Strona główna Aktualności Z miasta Dyrektor chce pracować miesiąc dłużej

Dyrektor chce pracować miesiąc dłużej

4

Dyrektor ZGM, Zbigniew Skowroński został dzisiaj zaproszony do urzędu na spotkanie z prezydentem Pabianic.

– Podczas rozmowy dyrektor zaproponował przesunięcie terminu rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem o miesiąc, z 30 czerwca na 31 lipca tego roku. Został poproszony o złożenie takiego wniosku z uzasadnieniem na piśmie, do którego odniesie się prezydent. Trzy miesiące to minimalny okres wypowiedzenia wynikający z kodeksu pracy, ale za zgodą stron może być przedłużony – informuje rzecznik Urzędu Miejskiego, Aneta Klimek.

Przypomnijmy, iż prezydent Grzegorz Mackiewicz wręczył 31 marca wypowiedzenie dyrektorowi ZGM. Ten wówczas stwierdził nagle, iż od 30 marca do 4 kwietnia jest na zwolnieniu lekarskim. Na spotkanie z prezydentem przyjechał jednak służbowym autem, a wcześniej podpisywał w zakładzie dokumenty dotyczące windykacji, ale 30 i 31 marca nie podpisał listy obecności w pracy. W świetle przepisów wypowiedzenie było więc nieskuteczne.

Skowroński liczył, iż uda mu się po upływie terminu zwolnienia lekarskiego nakłonić prezydenta aby dał mu drugą szansę. Tak się jednak nie stało. Powodem zwolnienia jest utrata zaufania i negatywna ocena kierowania ZGM-em. Dyrektor pracował w Pabianicach ponad 3 lata. Zarabiał ponad 7 000 zł brutto.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Weźta tego pana z Pabianic. Niech wraca do PO do Konstantynowa. Co za typek

Krawat do koszuli z krótkim rękawem. Oto nasza „elita”.

Ciekawe gdzie go teraz „ulokują”??

W ZEC się za moment zwolni