Inwestorzy coraz chętniej lokują pieniądze w nieruchomości na terenie naszego miasta. Efekty widać gołym okiem.

Przy ulicy Siennej obok sklepu Lidl powstaje kolejny budynek usługowo – mieszkalny. Lokale mieszkalne ulokowane będą na piętrach I-III. Będą to mieszkania 1, 2, 3 i 4 pokojowe, z możliwością łączenia, o powierzchni od 35 do 78 m². W budynku nr 1 bezpośrednio przy mieszkaniu znajdować się będzie komórka, która może służyć za spiżarnię, schowek lub miejsce przechowywania rzeczy. W parterze budynku nr 2 znajdować się będą garaże. Mieszkańcy będą mieli również do dyspozycji miejsca parkingowe. Parking będzie zamknięty i zostanie wydzielony przy budynkach. Budynki będą posiadały windy. Na parterze ulokowane będą sklepy.
Kończy się też drugi etap budowy Osiedla Pod Modrzewiami II w Pabianicach przy ulicy Siennej. Do kupienia jest jeszcze siedem mieszkań w ostatnim budynku.

U zbiegu ulic św. Jana i św. Rocha wznosi się nieruchomość o 5 kondygnacjach. Będzie to obiekt usługowo – mieszkalny. Działka pod obiekt ma 683 m², a powierzchnia na lokale użytkowe liczy ponad 500 m². Na 2. i 3. piętrze mają powstać po 3 mieszkania o powierzchni 90 i 85 m². W budynku ma zostać zainstalowana również winda.

Róg św. Rocha i św. Jana

W dzielnicy Bugaj przy ulicy Małej trwa budowa apartamentowca. Część budynku od strony Małej liczy 6 kondygnacji, od strony wschodniej 5, zaś w miejscu połączenia budynku 4. Do apartamentowca będziemy mogli wejść przez trzy klatki schodowe. Ponadto zamontowane zostaną dwie windy. Mieszkania będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek składa się z 49 mieszkań z czego 3 na parterze dla osób niepełnosprawnych. Prawie cała powierzchnia parteru przeznaczona jest na 18 garażów w tym czterech na dwa pojazdy. Planowane oddanie nieruchomości do użytku to drugi kwartał 2018 roku.

Mała – tu powstaje apartamentowiec

W tej samej dzielnicy powstanie również galeria o pow. 3000 m². Ma ona stanąć przy ul. Narcyza Gryzla 27. Powstanie w wyniku połączenia pasażem handlowym hali (powierzchnia ok. 1.520 m²) z istniejącym budynkiem pawilonu Biedronki, oraz dobudowaniem punktów handlowych o powierzchni 12m² – 17,5 m² przy bocznych zachodnich elewacjach budynków. Nie zabraknie również miejsc parkingowych, będzie ich około 100.

Narcyza Gryzla

Na rogu ulicy Pięknej i Orlej powstaje budynek mieszkalny z częścią usługową. Na piętrze i poddaszu powstaną po dwa mieszkania o powierzchni 100 m². Na parterze będą pomieszczenia usługowe (łącznie 200 m²). Budynek ma zostać oddany do końca przyszłego roku.

Róg Orlej i Pięknej

Na działce pomiędzy Pułaskiego i Traugutta wznosi się budynek mieszkalny z częścią usługową. Składać się będzie z 4 kondygnacji i ma tu powstać kilkadziesiąt mieszkań. Na parterze ulokowane będą sklepy.

Pułaskiego

 

Pierwszą część „Miasto w budowie” opublikowaliśmy w grudniu 2015 roku. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

hmm a gdzież to jest ulica PułaWskiego?? 🙂

Czepiasz się 😉 ”Prawie cała powierzchnia parteru przeznaczona jest na 18 garażów w tym czterech na dwa pojazdy. Planowane oddanie nieruchomości do użytku to drugi kwartał 2018 roku.”

Chciało Ci się komentarz napisać, a nie chciało się do słownika zerknąć to proszę http://wsjp.pl/index.php?id_hasla=8828

Miasto w budowie ???? ja bym napisała Miasto w Ruinie Tu się nic nie dzieje To miasto nie ma Prezydenta ,Choć może dla kolesi i kumpli troszkę się robi

Startuj w wyborach za rok, z pewnością wygrasz. A później, to będzie to już tylko kraina mlekiem i miodem płynąca. Ku uciesze wszystkich obywateli. A kolesie i kumple (twoi) będą musieli obejść się tylko smakiem …

I po co to wszystko?
Gdzie się nie spojrzy to nowe budynki pobudowane i tylko hasła DO WYNAJĘCIA
Gdzie logika? Jasne za pozwolenie na budowę ktoś bierze ładne pieniążki…!