Za nami ostatni turniej IV. Zimowej Ligi Siatkówki. Puchar prezydenta Pabianic ostatecznie nie został obroniony przez zeszłorocznych triumfatorów.

Zmagania w ostatnim dniu rozgrywek tego sezonu rozpoczęły się od spotkań o trzecie miejsce w ligach II. i III. AKS Guzew pokonał 2:0 Sami Swoi i zameldował się na najniższym stopniu podium II. ligi, a w III. lidze Chłopcy z placu broni zwyciężyli z Circus of Pain 2:1 i brązowe medale zawisły właśnie na ich szyjach.

Później rozegrano mecze finałowe II. i III. ligi. Szarańcze pokonały Absolvent Team 2:0, czym wywalczyły sobie awans do I. ligi, a Świeżaki wygrały z TKKF Pabianka 1:2 i zameldowały się  II. lidze.

W następnej kolejności odbyły się baraże. Straż Pożarna pokonała AKS Guzew 2:1, a LUPI poradziło sobie z Absolvent Team 2:1, dzięki czemu ekipy te utrzymały się w I. lidze. W kolejnych pojedynkach Szynkielew wygrał 2:0 z Chłopcami z placu boni, a FUKS z TKKF Pabianka 2:1. Rezultaty te pozwoliły tym dwóm drużynom na utrzymanie w II. lidze.

Na koniec rozegrano dwa najważniejsze spotkania I. ligi. W meczu o trzecie miejsce Energia Pabianice dość gładko pokonała Bydlaki 2:0 i stanęła na najniższym stopniu podium.

W wielkim finale spotkały się za to dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. RJ Hotel zajął pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej, ale ADS Lutomiersk nie zamierzało tanio sprzedać skóry.

W pierwszym secie gra była bardzo zacięta, ale w końcówce ADS wypracowało sobie przewagę przy stanie 22:20. RJ Hotel wzięlo czas i rzucił się do odrabiania strat, wychodząc na prowadzenie 22:23. Lutomiersk zdołał jednak wyjść z chwilowego marazmu i wygrał pierwszego seta 25:23.

W drugiej partii siatkarze ADS po wygranej w pierwszym secie byli bardziej pewni siebie i nieznacznie przeważali. RJ Hotel do samego końca próbował odmienić losy tej rywalizacji, ale Lutomiersk wygrał finał 2:0 i puchar trafił do rąk nowych właścicieli.