Strona główna Aktualności Komunikacja Firmy nadal gotowe. Tylko pieniędzy brak…

Firmy nadal gotowe. Tylko pieniędzy brak…

5

Najtańsza oferta na przebudowę ulicy Zamkowej, wraz z modernizacją linii tramwajowej, nadal jest aktualna. Konsorcjum PROGREG InfraCity, które ją złożyło, zgodziło się przedłużyć jej ważność. I to koniec dobrych wiadomości.

W poniedziałek minie siedem miesięcy od otwarcia ofert potencjalnych wykonawców, którzy chcieli podjąć się mającego zmienić centrum Pabianic przedsięwzięcia. Spośród czterech zostało trzech.

Miejskich urzędników cieszy fakt, że nie wycofała się najtańsza firma.

– Termin ważności jej oferty, zresztą przedłużany już wcześniej, upłynął wczoraj. Konsorcjum zgodziło się na następny, podając datę 11 lutego – informuje Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w pabianickim magistracie. – Do 8 lutego będzie ważna kolejna oferta – warszawskiego Budimexu. Ta również została przedłużona wczoraj. Trzecia, Zakładu Usług Energetycznych w Krakowie, jest aktualna do 15 stycznia.

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż brakuje pieniędzy, aby rozpocząć inwestycję. Konsorcjum PROGREG InfraCity zażądało za jej wykonanie 173 mln 772 tys. zł (brutto), czyli 28 mln 343 tys. zł więcej niż zarezerwował na przedsięwzięcie magistrat.

Władze Pabianic liczą, że część brakujących pieniędzy (11 mln 400 tys. zł) uda się pozyskać z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Gdyby tak się stało, miasto jest gotowe podjąć próbę wygospodarowania pozostałych 17 mln zł własnymi siłami. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się emisja obligacji (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułGdzie polowania? Ile padnie strzałów? Czy to koniec populacji dzików?
Następny artykułPiotr i Paweł: sklep w Pabianicach zadłużony na kilka milionów
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zadłużania ciąg dalszy.

Pożyczyć od Furmana na mały procent i będzie git!

wywalić tego turkota tysiące ludzi się ucieszy

Przecież baby maja wrócić na tory. To jak chcesz teraz torowisko zlikwidować. Jesteś pełen sprzeczności

Pozostaje im jeszcze pociąg 😛