Strona główna Aktualności Z miasta Oszukaństwo prezydenta

Oszukaństwo prezydenta

2

Urząd Miejski do tej pory nie zorganizował bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców miasta. Środki na ten cel miały być zabezpieczone w budżecie.

Przed ustalaniem budżetu na rok 2014, każdy z klubów Rady Miejskiej miał zgłosić pomysły na wykorzystanie środków w ramach budżetu obywatelskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej zaproponował bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów oddających krew, badania profilaktyczne uczniów szkół podstawowych oraz bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Pabianic. Niestety, do tej pory ostatni postulat nie został wprowadzony.

– Na ostatniej sesji złożyłam interpelację w tej sprawie, ale dostałam pismo, że odpowiedź otrzymam do 21 lipca. Niestety, nie mam odpowiedzi – tłumaczyła podczas konferencji prasowej Aleksandra Stasiak, radna Miejska. – Doszło do takiej sytuacji, że w mieście w okresie wakacyjnym nie ma bezpłatnego prawnika.

– To jest oszukaństwo – mówił Marek Gryglewski, kandydat na prezydenta miasta. – Wzywam pana prezydenta, żeby w trybie natychmiastowym takie porady wprowadził.

Na to zadanie zostało przeznaczone 20 000 złotych.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda, że pan Marek nie był tak szczery w ocenie działań prezydenta gdy ten współorganizował z nim targi pracy lub gdy wystawił mu list intencyjny, którym pan Gryglewski zapewne nadal się chwali. Oj nieładnie panie Marku, nieładnie, niezbyt chwalebnie walczy pan o nową posadkę

20 tys na porady prawne to wiele nie jest, kiedyś chyba były takie porady w SLD, czemu już ich nie ma?