Strona główna Aktualności Z miasta Dużo ofert i duże rozbieżności. Urzędnicy zaskoczeni

Dużo ofert i duże rozbieżności. Urzędnicy zaskoczeni

3
Przedszkole i podstawówka mają powstać na działce przy ul. Karniszewickiej.
Z wyjątkowo dużym zainteresowaniem spotkało się ogłoszenie magistratu dotyczące opracowania koncepcji urbanistyczno – architektonicznej przedszkola i szkoły podstawowej, które mają powstać na osiedlu Zatorze. Wpłynęły 23 oferty z całej Polski.

Urzędnicy nie spodziewali się aż tak dużego odzewu. W najbliższym czasie będą je analizowali. A jest co, zwłaszcza że różnice w cenach są ogromne.

Trzy spośród 23 ofert przekroczyły 140 tys. zł. Najdroższą złożyła firma z Łodzi, żądając za koncepcję 146 tys. 862 zł. Niektóre chcą znacznie mniej. Budzi to spore wątpliwości.

– Oferty za 10 tysięcy czy też 17 tysięcy wydają się mało racjonalne. Dlatego będziemy kontaktować się z oferentami, aby upewnić się, czy w tej cenie wszystko zostało uwzględnione – wyjaśnia Paweł Pietrzak, naczelnik wydziału inwestycji i eksploatacji w Urzędzie Miejskim w Pabianicach.

Wybór fimy, której magistrat powierzy opracowanie dokumentu, nastąpi prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca. Koncepcja ma być gotowa do końca listopada.

Wstępne założenia, jak miałby wyglądać przedszkolno – szkolny kompleks na Zatorzu są już znane. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułZaproś do siebie egzotycznych gości! Emocje gwarantowane
Następny artykułSprawy Czytelników: kłopotliwe ptaki
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

najpierw należałoby solidnie doposażyć obecnie istniejące szkoły i przedszkola (umeblowanie klas i sal zabaw, szafki indywidualne do szatni, place zabaw, tablice multimedialne), bo tu wiele jest do zrobienia oraz wyremontować obskurne elewacje placówek oświatowych, które ominęła termomodernizacja. W szkołach i przedszkolach nie brakuje miejsc dla uczniów i przedszkolaków, a Zatorze to nie koniec świata i jak do tej pory dzieci się edukowały w placówkach na terenie Pabianic oraz pobliskich gmin wg życzenia rodziców.

A dlaczego ciągle ma być inwestowanie np w Bugaj. Inne dzielnice nie wypadły sroce spod ogona

Dlaczego 10 czy 17 tysięcy jest nie halo? Może zrobił to jakiś zdolny student a nie całe drogie biuro projektowe. Proszę to najpierw zweryfikować. Dajmy szansę początkującym.