Strona główna Sport Sporty walki Florecistki mistrzyniami Polski

Florecistki mistrzyniami Polski

0

Florecistki Zjednoczonych Pabianice okazały się bezkonkurencyjne drużynowo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu.

W tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Kadetów odbyła się we Wrocławiu. W pierwszym dniu rozegrano turniej indywidualny, a nazajutrz drużynowy.

Do turnieju głównego zakwalifikowały się cztery nasze florecistki, ale z powodu kontuzji Aurory Kubiak wystartowały trzy. Julia Walczyk, Julia i Małgorzata Strachowskie w turnieju indywidualnym spisały się znakomicie. Przeszły w komplecie eliminacje, po zakończeniu których obie Julie zostały rozstawione na dwóch pierwszych miejscach.

Małgorzata Strachowska po wygranym pierwszym pojedynku z Weroniką Król 15/8, przegrała walkę o ćwierćfinał z Eweliną Kolak z Jamalex Leszno 12/15 i zajęła 15. miejsce.

Julia Strachowska przysporzyła wiele emocji w walce o półfinał. W starciu z Adrianną Frąckowiak zawodniczką gospodarzy prowadziła już z przewagą czterech punktów i medal był na wyciągnięcie ręki. Niestety w końcówce przegrała jednym trafieniem 8/9 i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Julia Walczyk do walki finałowej szła jak burza, wygrywając swoje pojedynki do 2, 3 i 4 trafień. W finale z zawodniczką gospodarzy Beatą Żurowską przegrała w priorytecie 8/9 i musiała zadowolić się srebrem. Co ciekawe w zawodach drużynowych zrewanżowała się tej samej zawodniczce w trzy minuty wygrywając 14/4.

Najlepsze miało jednak dopiero nastąpić. W turnieju drużynowym nasze zawodniczki nie dały szans swoim rywalkom wygrywając wszystkie mecze. W ćwierćfinale 42/20 z Ateną II Gdańsk, w półfinale 45/44 z Wrocławianami I i w finale 42/26 z Wartą Muszkieterowie Poznań.

REKLAMA