Strona główna Aktualności Polityka Co obiecał Mackiewicz?

Co obiecał Mackiewicz?

25

Podczas kampanii wyborczej kandydaci na prezydenta Pabianic byli bardzo aktywni i dzielili się pomysłami dotyczącymi usprawnień w funkcjonowaniu miasta. Przypomnijmy co obiecał Grzegorz Mackiewicz, który w przyszłym tygodniu zostanie zaprzysiężony na prezydenta.

Kluczowe pytania kandydatom zadali Czytelnicy portalu EPAinfo. Prezydent elekt w odpowiedziach zadeklarował m.in podjęcie działań na rzecz obniżenia horrendalnych wynagrodzeń prezesów spółek miejskich oraz dyrektorów zakładów budżetowych, ograniczenie wzrostu cen wody, ścieków i energii cieplnej.

Mackiewicz chce zabrać się za reorganizację szpitala. Zapowiedział m.in: zwiększenie przejrzystości finansowej spółki, wspieranie procesu kontraktowania usług oraz pozyskiwania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, uproszczenie wewnętrznej biurokracji  i  podjęcie działań zmierzających do wykreowania nowych dochodowych usług (takich jak np. pododdział onkologiczny czy kardiologia inwazyjna).

W programie ważne miejsce zajął również sport. Nowy prezydent chce docelowo przeznaczyć na sport 1,2 miliona złotych. W tej chwili jest to niecałe 0,5 miliona złotych. – Lepiej dziś zainwestować rocznie ponad milion na sport i działanie stowarzyszeń, niż w przyszłości wydawać na leczenie, terapię uzależnień oraz naprawy po aktach wandalizmu – stwierdził.

Ciekawa jest też wypowiedź dotycząca funkcjonowania straży miejskiej. – Jeżeli straż miejska nie wypełni wskazanych przeze mnie działań, do których jest powołana oraz nie osiągnie poprawy swego wizerunku rozważę przeprowadzenie referendum w sprawie dalszego istnienia tej formacji – pisał Mackiewicz. Oznacza to jednoznacznie, że strażnicy miejscy muszą wziąć się do roboty.

Dużo tematów dotyczących zmian w mieście poruszonych było na konferencjach prasowych. Na jednej z nich Mackiewicz oraz członkowie jego komitetu przedstawili propozycję zmian w oświacie. Chodzi m.in o podwyższenie wynagrodzeń i wprowadzenie systemu motywacyjnego i wartościowania stanowisk pracy, by pracownicy chcieli powiększać swoje wykształcenie i uzyskiwać awanse. Przeznaczenie dodatkowych środków na zajęcia rozwijające umiejętności dzieci i młodzieży, podwyższeni funduszy stypendialnych.

Blok Samorządowy Razem ma także pomysł na sztukę. Chce stworzyć program “Piątka dla sztuki”. Polegałby on na udostępnieniu młodym artystom pięciu lokali należących do miasta, które i tak stoją puste. – Dostaliby oni na 2 lata lokal, za którego czynsz nie musieliby płacić. Ponosiliby tylko koszty użytkowania tj. prąd, woda itp. – mówił Grzegorz Mackiewicz. Program ten byłby przeznaczony dla młodych artystów, którzy w ciągu ostatnich 5 lat skończyli szkołę lub uczelnię artystyczną. Po dwóch latach podejmowaliby decyzję, czy zostają w tym lokalu już z koniecznością opłacenia czynszu. Wybór artystów, którym przekazać taką ulgę miałby odbyć się w ramach konkursu.

Mackiewicz głośno mówił o stworzeniu „karty pabianiczanina”, która dawałaby ulgi na przejazdy komunikacją miejską oraz strefę parkowania. Kartę mogłyby dostać osoby, które zadeklarują płacenie podatków w Pabianicach. 37 procent z podatku dochodowego trafia do samorządu, w którym znajduje się dany urząd skarbowy. Miasto mogłoby zyskać nawet 9 milionów złotych, jeżeli osoby z gmin ościennych korzystające z pabianickiej infrastruktury złożyłyby taką deklarację.

Natomiast z odpowiedzi udzielanych podczas debaty prezydenckiej (w bloku rozrywkowym) zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury można wywnioskować, że prezydent nie obniży cen biletów MZK, zablokuje budowę kolejnych galerii handlowych i przeznaczy połowę swojej pensji na cele społeczne.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułNowak podpadł starszyźnie
Następny artykułZebrali prawie 800 kg żywności
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

hahahaha zalosne! juz widze jak to robi.. nie zrobil tego jak byl vice -nie zrobi tego teraz 🙂

Na razie szpital jest spółką rodzinną. Pabianickie Centrum Medyczne im. Ojca i córki Konopackich.

Proponuję zrobić listę i wszystkie obietnice podzielić na punkty, które będą odznaczane po tym jak nasz drogi p. Mackiewicz je wypełni, abyśmy mieli pełny wgląd w jego prawdomówność. Umieścić listę na stronie tak, aby nie utonęła w oceanie dodawanych wiadomości. To tylko moja propozycja, ale uważam, że to by dało motywację naszemu Prezydentowi, gdyby wiedział, ze jego uczynki są monitorowane 🙂

Najszybciej przekonamy się o tej pensji:) Natomiast co do karty pabianiczanina, przyznam szczerze – na jej realizację czekam z największą niecierpliwością. Bardzo jestem ciekawa jak od strony prawnej to będzie zrobione.

ale sobie nagród będzie musiał nawymyślać, żeby wyrównać! albo kolesie – prezesi spółek miejskich zrzutę co miesiąc będą robić! hahaha

„(…) Jeżeli straż miejska nie wypełni wskazanych przeze mnie działań, do których jest powołana oraz nie osiągnie poprawy swego wizerunku (…) dzisiejszy cytata z CB radia: „panowie jak ktoś chce przejechać jakiegoś pe*ała, to właśnie chowa fotoradar przy strzelnicy” wizerunku panów z SM nie poprawi nawet stanie na głowach.

