Strona główna Aktualności Polityka Poseł mówił o taśmach

Poseł mówił o taśmach

1

Do Pabianic przyjechał poseł Marcin Mastalerek.

Na spotkanie z 30-letnim posłem na Sejm będącym pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości na województwo łódzkie przybyło około 80 sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego. Wielu zapewne liczyło, iż wyjaśni się kwestia kandydata PiS-u na prezydenta Pabianic. Niespełna dwa tygodnie temu chęć kandydowania zgłosiło bowiem trzech członków (więcej na ten temat TUTAJ).

Poseł Mastalerek wyjaśnił jednak, że procedura wyboru kandydatów PiS na prezydentów miast w wyborach samorządowych jest jednolita w całej Polsce. Nadal można zgłaszać kandydatury z odpowiednim uzasadnieniem, a pod koniec lipca zostaną podani wybrani kandydaci. Kto dokona tego wyboru? Centrala partii w Warszawie.

Głównym punktem spotkania było jednak omówienie kwestii „afery taśmowej”. Podobne odbyły się z udziałem posła w ostatnich dniach w całym województwie łódzkim. Marcin Mastalerek przybliżył w kilku punktach działanie jakie w związku z „aferą taśmową” podejmować będzie partia.

Są to:

  • wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP – Marka Belkę
  • wniosek o dymisję ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza
  • wniosek do prokuratury o niedopełnieniu obowiązków przez premiera Donalda Tuska (zdaniem posła Mastalerka premier już w czerwcu 2012 roku wiedział, że Amber Gold to piramida finansowa i nie poinformował o tym Polaków)
  • wniosek o wotum nieufności dla rządu ze wskazaniem premiera technicznego w osobie prof. Piotra Glińskiego

Poruszono także kilka wątków pobocznych m.in.:

  • rozmowę Andrzeja Parafianowicza ze Sławomirem Nowakiem, w związku z którą toczy się już postępowanie karne
  • wątpliwości czy spotkania z udziałem ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego były spotkaniami prywatnymi czy służbowymi, gdyż są w tej kwestii rozbieżności w stanowisku rzecznika i samego ministra, a co za tym idzie kto powinien regulować rachunki z tych spotkań rzędu 1500 zł za obiad
  • kwestię gazoportu w Świnoujściu, który zgodnie z oficjalnym stanowiskiem na być wybudowany w 2015 roku, podczas gdy na taśmach zorientowany w temacie Parafianowicz wskazuje na rok 2017 (pytanie to skierowano do Komisji Gospodarki, ale ta zasłoniła się tajemnicą przedsiębiorstwa)
  • konieczność określenia swojego stanowiska przez prezydenta Bronisława Komorowskiego (za czy przeciw rządowi)

We wszystkich miastach ma odbyć się także rozdawanie mieszkańcom „gazetek” na temat taśm przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Pabianiccy działacze mają ją rozdawać dziś w centrum miasta.

REKLAMA
Poprzedni artykułFlorecistki mistrzyniami Polski
Następny artykułDąbrowskiego: wjechał w drzewo
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już napisałem na innym portalu co o tym sądzę ale napisze raz jeszcze. Nie mam pretensji do pana Belki. Polska potrzebuje kasę i próbowano to ugrać taka polityka. Cóż trza stawiać warunki, ustępować. Skoro był warunek usunięcia Roztowskiego to cóż nic nadzwyczajnego. PiS też nieźle mieszał z Lepperem. Wiemy jak to się skończyło. Z drugiej strony teraz to Roztowski ofiara wręcz wszyscy za nim a jak co do czego to tylko były podśmiechujki że żyd i czapeczka i w ogóle pełno tego w internecie. Ale cóż Kaczyńskiego wszyscy wyszydzali a jak zginał to opłakiwały to nie ludzie to ścierwa hieny.… Czytaj więcej »