Strona główna Aktualności Drogowcy w akcji. I będą mieli co robić w kolejnych miesiącach

Drogowcy w akcji. I będą mieli co robić w kolejnych miesiącach

2
fot. Urząd Gminy w Ksawerowie
Przebudowy dróg i nowa sieć wodno – kanalizacyjna – między innymi takie plany ma na bieżący rok gmina Ksawerów. Pierwsze z nich zaczynają być realizowane.

Rozpoczął się remont drogi serwisowej DK14, która umożliwi dojazd do terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to związane z powstającym tam zakładem Miele (producentem pralek). Firma, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zgłosiła już budynek do odbioru.

Trwająca właśnie inwestycja polega na przedłużeniu ul. Giełdowej, gdzie będzie mieścił się zakład. W zakres prac wchodzi budowa przepustów drogowych i oświetlenia oraz rozbudowa ul. Rypułtowickiej w Pabianicach – w tym przypadku chodzi o przebudowę skrzyżowania (rondo), budowę odwodnienia, oświetlenia, zjazdu oraz odcinka drogi łączącej projektowane skrzyżowanie z drogą serwisową DK14. Drogowcy mają na realizację tego zadania niespełna trzy miesiące, finał robót przewidziano bowiem 6 czerwca.

Drogowe inwestycje są również zaplanowane na ulicach: Wolskiej, Jana Pawła II, Pocztowej, Wschodniej, Szkolnej, Kościuszki, Zachodniej (od Szerokiej do Jana Pawła) Bema i Kosmowskiej (ta ostatnia zostanie przebudowana, o ile uda się pozyskać dotację w ramach programu „Drogi dojazdowe do pól”).

Jeśli chodzi o sieć wodno – kanalizacyjną, gmina ma już pozwolenie na rozpoczęcie prac w ulicach: Hubala, Ogrodników, Łącznej, Akacjowej, Łąkowej, Polnej, Świerkowej, Tylnej oraz Twardej. Ruszą one jednak pod warunkiem pozyskania środków finansowych z zewnątrz. Wśród ambitnych zamiarów władz gminy jest również projekt i budowa sieci w ulicach: Wiosennej, Bocznej, Pięknej, Dobrej, Kosmowskiej, Radosnej i Karminowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W Pawlikowicach budują wielką inwestycję i to jest fajne. Ale nie fajne jest to, że lokalna droga jest zdewastowana, dziurawa i zabłocona przez wywrotki robiące setki kursów dziennie. Ciekawi mnie jak to jest w przypadku Ksawerowa? Czy inwestor pokrywa koszty uszkodzenia drogi?

Tak, ma Pan całkowitą rację. Brak chodników, oświetlenia ulic i stan jezdni jest tragiczny. Do tego dochodzi coraz większe natężenie ruchu i wariaci którzy gnają w terenie zabudowanym. Ciekawe, czy Gmina zezwalając na budowę tej inwestycji, będzie też pamiętać też o swoich mieszkańcach.