Strona główna Aktualności Z miasta 200 przedszkolaków i 400 uczniów. Tak ma być w nowych placówkach na...

200 przedszkolaków i 400 uczniów. Tak ma być w nowych placówkach na Zatorzu

17
Przedszkole i szkoła miałyby powstać na działce przy ul. Karniszewickiej.
Co do potrzeby tej inwestycji nie ma wątpliwości. Mieszkańcy Zatorza czekają, aż na ich osiedlu powstaną przedszkole i szkoła podstawowa. Pierwszy krok właśnie został zrobiony – na stronie internetowej pabianickiego magistratu pojawiło się ogłoszenie dotyczące opracowania koncepcji urbanistyczno – architektonicznej obydwu placówek. Wstępne założenia są już jednak znane.

Realizacja przedsięwzięcia jest planowana przy ul. Karniszewickiej 119/121, na miejskiej działce o powierzchni prawie 16,5 tys. metrów kwadratowych.

W przedszkolu miałoby być uworzonych osiem oddziałów, co oznacza, że opiekę znalazłoby tam 200 maluchów. Oprócz zwykłych sal przewiduje się cztery dodatkowe, do zajęć indwidualnych, a także salę sportowo – widowiskową o powierzchni około 150 metrów kwadratowych.

Jeśli chodzi o podstawówkę, wstępny projekt zakłada, że w szesnastu oddziałach będzie uczyło się 400 uczniów (wszystkich pracowni ma być dwadzieścia). Znajdą się w niej również specjalistyczne gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, lekarza i stomatologa, biblioteka z czytelnią i pomieszczeniem z komputerami, świetlica dla około 200 dzieci, łazienki, szatnie.

W skład całego kompleksu wejdą ponadto dwie stołówki (oddzielne dla przedszkola i szkoły), sala – zadaszone boisko sportowe (20 metrów na 40 metrów) wraz z zapleczem, oraz blok administracyjny (gabinety dyrekcji, sekretariat, pomieszczenia dla administracji i obsługi, m.in. księgowości, intendenta, kierownika gospodarczego oraz szatnie). Co jeszcze?

–  Boisko sportowe do gier zespołowych ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrową bieżnią okrężną, 80-metrową bieżnią prostą, skocznią w dal, rzutnią do pchnięcia kulą, plac zabaw z piaskownicą oraz wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz. Przy szkole powstaną parkingi – rowerowy i samochodowy – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Termin składania ofert na opracowanie koncepcji upływa 15 maja. Jak dokładnie będzie wyglądał zespół przedszkolny – szkolny, powinno być wiadomo za pół roku. Trudno natomiast mówić o choćby wstępnej dacie rozpoczęcia inwestycji.

Budowa przedszkola i szkoły podstawowej na Zatorzu to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

REKLAMA
Poprzedni artykułŚwięto Konstytucji. Piknik na Bulwarach
Następny artykułW zamkniętej przychodni będą mieszkania
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bez sensu! Innym szkołom obcinają ile wlezie fundusze, a tu budują kolejną????? Po jaką chol.???? Prezydent nie ma co robić z kasą? To niech doinwestuje to co jest zamiast nowe obiekty na pokaz…

Wieczny problem pomiędzy roszczeniowymi rodzicami bombelków, a rodzicami, którzy fundują socjal tymże.

większość elektoratu pana prezydenta jest z zatorza on spłaca kredyt tylko czemu za publiczna kase ?

Super, że w końcu ktoś pomyślał o tej części miasta. Zapowiada się porządna szkoła i przedszkole, a nie stare na siłe odnawiane miejsce, niech nasze dzieci idą z duchem czasów.

„Rozlewanie” się miast niestety niszczy budżety miast. Mieszkańców-podatników nie przybywa, a potrzeba pieniędzy na budowę nowej kolejnej szkoły, nowych dróg, chodników, oświetlenia itd. Więc to wszystko musi byś kosztem mniejszych nakładów w samym mieście. A centrum zaniedbane – drewniaki i stare kamienice znikają powoli, drogi i chodniki w wielu miejscach kiepskie. I potem mało kto chce mieszkać w zaniedbanym centrum, gdzie dodatkowo zimą koszmarne zanieczyszczenie powietrza. Uatrakcyjniajmy miasto bo niedługo zostaną tam tylko banki, apteki, sklepiki i rudery ROM, a wszyscy uciekną coraz dalej za miasto i kiedyś już nie udźwigniemy utrzymywania infrastruktury na tych rozległych obszarach.

Mądry komentarz. Mieszkańców w mieście ubywa, uczniów coraz mniej, dzieci sie rodzi coraz mniej, ale wybudujemy nową szkołę. Pewnie jak zwykle wszystko będzie na kredyt.

500+ nie pomogło ? Aj,aj,aj…

Zatorze przyłączyć do Łodzi i po problemie 🙂

Jestem za(przyłączenidm do łodzi)-od pabianic i tak dzieli nas kolej żelazna, a na choćby jeden wiadukt pabianice nigdy nie znajdą nawet grosza, bo zawsze coś będzie ważniejsze

Może być… tylko najpierw odciąć Wam wszystko to, co należy do Pabianic, czyli wszelkie media wraz z infrastrukturą, itp., itd., wtedy nawet więcej grosza zostanie w mieście…

Równe traktowanie innych szkół
w takim samym wyposażeniu i dofinansowaniu
Bardzo podoba mi się ten pomysł ☺

Nowa szkoła, to znów „ ci „ nauczyciele, którzy nic nie robią, domagają się podwyżek i strajkują opluwani przez pisią czeredę. Proponuję tym wszystkim pisiowym hejterom i trollom, którzy darli mordy na pedagogów, aby za-sponsorowali prywatną szkołę. Wtedy tam wszystko będzie cacy !

Widać po kometarzach, że niektórych piecze zad. Niestety taka przypadłość narodowa.

Ciebie również, ale po wpisie widać, że to tylko twoja przypadłość jednostkowa.

Przy najbliższej okazji
składam propozycje opracowania
takiej samej koncepcji
wyposażenia szkoły
do której chodzą moje dzieci .

I będę zachęcał innych rodziców w innych szkołach, żeby domagali sie tego samego .

czy w związku z tym są jakieś plany zamknięcia którejś ze szkół lub któregoś przedszkola
200 przedszkolaków i 400 uczniów to jedna szkola lub przedszkole

A jak wygląda sprawa z termomodernizacja szkół ?
Czy już jest zakończona ?
Bo niedoróbki
Pozostały i są widoczne gołym okiem
I nikt się nie kręci ze szlachelka żeby załatać te dziury
Więc inwestycje sa już odebrane przez nadzór budowlany ?
I remont spełnia wszystkie wymogi ?

Zobaczyliśmy już jakąś złotówkę z nałożonych kar za niedotrzymanie terminu ?