Koszykarki Grotu mierzyły się u siebie z zajmującymi trzecie miejsce w tabeli rywalkami z Głuchołazów. Tym razem pabianiczanki wykorzystały atut własnej hali i zgarnęły pełną pulę.

Grot TomiQ Pabianice – MUKS Chrobry Głuchołazy 75:59 (17:14, 19:8, 21:21, 18:16)

Przed tym starciem to zdecydowanie rywalki były stawiane w roli faworytek. Zaczęły one od prowadzenia 0:4 i dopiero po chwili Natalia Danych zdobyła dla nas pierwsze punkty. Grot wziął się do pracy i po zdobyciu 11 punktów z rzędu na tablicy mieliśmy wynik 13:7. Ostatecznie pierwsza kwarta wpadła na nasze konto z przewagą 5 oczek.

W drugiej partii nadal stroną dominującą były koszykarki znad Dobrzynki. W budowaniu przewagi zdecydowanie pomagały pewne rzuty, będącej tego dnia w znakomitej dyspozycji Natalii Danych. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:22 i pabianiczanki mogły być nastawione pozytywnie przed drugą odsłoną meczu.

Po zmianie stron poziom gry się wyrównał. Obie ekipy grały punkt za punkt i nawet, gdy Głuchołazy zdobyły ich 7 z rzędu, to później Grot potrafił odrobić owe straty. Kwarta zakończyła się wynikiem 21:21 i przed ostatnią partią pabianiczanki miały 14 punktów zapasu. W niej nasze koszykarki starały się oddawać dużo rzutów za trzy. Czasami się to udawało, innym razem podczas tych prób rywalki faulowały nasze dziewczęta i dzięki ich pewnym dłoniom dokładały kolejne punkty z rzutów osobistych.

Ostatecznie Grot zwyciężył wynikiem 75:59 i zanotował piąte zwycięstwo w sezonie. W przyszłą sobotę pabianiczanki pojadą na wyjazdowe starcie z Olimpią Wodzisławiem Śląskim. Przeciwniczki znajdują się w tabeli tuż za nami, zatem wygrana jest nam bardzo potrzebna.

Grot: Twardowska (10), Danych (22), Szałecka (6), Szymańska (18), Cicha (2), Boniecka (2), Kowalczyk (8), Grzelak (7).