Drużyna z Pabianic zapowiadała w tym sezonie walkę o awans do I. ligi. Niestety, kilka niekorzystnych wyników mocno skomplikowało dojście do tego celu. Wszystko zależy teraz od występów w grupie mistrzowskiej.

Pabiksowi przepisano do tabeli grupy mistrzowskiej wyniki uzyskane przeciwko ekipom, które awansowały z naszej grupy do rywalizacji o awans. Punkty dała nam porażka 9:10 w karnych z Uniwersytetem Radom, wygrane z KS-em Warszawianką 32:27 i 20:31 oraz zwycięstwo 26:39 z Orlętami Zwoleń.

Rezultaty te sprawiły, że w grupie mistrzowskiej Pabiks ma 10 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli za Radomiem (14 punktów), Dąbrową Białostocką (12 punktów) i Orlętami Zwoleń (12 punktów). Z drugiej grupy rozgrywek II. ligi do walki o awans awansowała wspomniana Dąbrowa Białostocka, a do tego ROKiS Radzymin, Olimpia Biała Podlaska oraz Trójka Ostrołęka. To właśnie z tymi drużynami pabianiczanie zagrają, aby spróbować wywalczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej Pabiks rozegra już za tydzień. Pierwszego lutego nasz zespół pojedzie do Radzymina i tam zmierzy się z mającym jeden punkt mniej w tabeli ROKiS-em. Pierwszy mecz domowy grupy mistrzowskiej nasi szczypiorniści rozegrają zaś w sobotę 8 lutego o godzinie 19:30. Rywalem będzie Trójka Ostrołęka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments