Strona główna Dzieje się Pomogli 38 rodzinom

Pomogli 38 rodzinom

0

Za nami piąty finał „Szlachetnej Paczki”. Darczyńcy przekazali prezenty za ponad 89.000 złotych.

W tegorocznym projekcie udział wzięło 38 ubogich rodzin i osób, które z przyczyn losowych, znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Darczyńcy oraz ich pomocnicy nie zawiedli. Do pomocy potrzebującym zgłosiło się 1410 osób. Wszystkie rodziny otrzymały paczki. Wartość przekazanych prezentów to blisko 89250 zł.

– Największa paczka liczyła 60 pudeł dla jednej rodziny – informuje Monika Wawszczak, lider pabianickiego rejonu.

Weekendowy finał akcji odbył się w Zespole Szkół nr 2. Uczniowie „elektryka” również zaangażowali się w projekt. Pomogli samotnej matce, wychowującej nastoletniego syna.

W 14 paczkach znalazła się lodówka, kołdra, ręczniki i bielizna pościelowa, chemia gospodarcza i kosmetyki oraz odzież i artykuły spożywcze. Artykuły pierwszej potrzeby były priorytetem, ale nie zapomnieliśmy też o prezentach – informują uczniowie na swoim fanpage’u.

Do pomocy przyłączyli się również strażacy zarówno z PSP jak i OSP. Druhowie pomogli przetransportować i dostarczyć dary do rodzin, zorganizowali zbiórkę żywności, artykułów chemicznych i szkolnych.

– Była magia! Jak zawsze z resztą. Łzy wzruszenia, mnóstwo wrażeń i dobrej energii – podsumowuje akcję Monika Wawszczak. – Za wsparcie chcielibyśmy podziękować: Zespołowi Szkół nr 2 w Pabianicach, firmie Dar Zdrowia, właścicielowi lokalnej sieci aptek „Apteki Dar Zdrowia”, OSP Pabianice, Kudrowice, Wola Zaradzyńska, Rydzyny, Górka Pabianicka, Konin, Piątkowisko, strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, Kapap Krav- Maga Pabianice, ksawerowskiej drużynie harcerska 90 PDH Wórewask oraz wszystkim 23 wolontariuszom – wylicza liderka naszego regionu.

 

foto: Kuba Golewski.
REKLAMA
Poprzedni artykułPierwszy rok prezydenta
Następny artykułKazik w Pabianicach. Szczegóły wizyty
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments