, kontrahentów działających w przemyśle.

Przez ostatnie siedem lat zmodernizowaliśmy oraz powiększyliśmy park maszynowy o nowoczesne linie do wytwarzania folii i zautomatyzowaliśmy maszyny do różnego rodzaju opakowań foliowych, dzięki czemu zwiększyliśmy liczbę stanowisk pracy na produkcji, w działach magazynowych oraz na stanowiskach kierowniczych.

Dział sprzedaży został zmodernizowany oraz rozbudowany. Od kilku lat prężnie rozwijamy sprzedaż poprzez internet. Dzięki temu sprzedajemy nasze produkty w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej. Prawdopodobnie każdy mieszkaniec Polski, a może nawet Europy, miał w rękach opakowanie foliowe naszej produkcji – w sklepie, pracy albo w domu – to duże wyzwanie a zarazem odpowiedzialność.

Klientem waszej firmy może być każdy. A pracownikiem?

Nasza firma znajduje się w świetnej lokalizacji, blisko Pabianic i Łodzi. Posiadamy stanowiska produkcyjne, magazynowe, biurowe, a także kierownicze. Zatrudniamy kobiety i mężczyzn. Do naszej drużyny zapraszamy zarówno doświadczonych, jak i młodych, dla których będzie to pierwsza praca. Liczy się osobowość, odpowiedzialność oraz zaangażowanie – resztę doszlifujemy podczas „treningu”.

Jak dokonać „transferu”, czyli dołączyć do zespołu Grala?

Na naszej stronie internetowej w zakładce „Praca” można znaleźć aktualne oferty. Zapraszamy każdego, kto chciałby dołączyć do naszego zespołu. Warunki są atrakcyjne, zarówno dla początkujących, jak i dla specjalistów, którzy aktualnie pracują w dużych koncernach czy korporacjach. Oferujemy elastyczne formy zatrudnienia, dobrą płacę oraz bardziej przyjazną atmosferę niż w dużych i często bezdusznych firmach.

Zależy mi na tym, aby w naszym zakładzie panowała rodzinna atmosfera, o którą dbamy wszyscy. Istotne jest dla mnie indywidualne podejście do pracowników, jakość relacji i elastyczność. Dlatego oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie nawet na najniższym szczeblu, stabilne zatrudnienie na umowę o pracę i możliwość rozwoju na każdym stanowisku.

Szczegóły dotyczące ofert pracy znajdują się na stronie https://www.grala.com.pl/praca/

REKLAMA