Strona główna Nie przegap Dyrektor chciał zatrudnić kolegę ze studiów

Dyrektor chciał zatrudnić kolegę ze studiów

17

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pabianicach miał mieć nowego zastępcę dyrektora ds. technicznych i eksploatacji. Szymon Kozera, szef mieszkaniówki, chciał powierzyć to stanowisko kandydatowi, który na jednym z portali społecznościowych widnieje w gronie jego znajomych. Niedoszły wicedyrektor wziął już z ZGM skierowanie na badania lekarskie. Niepotrzebnie. Po tym, jak tematem zajął się portal EPAinfo, a o sprawie dowiedział się prezydent Grzegorz Mackiewicz, konkurs zostanie unieważniony. 

Ogłoszono go na stronie internetowej ZGM 21 grudnia, czyli tuż przed Bożym Narodzeniem. Czasu na aplikowanie było niewiele. W poniedziałek, 25 grudnia i we wtorek, 26 grudnia, wypadały święta, ZGM nie pracował również w środę, 27 grudnia, gdyż tego dnia urzędnicy odbierali wolne za 11 listopada. Potem były dwa dni robocze, sylwester i Nowy Rok, zaraz po którym upływał termin składania dokumentów – dokładnie 3 stycznia. Na ich złożenie, odliczając dni wolne od pracy, potencjalni kandydaci mieli w sumie sześć, wliczając dzień opublikowania ogłoszenia. Nie pojawiło się ono w prasie, jedynie na stronie ZGM, w zakładce „ogłoszenia”.

W wyznaczonym terminie dokumenty złożył tylko jeden kandydat. Przeszedł pozytywnie pierwszy etap rekrutacji (ocenę dokumentów) oraz dwa kolejne – test wiedzy i rozmowę z trzyosobową komisją, w której zasiadł m.in. dyrektor Szymon Kozera.

Według zapewnień szefa mieszkaniówki, gdyby kandydat nie spełniał kryteriów określonych w konkursie – nie miał wyższego wykształcenia i co najmniej dziesięcioletniego stażu pracy, nie pracował minimum 5 lat na stanowiskach kierowniczych lub nie wykonywał przez 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku – nie byłby zarekomendowany przez komisję do objęcia funkcji.

Wątpliwości budzi jednak fakt, iż panowie, mówiąc oględnie, nie są dla siebie obcy. Obydwaj to łodzianie. Obydwaj studiowali w tym samym okresie, na tym samym wydziale tej samej uczelni – Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Na jednym z portali społecznościowych figurują jako znajomi. Niedoszły zastępca dyrektora jest tam zresztą jednym z zaledwie siedemnaściorga znajomych Szymona Kozery.

Czy chęć powierzenia stanowiska zastępcy dyrektora konkretnie temu człowiekowi nie miała z tym żadnego związku? Szymon Kozera twierdzi, że nie.

– Pracowałem kiedyś w branży drzewnej i spotkaliśmy się w życiu zawodowym, przy realizacji jakiegoś projektu. Nie miało to jednak żadnego znaczenia dla wyniku konkursu. Mam bogate doświadczenie w pracy zawodowej, spotykałem mnóstwo ludzi – mówi Szymon Kozera, który nie wspomina o wspólnych studiach w Poznaniu.

Ponieważ Szymon Kozera nie widział nic niewłaściwego w powierzeniu funkcji zastępcy dyrektora swojemu znajomemu, skontaktowaliśmy się z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem, chcąc zapytać, jakie jest jego zdanie w tej sprawie. Po rozmowie z portalem EPAinfo prezydent zadzwonił do Szymona Kozery. W efekcie tej rozmowy zapadła decyzja o unieważnieniu konkursu.

– Prezydent wyjawił taką wolę i tak się oczywiście stanie. Konkurs zostanie unieważniony – poinformował w kolejnej rozmowie z portalem EPAinfo Szymon Kozera.

Prezydent zapewnił, że nie wiedział o relacjach dyrektora z kandydatem.

– Ta decyzja była w tej sytuacji jedyną słuszną – skwitował krótko Grzegorz Mackiewicz.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ma być pierwszą jednostką budżetową w Pabianicach z dwoma wicedyrektorami.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja tam się na budowlance nie znam i po komisjach konkursowych się nie szwendam ale zadałem sobie odrobinę trudu i przeczytałem ogłoszenie o tym „konkursie” na stronie ZGM (jeszcze nie usunęli – 17.01 godz. 20.00). Czy ten obecny dyrektor ma wszystkich za głupków? Wiecie jakie tam są wymagania niezbędne? wyższe wykształcenie (nie podali jakie), 10-letni staż pracy w tym 5-letni na stanowisku kierowniczym. Czy ja śnię? To znaczy, że jak ktoś skończył pedagogikę wczesnoszkolną i przez 5 lat był dyrektorem przedszkola – to spełniał warunki i mógł zostać dyrektorem ZGM (oczywiście z całym szacunkiem dla pedagogów i dyrektorów przedszkoli). I… Czytaj więcej »

Oj co robi rok wyborczy … 🙂 Grześ jako rycerz na białym koniu ratuje miasto przed kolejnym zbędnym etatem dla kolesia 🙂 Ale sam wcześniej zatrudnił takich wielu i to nawet po wyrokach 🙂
Epainfo zdjęcie dobrane świetnie … mina Grzesia bezcenna … i jego myśl rysujaca się na twarzy … „Czy ludzie dadzą się nabrać … ? „

A pan starosta obiecał w końcu przebudowę wydziału komunikacji 🙂 cuda cuda powiadają

Jeżeli ktoś uwierzył w to, że prezydent nie wiedział, że jest konkurs i jak ten konkurs wygląda to widocznie wierzy w bajki. Ale co miał mowic jak grunt się pali. Gdybyscie na to nie zwrócili uwagi chłop by został dyrektorem i rozeszłoby się po kosciach. Swoją drogą tam jeszcze ktoś pracuje w tym ZGM? Ilu pracowników uciekło bo nie da się pracować w takich warunkach? Co stało się z poprzednią panią wice dyrektor ? Musiała ustąpić miejsca koledze dyrektora ? Prezydent wie o wszystkim sam Pana umocował opowiadając jaki to znakomity dyrektor ? Co się w tym ZGM stało z… Czytaj więcej »

Radze poczytać o wszystkich konkursach na stanowiska kierownicze zarówno w urzędzie miasta jak i w starostwie. Co wydział to inne wymagania, a w starostwie to nawet na to samo stanowisko w zależności od miesiąca były inne wymagania. Raz było potrzebne doświadczenie na stanowisku kierowniczym a za chwile już nie.
Jak to mówią daj mi kandydata a ja pod niego rozpisze konkurs.

Hej, wy tam, pisowa wiara !
Macie problem z ZGM, to poczytajcie sobie o stanowiskach w spółkach Skarbu Państwa dla kolesi Beci, Płaszczaka, zwłaszcza byłego już Misia od Maciara i wojnę o stanowiska między Mora a szeryfem Z., oraz dyktatu polityczno-kadrowego ocieca dyrehtora, to od razu wam się polepszy samopoczucie z samouwielbieniem…
Pozdrawiam wszelkich zawodowych frustratów, chwała wszelkim politycznym kombinatorom z miłościwie panującej nam opcji politycznej. Tak trzymać !

Nie na temat. Czy to, że tak się dzieje na szczeblu państwowym ma być usprawiedliwieniem tego samego na niższym szczeblu?

@Delacroix Z pokorą przyjmuję naganę, faktycznie na na temat, ale… Zechciej uprzejmie zauważyć, że na każdym Portalu, zawsze ktoś nie na temat, tobie też się chyba zdarzyło… A poza tym na ogół wpisy akurat w tym temacie artykułu pochodzą od pisowej wiary, więc dodałem wpis dla równowagi. Gdy zatrudnili jednego Pana w PGE na specjalnie stworzonym etacie ( a przedtem w ZWiK ), to jakoś nikt z pisowych hejterów tego nie potępił. Ot, normalka ! Więc diamenty przeciw orzechom, że gdyby „ kolega „ też był z PiS a do tego „ znamienitym „ działaczem, to nie byłoby problemy w… Czytaj więcej »

A po co w ZGM kolejny wicedyrektor? Czy p. Grzegorz stara się wyprodukować jak najwięcej urzędników miejskich którzy pójdą na niego głosować? Wkońcu poprzednim razem pobiegli bo sie bali iż przy zmianie władzy stracą swoje stołki. A tak zostało wszystko po staremu – misto rozwija jak się rozwijało sukcesy są premię się wypłaca wszyscy urzędnicy szczęśliwi. Kolesiostwo jak było tak jest – układy także spróbujcie Państwo kupić np. mieszkanie z przetargu – większość obstawiona przez zaufanych.

Co do liczby wicedyrektorów to pełna zgoda, ale urzędnicy nie są jakimś fetyszem, gwarantującym zwycięstwo w wyborach. Przypominam, że ostatnie wybory samorządowe w Pabianicach wygrał PiS wprowadzając najwięcej radnych do Rady Miasta, a to, że potem tą większość stracił, to już inna historia.

A ja tam nikogo nie znam i mieszkanie kupilem w przetargu . Wszystko w pelni jawne takze nie popieram Cie Fabio.

Bzdura bzdure pogania w Twoim poscie.

No coś takiego… Bo Epa wyczuło… A jakby nie wyczuło? Stary numer, wszędzie dookoła to i tak przyjaciele królika z BSR albo PO. Takie są fakty! Czas zrobić z tym porządek ludzie!

A jak Grzesiu za chwilę zatrudni koleżankę z gazety … to też będzie artykuł ? 🙂

Generalnie przydało by się bardziej przyjrzeć poczynaniom Pana dyrektora. Zwłaszcza jak traktuje swoich pracowników, podchodzi to pod paragraf. A ile już ludzi odeszło stamtąd, bo nie wytrzymali ? I wszystko pod przykrywką Pana prezydenta.

Czy dożyję czasu, że ktoś wreszcie skończy z tą sitwą … ?

Brawo Przemku, brawo EPAINFO 💪 oby więcej takich odkryć….. może czas się zająć naszym pięknym pabianickim szpitalem…. to bylo by COŚ !!!