Strona główna Aktualności Dochody radnego z PiS wzrosły 20-krotnie

Dochody radnego z PiS wzrosły 20-krotnie

42

Radny powiatowy Marek Błoch odżył zawodowo. W ubiegłym roku zarobił ponad 100 tysięcy złotych, głównie dzięki posadzie w PGE, czyli państwowej firmie. 

Marek Błoch, były wiceprezydent Pabianic i dawny działacz Samoobrony Andrzeja Leppera, w 2014 roku zarobił niewiele ponad 5 tysięcy złotych. W oświadczeniu majątkowym wykazał jedynie dwie umowy zlecenia. Pod koniec tego samego roku został radnym powiatowym z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po sukcesie politycznym, przyszedł też sukces zawodowy i … finansowy.

W oświadczeniu majątkowym za 2017 roku wykazał dochód na poziomie 104 tys. złotych, z czego 77 tys. to zarobki w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna. Trzeba zaznaczyć, że nie zaczął pracy od początku roku. Taką kwotę osiągnął najprawdopodobniej w 8 miesięcy.

Błoch jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się tworzeniem projektów elektrycznych. W PGE został specjalistą ds. budowlanych. Jak udało się radnemu znaleźć tak dobrze płatną pracę? Czy startował w konkursie? Ilu kandydatów pokonał? Tego nie wiemy. Ani rzecznik PGE, ani sam radny nie odpowiedzieli na zadane przez redakcję pytania w tym temacie.

Radny Błoch nie jest jedyna osobą z pabianickich polityków, który swoją wiedzą i doświadczeniem wzmacnia szeregi tej państwowej spółki. Grono specjalistów PGE zasilił również inny członek Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Ciebiada. W 2016 roku został koordynatorem ds. sprzedaży prądu samorządom. Ciebiada, jeden z szefów pabianickiego PiS i członek rady programowej tej partii, zarobił w 2017 roku 173 tys. złotych. Jako pracownik wyższego szczebla ma też do dyspozycji służbowe auto – Skodę Superb, czyli flagowy model tego koncernu. Jako radny wojewódzki zarabia miesięcznie około 2400 zł.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pabianickie twarze „dojnej zmiany”. Jest jeszcze jeden – z zarzutami prokuratora – Kosmal. Tylko różyc waruje dalej w poczekalni hihihihihi

To teraz dla równowagi politycznej proponuję opisać innego radnego np Rąkowskiego, który „znalazł” pracę w spółce miejskiej ZWIK, lub pana Stencla, którego żona, jak czytaliśmy ostatnio, była najlepsza ze wszystkich kandydatów i została zatrudniona także w tej super dochodowej spółce na pół etatu.

A inne Spółki Miejskie są pełne podobnych przypadków

Podobmie jak radna pis monika cieśla ktora ma robotę w zwik. Ale to stare czasy.

Oraz Pana Antoniego Hodaka, który jest archiwistą (?).

@Pabnin
W skali miasta i owszem, ale w skali kraju na najwyższych stołkach tak, jak wszędzie i zawsze : kumoterstwo, sobiepaństwo, narcyzm…
Wygra PiS wybory samorządowe, wymiecie wszystkich, wstawi swoich i będziesz nareszcie miał dobrze ! Prawie i sprawiedliwie…

Dlaczego będę miał dobrze? Ja nie chcę aby jakikolwiek radny pracował w spółce miejskiej. Ani on, ani jego najbliższa rodzina. W ten sposób tylko tacy jak Rąkowski, Stencel i cała reszta wciąga swoje żony, braci siostry rodziców i oczywiście najpierw siebie.

Twoje chcenie, to akurat w tej sytuacji, niewiele znaczy. Decyduje Drugi Kaczor.
I znów Wisłę kijem zawracasz. Nie powielaj się, stać cię na więcej…

A przepraszam, dlaczego państwo nie weźmiecie życia we własne ręce? Przecież państwo też macie internety, żeby wyszukać ogłoszenia i znajomych, którzy poinformują.
To, że ktoś inny zarobił więcej w ciągu roku, nie znaczy, że państwo nie możecie tyle zarobić. Może czas wyjść ze strefy Philipsa (teraz już Signify), Lumileds, Pamso czy Biedronki i spróbować czegoś więcej?

