Strona główna Aktualności Komunikacja Czy zabraknie pieniędzy na budowę S14?

Czy zabraknie pieniędzy na budowę S14?

1
W listopadzie politycy PiS obiecali budowę S14

We wtorkowe południe w siedzibie łódzkiego oddziału GDDKiA otwarto oferty na budowę obu odcinków zachodniej obwodnicy Łodzi i Zgierza. 

Dla pierwszego odcinka (od węzła Łódź Lublinek do węzła Łódź Teofilów) wpłynęło 8 ofert, dla drugiego odcinka (od węzła Łódź Teofilów do Słowika) złożono 9 ofert. Najniższa oferta dla pierwszego odcinka opiewała na kwotę około 768,7 miliona złotych, najwyższa blisko 821,6 miliona złotych. W przypadku drugiego odcinka najtańsza oferta wyrażała się kwotą około 812 milionów złotych, najdroższa około 1 333,1 miliona złotych. Kosztorys inwestorski dla I odcinka to 672 miliony złotych, dla II odcinka blisko 739,3 miliona złotych.

Co to oznacza? Że kosztorys inwestorski jest niedoszacowany na blisko 150 mln złotych. Żeby inwestycja ruszyła rząd musi dołożyć brakującą kwotę, inaczej trzeba będzie rozpisać kolejny przetarg. To jednak nic nie gwarantuje, a na pewno opóźni start inwestycji. Ostatnim rozwiązaniem jest rezygnacja z budowy S14, choć politycy PiS z ministrem Glińskim na czele obiecywali obwodnicę.

REKLAMA
Poprzedni artykułMaluchy na Zamkowej, Dychto w kwiecie wieku
Następny artykułPabianiczanka zamordowana w Monachium
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie senatorze Łuczak! Swoją twarzą firmował pan tę inwestycję! I Ciebida też się tam załapał. Czyżby złamana obietnica? Proszę pamiętać, że czas rozliczenia obietnic przyjdzie! Lub proszę się opamiętać i powiedzieć wyborcom jaka jest prawda. I odstąpić póki czas od bandy psującej państwo.