Strona główna Aktualności Z miasta Do parku tylko na trzeźwo

Do parku tylko na trzeźwo

22

Powstał nowy regulamin korzystania z gminnych parków, skwerów i terenów urządzonej zieleni. Jest kilka ciekawych zapisów.

Dziś podczas obrad Komisji Infrastruktury Społecznej i Gospodarczej zostały przedstawione trzy propozycje regulaminów. Po jednym dla parku im. Słowackiego i Parku Wolności oraz ogólny dla innych podobnych miejsc. Najwięcej kontrowersji wzbudził zapis zabraniający wprowadzania psów do parku im. Słowackiego. Radni zasiadający w komisji nie zgodzili się na taki punkt. Natomiast we wszystkich obiektach obowiązywać ma zakaz wprowadzania psów bez smyczy.

Do parków nie będzie też można wchodzić pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Oczywiście zakazane będzie też spożywanie alkoholu w tych miejscach. Nie wolno też uprawiać gier hazardowych. W regulaminie będzie zapis o zakazie dokarmiania dzikich zwierząt.

W przyszłym tygodniu radni miejscy będą głosować nad wprowadzeniem nowych regulaminów.

REKLAMA
Poprzedni artykułOszukaństwo prezydenta
Następny artykułMinister nie widzi problemu dopalaczy?
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co za idiota to wymyślił. To jak jakiś ziutek sobie łyknie to lepiej niech biega po ulicy zamiast spokojnie w parku na ławeczce wytrzeźwieć? Po drugie żadna impreza typu dni powiatu czy pabianic czy koncert nie będzie się odbywał bo tam 80% pije piwo. Syf w mieście i mogiła a się głupimi regulaminami zajmują , których i tak nikt nie będzie przestrzegał i nikt nie będzie egzekwował ich przestrzegania.

Imprezy będą wyłączone z tego punktu.

jaka różnica jest w piciu z i bez imprezy masowej? mnie się wydaje że na masowej można dostać wpierdol od grupy pijanych , a poza imprezom od jednego zachlanego nie.

Świetnie… niePOradni powinni po godzinach stać przy wejściach do parków z alkomatami i wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego to robią.

Odkąd pamiętam ludzie dokarmiali wiewiórki i nikomu się przy tym krzywda nie działa. Osobiście mam w dupie te przepisy. Rozumiem że park Wolności teraz ogrodzą i przed każdą brama będą badać trzeźwość alkomatem ? w warcaby na pieniądze może też nie będzie można zagrać ? Radni tylko kase zgarniają a na strzelnicy są takie alejki że wózkiem spacerowym z dzieckiem ciężko przejechać !!!

A fotoradar też będzie żeby za szybko nie chodzić?

Hahaaha placze ze smiechu – dobre 🙂

bylem w uk pilem na ulicy i nikt nie mial problemu, bylem w de pilem na ulicy i nikt nie mial problemu… w pce jak sobie dziabne w domu i pojde do parku to dostane mandat… te… rzadzacy… was to chyba juz doszczetne popierdolilo…

Z psami to się zgadzam powinien być całkowity zakaz. Wielkie państwa prowadzają z swoimi kundlami a jak kundel zrobi twardy dowód lub miętki w zależności od stanu jelit to już wielkie państwo nie posprząta po swoim piesku. Zakazać totalnie !
Zaś co do po spożyciu alkoholu no cóż piwo w parku toś to sama przyjemność tylko by umieli po sobie sprzątnąć ten burdel co narobią bo znów do kosza za daleko.

Więc następnego dnia po imprezie też nie wejdę do parku, żeby się dotlenić na kacu?

ustawa o zakazie chodzenia z psem bez smyczy jest niezgodna z obowiązującymi przepisami. zresztą głośno ostatnio się o tym mówi. A qrwa pomysł zakazu wejścia z psem do parku to jakiś idiota wymyślił. co co ja qrwa mam go do marketu na spacer zabierać??? zdzisiek weź się wreszcie idź wypałój! psy do parku a pedały z piwem won! ci pijący wszędzie – park, las, lewityn itd – chlew pozostawiają! leją i srają gdzie popadnie. nie można spokojnie z psem przejść aby się nie nadziać na pozostawiony po nich burdel! ty sie odlać w bramie to możesz a pies na trawniku… Czytaj więcej »

Święte słowa 🙂

w mojej opinii trawa nie jest po to by wyglądać a pomysł by ludzie (w tym pamiętajmy dzieci) ograniczali się do chodnika jest mocno przesadzony

Jak pamiętam to juz taki debilny przepis żeby w parku nie siadać i chodzic po trawie był. To po cholerę te parki ?? Po psach sprzątać a ludzie z blokowisk co nie maja działki do parku z grilem na piknik. W innych krajach nikogo nie dziwi widok ludzi opalajacych sie na kocyku w parku i na dodatek mandat im za to nie grozi. Chore to nasze państwo 🙁

właśnie te dzieciory! to mój psiak kupska postawić na trawniku czy krzaczorze nie może!? ale jakaś lafirynda z dzieciorem to sobie zaprowadzi takiego bachora pod krzak i leje czy nasra taki dziecior to problemu nie ma tak? zapraszam za lewityn w okolice lasu ile tam pampersów obsranych leży! i taki obrazek spoko może w parku być, ważne aby za psa karać i wypraszać….. „trawa nie jest po to by wyglądać” – może zanim wpuścimy ciebie i ludzi z dzieciorami na trawę zajmijmy się umiejętnym i z poszanowaniem kożystania, z już udostępnionej w parku infrastruktury np ławki w amfiteatrze? może te… Czytaj więcej »

Z tego co słyszałam, to wchodząc do parku Słowackiego trzeba będzie płacić, ponieważ park będzie ogrodzony bo jest wykupiony przez pewnego bogatego Pana z Pabianic.Kogo nie będzie stać na kupienie tzw. biletu, będzie piękno oglądał zza płotu. 🙂 Szkoda, ponieważ parki,skwery i inne miejsca publiczne stanowiące własność miasta są „własnością” mieszkańców i mają prawo do spacerowania, odpoczynku itp. w takich miejscach.

Bez przesady park nie jest remontowany za jego pieniądze wystarczy przeczytać tablice informacyjną, tak samo jak ktoś myśli że fabrykę remontuje za swoje 🙂 nie większość dała UE szkoda tylko że ta kasa jest z kasy podatników na prywatne cele. Wystarczy iść i poczytać tablice informacyjne.
Co do psów bez smyczy no tylko jak pogryzie to ciekawe kto za to odpowie na pewno będzie że człowiek chciał mi burka pogryźć i burek się bronił.

Totalny idiotyzm i kolejny zastępczy temat. Dychto i Mackiewicz to niech się za dopalacze i dziury w drogach i resztę burdelu wezmą a nie zajmują pierdołami jak regulamin parku. A szczać między drzewami jak będzie można w tym regulaminie bo kibla w parku nie ma ? Szczać na stojąco czy tylko na kuckach ?

O ironio…Park Wolności z regulaminem ograniczającym wolność

według mnie troszeczkę naciągane jest to hasło bo zasady są po to by wszystkim żyło się lepiej, na przykład „nie można śmiecić” ktoś może powiedzieć, że to ograniczanie wolności a jednak z drugiej strony wielu ludziom (w tym mnie) przeszkadza syf na ulicy psy robią kupę a właściciele nie sprzątają po swoich pociechach, mimo iż oczywiście znajdą się tacy co to robią to niestety muszą cierpieć ponieważ policja nie jest w stanie pilnować czy przykładowa pani z psem za 30 minut kiedy pies zrobi kupke nie posprząta po nim więc teraz jak tylko zobaczą panią z psem będą mogli wreczyć… Czytaj więcej »

drogi robercie rozumiem że zamiast do parku wolisz, np dać się „wybiegać na smyczy” swojemu pupilowi np na ul. zamkowej czy orlej? dotleni się psisko, zesocjalizuje z ruchem ulicznym i brakiem zieleni….
zrozumcie że więcej syfu robi barachło bez zwierzaków w takim miejscu niż ludzie z natury zżyci z przyrodą.

Gdzieś tam w oddali pies nikomu by nie przeszkadzał. A nawet mogłaby utworzyć się grupa z psami i tam by się bawiły.