A przepraszam, jeśli bohater artykułu znalazł obecną pracę w Internecie, w ogłoszeniach, no to faktycznie należą się gratulacje !
natomiast jeśli „ znajomi „ z PiS poinformowali ( patrz ; załatwili ), to już niekoniecznie…

@Kat. Nie zrozum mnie źle,bo jestem zwykłym obywatelem, który nie ma wygórowanej pensji. Mam wrażenie, że wielu ludzi pisze tu przez zazdrość. Zamiast zazdrościć zalecam wziąć się do roboty i działać. Przecież nikt nikomu nie broni robić czegoś więcej.
Zazdrość i nienawiść jest znacznie łatwiejsza niż ambicja, stąd te zdania was wszystkich.

@Tomek
Też jestem zwykły na zwykłej, ale to ty czegoś tu nie rozumiesz. Poczytaj, zastanów się, może cię „ coś „ oświeci. Nie każdy tu owemu panu zazdrości pełen zawiści czegokolwiek a ja najmniej, bo mnie to zwisa gdzie pracuje, ile zarabia. Mowa o protekcjonizmie partyjnym.

tu nie o to chodzi, bo pis ma zasadę, że oni też kradli… obiecywaliście inne – nowe standarty, poza tym co porównywać pracę Stencla do Ciebiady, zamieniłby się pączek?

Ale zakazana morda. Skąd oni ich biorą? Może z Klewek?

No paszcza konkretna, ale nie facjata człowiekiem czyni. 😉

” Popisał ” się parę razy ciut dyskusyjne, więc do człowieka, trochę faciowi brakuje… poza paszczą…

Za blady na Klewki

” Nie szata zdobi człowieka „…

#partietosyf

Ja mu sie nie dziwie (choć za nim nie przepadam), bo aby dojść do czegoś w tym kraju, trzeba należeć do jakieś PARTII !!!…

Ten przynajmniej ma wyższe wykształcenie i trochę doświadczenia… nie to, co pabianicki Misiewicz – specjalista od wszystkiego 🙂

Eh, panie Jach. Jesteś pan coraz bardziej żenujący… Szkoda, że równie wytrwale nie tropi pan towarzyszy z KC PO i BSR, którzy od lat łoją to miasto. Ale cóż. PiS odebrał pracę to teraz trzeba trochę poudawać zaniepokojonego. Słabe…

Słabe to jest to permanentne towarzysze KC to, towarzysze KC tamto. Takie wpisy na poziomie klasy I-III. A żeby być dokładniejszym, to towarzysze są u pisich i to u nich stosowane są metody bolszewickie, walki klas. Ale by to stwierdzić trzeba nie być twardogłowym…

Więc każdy kto krytykuje lub nie pisze pochlebnie o ludziach z partii rządzącej jest z PO? :V Polecam wizytę u psychologa i porady dotyczące manii prześladowczej

Przynajmniej facet ma porządny fach w ręku, a nie kupiony dyplom na gównianej uczelni.

Pomyłka w twoim komentarzu.
Nie ten temat.
Mowa o zarobkach i przynależności do PiS.
Gdyby nie to drugie, to nie pierwsze i pewnie dalej klepałby biedę z 2014 za jedyne 5 koła w skali roku, mimo iż ” Przynajmniej facet ma porządny fach w ręku… ” !

Owszem, ale nawet bez przynależności by sobie poradził bez problemu, a przerwy w zatrudnieniu każdemu się zdarzają. Łatwiej jest inżynierowi niż pedagogowi czy politologowi. Nie wspomnę też o stopniu trudności studiów, bo taka pedagogika czy inny kierunek humanistyczny nijak się ma do wydziału elektrycznego. Takie kierunki są po prostu dla mniej zdolnych.

W naszym mieście można przytoczyć analogicznie osoby, które awansowały z uwagi na przynależność partyjną i bo byle wykształceniu i też mi wzrosły dochody.

Radził sobie, jak był w ” Samoobronie „, radzi sobie, bo jest w PiS. Fachman pełną gębą !
I w dalszym ciągu nie na temat.
A poza tym gratulacje : ” … i bo byle wykształceniu i też mi wzrosły dochody ” !
Jeszcze niedawno wysyłałaś kogoś na WSGnG. Przyda ci się…

Istnieje coś takiego jak „oczywista omyłka pisarska”, ale skoro nawet nie umiesz obsługiwać komputera to nie możesz mieć wiedzy o czymś takim. Może czas na emeryturę?

