Kolejny sezon zmagań w 1. lidze kobiet rozpoczęły koszykarki z naszego miasta. Czy uda im się poprawić dyspozycję z zeszłej kampanii i postraszyć faworytki do awansu? Przekonamy się po pierwszych kilku spotkaniach.
Grot TomiQ Pabianice – Enea AZS II Poznań 78:68 (24:19, 16:22, 27:12, 11:15)

Zespół z naszego miasta przystąpił do rozgrywek bez Magdaleny Grzelak oraz Kamili Cichej. Pierwsza kuruje się po złamanym w jednym ze sparingów nosie i będzie dostępna najprawdopodobniej za około miesiąc. Cicha ma za to już raczej sezon z głowy, gdyż w tym samym sparingu zerwała ścięgno Achillesa. Aby połatać braki kadrowe, do klubu ściągnięto zatem Małgorzatę Zuchorę z Zagłębia Sosnowiec oraz Martę Piątek z Ósemki Skierniewice.

Pierwsze punkty w nowym sezonie zdobyła dla Grotu Katarzyna Szymańska. Przez pierwsze kilka minut mecz był wyrównany. Później Natalia Danych rzuciła pierwszą swoją trójkę i pabianiczanki prowadziły 13:7. W pierwszej kwarcie ta sama sztuka udała się jeszcze Dziwińskiej i Zuchorze, co pozwoliło naszemu zespołowi na skromną zaliczkę przy stanie 24:19. W drugiej partii rywalki zdołały odrobić wcześniejsze straty, aż w końcu wyszły na prowadzenie 28:29. Nasze dziewczęta kilkukrotnie próbowały uciekać z wynikiem, ale końcówka pierwszej połowy należała do ekipy przyjezdnej i na przerwę poznanianki schodziły prowadząc 40:41.

Po zmianie stron nasze dziewczęta wzięły się mocno do pracy i jak się później okazało, to właśnie ta kwarta była decydująca dla przebiegu spotkania. Zuchora brylowała pod koszem, a Danych dorzucała od siebie świetne trójki i przewaga powoli rosła. Celny rzut za trzy autorstwa Natalii zakończył trzecią kwartę, przy prowadzeniu 67:53 dla pabianiczanek. W ostatniej partii przyjezdne zdołały odrobić cztery punkty, ale nasze dziewczęta cały czas miały sytuację pod kontrolą i po końcowej syrenie mogły się cieszyć z pierwszej w tym sezonie wygranej.

Kolejny mecz Grot rozegra 20 października o godzinie 16:30. Odbędą się wtedy w naszym mieście derby województwa przeciwko ekipie UKS-u Basketu Aleksandrowa Łódzkiego.

Grot: Dziwińska (13), Danych (28), Weronika Dolewa, Zuchora (15), Szymańska (4), Boniecka (2), Martyna Dolewa (2), Pisera (10), Piątek (4), Kirsz.