Ja mam pytanie to wszystkich osób które ślepo głosowały na Mackiewicza. Jak to jest, że jego MAMA chodziła po blokach i po rynku namawiając i prosząc ludzi albo głosowano na jego syna gdy – JEGO MATKA NIE ŻYJĘ !!! Jak to jest ze ludzie głosują na proPO- bo taką partią jest BSR ? Jak to jest, że ludzie chcą głosować na kogoś kto był vice przez tyle lat i nie zrobił NIC !? Jak to jest, że były rozdawane ulotki które były PROPAGANDĄ ?! i te wszystkie babcie i ludzie niestety nieinteresujący się tym mylili osoby podczas głosowania ?! Istna… Czytaj więcej »

całkowicie popieram. Dziękuję, że to napisałaś bo wcześniej przed II turą to umieściłam ale zostało wykasowane.Tech chwyt z Mamą, która nie żyje jest po niżej pasa. Za takie coś powinien wylądować w pierdlu. Jak można ufać takiemu człowiekowi?!!

Wciąż nie mogę przestać się śmiać oglądając ten filmik.

Mi do dziś nikt nie odpowiedział na pytanie.
Ile osób z honorowego komitetu Ciebiady było zaproszone na jego wieczór wyborczy?
A, może się wstydził?

zgadza się, nie poradził sobie w Pabianickiej Fabryce Narzędzi , więc dali mu partyjni koledzy ciepłą posadę w MOSiR i jak widać wszystko leży!!!! potem czytamy ,że miasto najbiedniejsze w Polsce , kolesiostwo , ręka rękę myje , syf , dziury , tylko liście fruwają.”dyrektor -markjetingowiec”

Pelikan to ksywka ze względy na wygląd?
może zmień na baran albo osioł

To jest odpowiedź rozumiem na pytanie?
Wyśmiać, wykpić, i popłakać się z przegranych wyborów?
Tak jak Kaczyński to robi?

Z wami nikt nie chce koalicji, nawet jak Pis wygra w sejmie i tak nie bedzie rzadzil, kto chcialby rzadzic zmalym czlowiekiem, i byc podsluchiwanym

demokrację mamy od 89 roku, mamy 2014r, nic się nie zmieni w Pabianicach,gdyby nie Aflofarm to miasto nadaje się do wyburzenia -dezindustrializacja.

Panie Mackiewicz, słyszałam, że dogaduje się Pan z Pisem i chce dać im wiceprezydenta, jestem zawiedziona, wstyd, głosowałam na Pana bo przede wszystkim nie chciałam ludzi pokroju Pana Ciebiady i Kosmali u władzy i teraz zaczynam żałować, że w ogóle poszłam na wybory… a znając życie dla Ciebiady i Kosmali też się stołki znajdą, słyszałam, że na MOSirze już ludzie mówią, że Kosmala będzie tam pracował, a może nawet będzie wicedyrektorem, wstyd będzie jeśli tak będzie, wstyd….

Czyli kto będzie wice ?

Mackiewicz sprzedał się PiS-owi 🙂
To już widzę jak spełnia swoje obietnice.

A czemu uważasz, że Kosmala i Ciebiada to tacy niekompetentni ludzie? Ja myślę ,że potrzeba trochę świeżości w tych murach podległych prezydentowi i Adamskiemu.MOSiR to przystań nierobów a Kosmala może coś zmieni .Ja mu dobrze życzę i całemu PiS-owi.Niech realizują swoje pomysły w Radzie Miejskiej jak i Powiatowej a także w innych miejscach ….

a ja mam pytanie czy redaktor tego portalu czy to portal PO, bo wiele komentarzy na Mackiewicza pojawiło się dopiero po wyborach, a na PiS puszczał wszystko …..tchórze jesteście stroniczy

rada zawetuje, więc po co prezydent ma się wychylać?

Ja uważam że będzie tak:
1.
Mackiewicz
Łuczak
Jarmakowska

2.
Mackiewicz
Wypych
Jarmakowska

skąd takie podejrzenia?
i co lepsze?

A może Ścibut bedzie wice?

Dał 9 kloków na kampanie

http://bs-razem.pl/index.php?i=kontakt
zakladka : rejestr wpłat

wszyscy zachowali posadki bracia Chaburki trzęśli gaciami co będą robili jak nie wejdzie choć jeden do władzy przecież oni nic więcej nie potrafią poza opierda…..m się lenie śmierdzące

ludzie sami głosowaliście na te mato….ki to macie co chcecie teraz się wymądrzasz ?

Do Pani Anny Kisiel cudowna wypowiedź aż miło się patrzy :):) Ślepo głosujące Pabianice na kogoś kto już mógł cos pokazac a nie pokazal nic 🙂 a gdzie obietnica o nowych miejscach pracy dla ludzi po studiach ?????????? Aktualnie ukończyłam studia resocjalizację z socjoterapią oraz mediatora nie pracuję bo co ? Bo nie ma gdzie nauczyciele się mocno trzymają mediatorów nie potrzebują bo po co nie ma funduszy więc najlepiej się powiesic tak bedzie najlepiej PS: Dla młodych ludzi rada nie idźcie na studia bo nie ma po co !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!