Pabianickie koszykarki po dwóch zwycięstwach w Gorzowie oraz domowej wygranej z liderem Zagłębiem Sosnowiec jechały do Poznania w dobrych nastrojach. Dziewczęta nie straciły werwy z poprzednich spotkań i kolejny raz zagrały bardzo skutecznie.

ENEA AZS II Poznań – Grot TomiQ Pabianice 56:66 (17:15, 15:18, 15:16, 9:17)

Zdobywanie punktów dla naszej drużyny celnym rzutem za trzy rozpoczęła Małgorzata Zuchora. Po chwili jej wyczyn powtórzyła również Natalia Danych, ale w końcu także gospodynie zaczęły trafiać do kosza. Szybko odrobiły one straty i wyszły nawet na prowadzenie 15:7. Na szczęście do końca kwarty Telenga rzuciła jeszcze sześć oczek, a Dziwińska dorzuciła od siebie dwa i strata do rywalek została zniwelowana. W drugiej partii pabianiczanki szybko wyrównały. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, ale poznanianki ponownie podkręciły tempo, zdobywając 12 punktów z rzędu. W efekcie tego na tablicy pojawił się niebezpieczny wynik 30:21. Kolejny raz ciężar gry na swoje barki wzięła Weronika Telenga i z pomocą koleżanek z drużyny jeszcze przed przerwą udało się dziewczynom wyjść na prowadzenie 32:33.

Trener Sylwia Wlaźlak musiała chyba uczulić w przerwie swoje zawodniczki, aby utrzymywały koncentrację i nie traciły seriami punktów. W trzeciej partii gra toczyła się już bowiem punkt za punkt. Żadna z ekip nie wypracowała sobie znacznej przewagi i przed ostatnią kwartą na tablicy widniał rezultat 47:49. Tę partię gospodynie zaczęły od zdobycia czterech punktów, ale szybko do kontrofensywy ruszyły pabianiczanki. Wynik był równy do stanu 56:56, a potem piąty bieg włączyły zawodniczki Grotu. Dziwińska zaczęła od celnej trójki, a później z gry i osobistych trafiały Grzelak i Telenga. Gra poznanianek zupełnie stanęła i piąta ligowa wygrana wpadła na konto drużyny z naszego miasta.

Pabianiczanki są zatem nadal na zwycięskiej ścieżce. To już czwarta z rzędu wygrana, w tym trzy z nich zostały odniesione na wyjeździe. Dzięki dobrym występom Grot z 13 punktami na koncie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli i może z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Kolejny pojedynek w ramach rozgrywek I. ligi nasze dziewczęta rozegrają 21 grudnia. Przeciwnikiem w wyjazdowym starciu będzie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Będzie to ostatni mecz pabianiczanek w tym roku kalendarzowym i na pewno miło byłoby zakończyć go piątym zwycięstwem z rzędu.

 

Grot: Dziwińska (10), Danych (15), Zuchora (5), Martyna Dolewa, Telenga (25), Grzelak (11).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments