Strona główna Dzieje się Znana aktorka w Pabianicach

Znana aktorka w Pabianicach

0

We wtorek odbędzie się spotkanie autorskie ze znaną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną – Magdaleną Zawadzką.

Basia z „Pana Wołodyjowskiego” spotka się z pabianiczanami już jutro, 14 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Ex Libris w MBP (ul. św. Jana 10) w ramach dyskusyjnego klubu książki. Sama jest autorką książek „Kij w mrowisko”, Gustaw i Ja”, Taka jestem i już”, które będzie można zakupić podczas spotkania.

Magdalena Zawadzka to absolwentka PWST w Warszawie. Debiutowała w wieku 18 lat w filmie Jana Rybkowskiego pt. Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii „Pieczone gołąbki” u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej „Mocne uderzenie” z Jerzym Turkiem.

Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie „Pan Wołodyjowski” i serialu „Przygody pana Michała”. Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce „Zakochany kundel” . Gościnnie wystąpiła też w serialach telewizyjnych: „Wojna domowa”, „Dziupla Cezara” czy „Plebania”.

W serialu „Samo Życie” gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu „Magda M.”.

Odznaczona wieloma nagrodami i wyróżnieniami m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

REKLAMA