Strona główna Aktualności Z miasta Dzieciaki z Pabianic wyjadą za darmo

Dzieciaki z Pabianic wyjadą za darmo

2

Dziewięcioro dzieci z Pabianic spędzi bezpłatne wakacje nad morzem.

W ramach II edycji „Wakacji z Muszkieterami”, łącznie na wakacje wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci w wieku 8-14 lat z niezamożnych rodzin mogą wyjechać na wakacje, (dla niektórych mogą to być pierwsze wakacje poza domem). W tym roku również dzieci z Pabianic, będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Oprócz dobrej zabawy i miłego wypoczynku poznają 8 uniwersalnych wartości (uczynność, otwartość, wrażliwość, odwaga, mądrość, sumienność, pracowitość oraz uczciwość), które pomogą nabrać pewności siebie.

Łącznie odbędzie się 9 turnusów kolonii w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie.

Autokar wyjedzie już 4 sierpnia do miejscowości Dźwirzyno.

Letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè i Bricomarchè, zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów − Fundacji Muszkieterów. Akcję wspiera również medalistka olimpijska Sylwia Gruchała.

Patronat honorowy nad akcją objęła żona Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

Ponadto dofinansowanie na wakacje otrzymały również dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej. Szczegóły znajdziesz tutaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Teraz nie ma biednych dzieci. Tam gdzie był niedostatek jest 500+ i to nawet na pierwsze dziecko. Kolonie kosztują 1000-1500 zł to rodzice tych 500+ powinni to sfinansować sami a nie dostają jeszcze od firmy x lub y albo mcps-u. A tam gdzie rodzice ( lub rodzic) pracują i mają jedno dziecko nie dostanie nic, bo dla państwa jest jedynakiem a dla mcps-u rodzina jest za bogata. Sama znam wiele takich osób. W tym kraju nie da się żyć. A jak już to trzeba być bezrobotnym wtedy wszystko się należy. Granda.

A ktoś broni, abyś miała drugie dziecko? Będziesz mieć 500+ lub więcej bo dochód się zmniejszy.