Strona główna Aktualności Z miasta Czas na Park Wolności. Strzelnica dostanie nowy amfiteatr

Czas na Park Wolności. Strzelnica dostanie nowy amfiteatr

12
Prezydent Pabianic zapowiedział dziś budowę nowego, kameralnego amfiteatru w Parku Wolności. Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku.

– Sercem parku zawsze był amfiteatr, dlatego rozpoczęciem rewitalizacji będzie rozpoczęcie budowy amfiteatru – zapowiedział Grzegorz Mackiewicz.

W tym roku rozebrany zostanie stary obiekt. Po wywiezieniu gruzu w tym miejscu usypana zostanie ziemia i zasiana trawa, aby w trakcie procedur związanych z budową nowego amfiteatru mieszkańcy mogli korzystać z tego terenu.

Konferencja prasowa prezydenta i radnych z KKR

– Od przyszłego roku chcemy przeprowadzić wszystkie instalacje, a zakończeniem będzie budowa nowego obiektu w postaci siedzisk na betonowych podestach na 826 osób. Między sceną a amfiteatrem będzie teren utwardzony kostką. Doprowadzimy też nowe alejki – podsumowała inwestycję Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w UM.

Nowy amfiteatr będzie przeznaczony na imprezy do 1000 osób. Odpada organizacja tutaj głównych koncertów z okazji Dni Pabianic. Obiekt ma być sfinansowany z budżetu miasta.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowy sezon, nowe nadzieje. Czy piłkarze wespną się na wyżyny swoich umiejętności?
Następny artykułPojechali pomagać w gaszeniu pożaru
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Najlepsze imprezy na „amfiku”, to było picie wina na wagarach i chowanie się przed policją 😀

Najpierw zacznijcie robić zamkową a nie mydlicie oczy przed wyborami

No tak, bo to za te same pieniądze za którą była by robiona Zamkowa. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie biadolił że nic się nie dzieje, a jak się dzieje to nie to co chciał. Zasięgnij najpierw informacji zanim zaczniesz biadolić -_-

Super informacja! To miejsce zasługuje na remont. Szkoda tylko, ze takie imprezy jak dni Pabianic nie będą mogły się tam odbywać.

ale właściwie dlaczego? bo są planowane na więcej osób? zmieściły by się między amfiteatrem a sceną. nie rozumiem

Do projektantów nowego amfiteatru proszę ogarnąć gdzie jest słońce latem między 15-19.

Nikt ci tyle nie da ile Mackiewicz obieca

1000 osób? To może dajcie se spokój. Szkoda pieniędzy. Co za imprezy tam będą? Występy szkolnych teatrzyków dla rodziców? Może jasełka?

W internetach jest nawet film z akcji XXX, jeszcze z widokiem na parkową…

Co to za film?

Lada moment dowiemy się, że to wszystko dzięki Antosiowi…

Ciekawa jestem, czy ten amfiteatr powstanie. Warsztaty „Mechanika” też zburzyli. Miiał być nowy basen dla Pabianiczan, a nie ma go tej pory i raczej nie będzie. Amfiteatrowi tez źle wróżę. Dlaczego i po co burzyć i porządkować teren, siać trawę jeśli ma być budowany nowy amfiteatr. Przecież to wyrzucenie pieniędzy, albo mydlenie oczu. Można te procedury pozałatwiać razem i rozbiórkę i budowę przeprowadzić jako jedną inwestycję. Chyba, że ma ktoś zarobić, najpierw na rozbiórce, potem na budowie ( o ile dojdzie do skutku). Parkowa zburzona , a zamiast jest plac zabaw. Dlaczego ? Nawet nie ma gdzie zjeść lodów ,… Czytaj więcej »