Strona główna Dzieje się Kultura Egzotyczni tancerze przejdą ulicą Zamkową

Egzotyczni tancerze przejdą ulicą Zamkową

3

W tym roku zobaczymy zespoły z Indii, Kolumbii, Indonezji, RPA, Czech, Serbii oraz zespół tańca i pieśni „Bychlewianka”. Zaplanowano również koncert Gwiazd Pop-Folk – Megitza oraz Kapela Ciupaga. 

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny POLKA, to pierwsze wydarzenie związane z kulturą ludową w powiecie pabianickim o randze międzynarodowej. Festiwal ma przedstawiać aktywną popularyzację kultury ludowej Polski oraz różnorodność folkloru z różnych zakątków świata. Organizacja festiwalu ma wielkie znaczenie dla rozwoju grup etnicznych w regionie i podtrzymania dorobku kulturalnego przodków.

Festiwal zainaugurowany zostanie w Pabianicach już 5 lipca, gdzie zaplanowany jest koncert kapeli „Dobrzanie” oraz korowód tancerzy ulicami naszego miasta. Impreza będzie odbywała się przez 4 kolejne dni w Bychlewie, Tomaszowie Mazowieckim oraz Lutomiersku.

Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:

Nagranie z poprzedniej edycji:

REKLAMA
Poprzedni artykułRadny Gryglewski z SLD zostanie zastępcą dyrektora?
Następny artykułPożar w Dłutowie: palił się dach
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no to wiśta wio

Bardzo fajnie że będzie można obejrzeć stroje jaki i posłuchać folkloru z innych państw szkoda tylko że ten festival jest mało rozpowszechniony. Powinno być coś więcej zorganizowane. 🙂

Chcecie po cichu na siłę uwrażliwić nas na inną kulturę ,nie uda wam się to, dbajmy o swoją kulturę i zamykajmy dopalacze , w moim mieście postkomuna, wstyd , ps.pomnik jak stał tak stoi . Nic dodać nic ująć