Pabianiczanki zakończyły zmagania na 8. miejscu w tabeli i teraz powalczą w play-offach o awans do ekstraklasy.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – Grot TomiQ Pabianice 66:72 (19:15, 14:18, 19:25, 14:14)

Swój koncert Natalia Danych rozpoczęła w pierwszej minucie meczu, otwierając wynik celnym rzutem z wyskoku. Później gra długo toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce gospodynie zakończyły skutecznie cztery akcje z rzędu i prowadziły już 17:9. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrały one różnicą 4 oczek. W drugiej partii pabianiczanki wzięły się za odrabianie strat i w końcu Magdalena Grzelak dała nam remis przy stanie 23:23. Ostatni celny rzut w pierwszej połowie oddała Patrycja Kirsz i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 33:33.

Trzecia kwarta była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu koszykarek Grotu. Od celnego rzut za trzy rozpoczęła ją grająca tego dnia znakomicie Natalia Danych. Później otrzymała ona wsparcie ze strony swoich koleżanek i pabianiczanki zdołały uzyskać kilka punktów przewagi. Przed ostatnią partią Grot prowadził 52:58. W niej gra się wyrównała, a Danych kolejną celną trójką wybiła z głowy rywalek myśli o odwróceniu losów spotkania. Ostateczny wynik tego starcia to 66:72 na korzyść pabianiczanek, z czego aż 26 oczek wpadło na konto Natalii Danych.

Nasz zespół zakończył tym samym zmagania w rundzie zasadniczej I. ligi. Koszykarki z Pabianic uplasowały się na 8. miejscu w tabeli z bilansem 8 zwycięstw i 12 porażek. Zgromadziły tym samym 28 punktów.

Teraz czeka je walka w play-offach. Przed dziewczętami zadanie z gatunku tych niemożliwych. W pierwszej rundzie zmierzą się one z najlepszą ekipą rundy zasadniczej, czyli z Zagłębiem Sosnowiec. Przeciwniczki zakończyły zmagania grupowe z kompletem dwudziestu zwycięstw i nie zamierzają pozwolić odebrać sobie awansu do koszykarskiej elity.

Grot: Danych (26), Weronika Dolewa (2), Szałecka (6), Boniecka (2), Kowalczyk (8), Martyna Dolewa, Szczygieł, Grzelak (19), Kirsz (9).