Prawie w każdym wpisie masz : … „ oczywista… „, więc nie wypowiadaj się na temat mej umiejętności obsługi komputera ze swojej emerytury.
I znów nie na temat. Ogarnij się !

Marek Błoch z wyższym wykształceniem kierunkowym z uprawnieniami elektrycznymi znalazł racę w PGE. Sensacja normalnie wielka !!! Zdaniem POhejterów wszyscy z PIS powinni być bezrobotni.
Tylko Rąsia, Stencel, Biegajło, Duraj, żona Stencla, żona Rąsi i setki innych z PO mogą mieć pracę i stanowiska stworzone pod siebie.

Zdaje się, że tam ktoś bez wyższego jest menadżerem…
Nie rozpaczaj, to się zmieni, będziesz zadowolony, że nareszcie PiS przy korycie. Ale to żaden consensus, ani constans, bo koryto jest jedno, tylko świnie się zmieniają !

No to nie biadol tak Aguś tylko dopchaj się do koryta. Też będziesz chłeptać. Do kogo te pretensje na zły los? Do PiS-u? PO? A może do siebie? Ktoś ci broni wstąpić do jakiejś organizacji, realizować się, a potem czerpać z tego korzyści???? Tak jest na całym świecie. Więc przestań biadolić tylko coś z tym zrób jak ci źle na świecie

Już byłem. Teraz nie mogę Nolanku, bo mi dojście do koryta blokujesz. Przyspawałeś się dożywotnio ! Ty chyba wieczorem za dużo adrenaliny i kłopoty z czytaniem. Gdzie ja napisałem o pretensjach do kogokolwiek ? Bez nabiału proszę. Stwierdzam fakty. Masz problem z analizą, to nie pisz głupot !
Ach… i nie pouczaj mnie jak jest na świecie, bo trochę wiem, tylko swoich pobratymców z PiS, że inni zajmują jakieś tam stanowiska, oprócz nich.

Oooo, byłeś? No to słabo sie pchałeś. Inni cię nie dopuścili? : ) Co za pech… Próbuj dalej, może się uda

Nolan ? Ty czytasz, czy znów obrazki oglądasz…
Jeśli byłem, to nie musiałem się pchać, jasne !
A pechem jesteś sam dla siebie.

Poczekaj jak Pis dojdzie do władzy ilu ludzi dostanie posady. Już tysiące stołków obsiedli. Ciebiada, Kosmala, Hodak, Cieśla, czy Pierzchała wciąż u Wołosza siedzi?? A dyrektorzy szkół Stanki, Flejszar, Handke za tej kadencji utrzymali stołki. To tylko fragment naszego podwórka. Dojna zmiana, by żyło się lepiej.

A gdzieś niedawno pan Hodak zakrzykiwał, że jak tylko oni dojdą do władzy to skończy się to kolesiostwo… Ale zapomniał wspomniec, że przyjdą następni „Kolesie” … Także wypisywanie że ktoś ma pracę po znajomości za rządów Mackiewicza, Dychto czy kogokolwiek innego jest nie na miejscu… Bo już widzę jak będą upychać swoich rzekomo „nieznajomych” Znajomych… I czy to będzie dobra zmiana?… Także wniosek z tego taki, że trzeba będzie zwolnić wszystkich z tych spółek i zrobić Pabianicki Casting na nowe niezależne twarze 🙂 Bądźmy kreatywni i dajmy szansę jakiejś smutnej Pani X i niespełnionemu Panu Y, którzy marzą by rozwinąć… Czytaj więcej »

Poniekąd takim „castingiem” będą najbliższe wybory,. Nikt nikomu nie broni startować z dowolnych list. Sęk w tym, że mieszkańcy i tak wybiorą tych, o których już słyszeli….

A kim z wyksztalcenia jest pan Ciebiada bo nigdzie tego nie mozna znaleźć?

Noooo mi udało się znaleźć informację, że niejaki pan Ciebiada ma wykształcenie średnie techniczne… Bynajmniej tak było podane na stronie wyborów… Także ja się chyba z tym swoim mgr przed nazwiskiem zarąbiście marnuje w tym mieście 😛

Ten pan z racji wyższej hierarchii wśród towarzyszy partyjnych może mieć utajnione wykształcenie. Np. z powodu jego braku, lokalizacji lub nazwy ukończonej uczelni lub zdobytego eksternistycznie itd….