Strona główna Aktualności Z miasta COVID-19: podwoiła się liczba śmiertelnych przypadków

COVID-19: podwoiła się liczba śmiertelnych przypadków

26
fot. pixabay.com
W powiecie pabianickim dwukrotnie zwiększyła się liczba zgonów osób, które miały koronawirusa. Jeszcze wczoraj sanepid powiadamiał o 12 śmiertelnych przypadkach, dzisiaj już o 23.

Nie oznacza to, że 11 kolejnych zanotowano w ciągu zaledwie jednej doby. Informacje ze szpitali nie trafiają bowiem do sanepidu na bieżąco (jeszcze mniej aktualne dane ma biuro prasowe wojewody łódzkiego, które dzisiaj, w piątek, w godzinach popołudniowych informowało, że liczba wszystkich osób, które do tej pory zmarły wynosi 11).

Jak wynika ze statystyki przytaczanej przez starostwo powiatowe, zakażonych jest obecnie 928, a 54 osoby spośród nich przebywają w szpitalach. Ozdrowieńców mamy 918. Natomiast na kwarantannie przebywają 1424.

Pierwszy zgon w naszym powiecie, który był związany z koronawirusem, odnotowano 16 czerwca. Tego dnia w szpitalu w Zgierzu zmarła 87-letnia mieszkanka gminy Ksawerów (więcej TUTAJ).  Nie żyje lekarz Jacek Marynowski, który również zachorował na COVID (WIĘCEJ).

O ostatnim czasie w naszym mieście odnotowaną znacznie wyższą śmiertelność niż zazwyczaj (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Generalnie to bardzo pozytywne dane. Obecnie choruje zaledwie 0,77% ludności powiatu, a zmarło tylko 0,019%. Jeśli dodamy do tego fakt, że wyzdrowiało już prawie tyle samo osób ile obecnie mamy chorych to jak na trwającą od 8 miesięcy epidemię dane są wręcz doskonałe. Myjmy ręce i wszystko będzie dobrze.
Dzięki za budujący artykuł. Na tle wszechobecnej dezinformacji i paniki, EPAinfo pozytywnie się wyróżnia 👍

Epainfo niech się dowie u źródła jak wygląda sytuacja w szpitalu to wszyscy przejrzycie na oczy jak blisko jest katastrofy.

Bardzo możliwe, że w pabianickim szpitalu jest tak jak piszesz. Jednak powodem takiej sytuacji nie jest covid jako taki, ponieważ tylko 5% spośród wszystkich zakażonych ludzi wymaga hospitalizacji. Reszta zakażonych przechodzi zakażenie bezobjawowo w domach. A skoro szpital nie radzi sobie z kilkudziesięcioma chorymi to fatalnie świadczy o organizacji szpitala i polskiej służby zdrowia. I potrzebne jest tutaj wsparcie samorządu i rządu. Niestety nasz samorząd i rząd to ludzie tragicznie niekompetentni.
Na szczęście pozytywne jest to, że w szczycie epidemii, w całym powiecie jedynie 54 osoby wymagają hospitalizacji.

A reszta ludzi wymagająca hospitalizacji cierpi i płaci składki zdrowotne, do tego tylko prywatnie? Dwa razy płacisz i gowno z tego masz

Last edited 1 rok temu by Mihał

„Acoszpitale mieliśmy budować?

Oczywiście że drogi, bo na szpitale i ochrone zdrowia nie ma dopłat. Przypadek???

I tak było źle, więc trzeba sie pogodzić. Beędziesz walczyć o życie krócej, więcej cierpienia ale za to mniej pieniędzy wydasz na prywatne leczenie, odciążysz system emerytalny jak zejdziesz, ja widzę same+

Last edited 1 rok temu by Mihał

Skoro pacjentów z covid w pabianickim szpitalu zostawia się samych sobie jakby mieli ebole to umierają na potęgę.

Zapraszam jutro do szpitala i pokaże oddział COVID z 40 chorymi , 7 w izolacji, oraz na dyżur całodobowy jak wygląda praca personelu PCM z obserwacją Izby przyjęć i SOR.

Oczywiście! Bo żeby dostać się na oddział zakażony wystarczy wejść i powiedzieć”dzien dobry. Chciałem pozwiedzać owy oddział” Gdzie pabianickie szpital przypomina aktualnie fortecę do której ciężko się dostac

Może warto porównać ogólną umieralność w poszczególnych miesiącach w roku 2019 z 2020. To pozwoli obiektywnie spojrzeć na sytuację.

Zgadzam sie paranoja teraz wiecej ludzi umiera na zwykle choroby typu zawal serca … brak miejsc przez glupiego covida dla ludzi normalnych co potrzebuja pomocy… to nie Korona Virus tylko polityczny swirus

No tak a strajk macic i wypije…ć sobie protestują po mieście jakby nigdy nic

Dajcie sobie już spokój z tym wirusem. Kto w to nie wierzy łapka w górę pod komentarzem.

Wiara czyni cuda!
a w co, to nie ważne.

Michał przez samo H to rozumiem że z rosyjskiego ? Jesteś ruskim trolem chcącym siać zamęt wśród polskiej ludności ?

Hebrajski bardziej Sz.P. „Polak”.

Last edited 1 rok temu by Mihał

Korzenie mam wschodnie, zgadza sie, jestem mieszkańcem, mieszańcem.

Podwoił sie czas oczekiwania do logopedy.

Ile szpitali powstało od 2000, a ile np. kościołów i inych budowli typu muzea prze”różnych” nacji?
Ilu lekarzy wyjechało przez ostatnie 20 lat z Polski? Dlaczego!??!! Dlaczego??!??!
Wykładałem płytki na UM w Łodzi…prawie same śniade na korytarzu tułali 🙂 🙂 🙂 chłopcy oczywiście 😛 😛

Last edited 1 rok temu by Mihał

Z tym wszystkim to już jest cyrk. Powinni zrobić jak w Szwecji, niech się zaraza wszyscy bo i tak jest to nieuniknione tylko mydlenie oczu. Kto ma od tego umrzeć to i tak umrze. A reszta uodporni się sama i tyle w temacie, a to zamykanie, otwieranie, blokowanie ludzi… Bujdy na resorach.

Last edited 1 rok temu by Gość

To idz się już może powieś na drzewie Będzie jednego mniej do leczenia

Last edited 1 rok temu by Gościu

To zabije na 100%, ale nie wirus bo miałem i czuje się rewelacyjnie, nie widzę zmian po wirusie więc wrzuć na luz, a jak ty się trzęsiesz ze strachu to może idź i już się połóż na kilińskiego zawczasu, i będziesz miał to z głowy. 😀

Dawniej nikt by może nie był pomyślał, że we Florencji można naliczyć tylu żywych mieszkańców, ile w niej się później okazało zmarłych. Ileż to pięknych domów, wspaniałych pałaców, przedtem przez mnogie rodziny, przez rycerzy i znamienite damy zamieszkałych, teraz pustką stanęło! Wymarli w nich wszyscy aż do ostatniego sługi. CZARNA ŚMIERĆ (kronika Italii)

czarna-smierc-pandemia.jpg

Mnie śmieszy już sam pomysł, że ktoś „genialny” wpadł na to by… walczyć z wirusem : ) To tak jakby chcieć przenieść Saharę w inne miejsce. No można próbować. Tylko po co??????

Mniemam, że chorym na AIDS też to powiesz ? A może tym co umarli na ospę we Wrocławiu w latach sześćdziesiątych ? Bo nie da się przecież walczyć z wirusem. Można twoim przykładem walczyć z 5G zakładając folię na głowę.