Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada odpowiada Górnemu

Ciebiada odpowiada Górnemu

31

Publikujemy oświadczenie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Pabianic. Krzysztof Ciebiada odniósł się do wypowiedzi Krzysztofa Górnego, szefa pabianickiej Solidarności.

Przypomnijmy: Krzysztof Ciebiada zaapelował do Grzegorza Mackiewicza (kontrkandydata) o wycofanie się z wyborów po tym jak Mackiewicz podczas debaty prezydenckiej poparł legalizację miękkich narkotyków (WIĘCEJ). Ciebiada apelował również do członków Solidarności o wycofanie poparcia dla Mackiewicza. Odpowiedział mu Krzysztof Górny, szef związku w Pabianicach (WIĘCEJ).

Poniżej pełna treść oświadczenia Krzysztofa Ciebiady:

„Jest mi niezmiernie przykro, z powodu tego, co powiedział o moim apelu Krzysztof Górny. W moim apelu nie pojawiło się żadne słowo, które zawierałoby jakiekolwiek obelgi pod adresem Grzegorza Mackiewicza, apel oparty był o fakty i wyciągane z nich wnioski, a w zamian za to mnie obrzucono słowami wyjątkowo pejoratywnymi i krzywdzącymi, które są kompletnie bezpodstawne. Zaczęto szukać na mnie haków, dzwonili do mnie dziennikarze pytając o zupełnie niestworzone rzeczy: czy ja mam jakieś sprawy karno-gospodarcze. Nie chcę wiedzieć, kto rozsiewa takie plotki, abym nie musiał tym osobom spojrzeć nigdy w twarz.

Dzięki uprzejmości epainfo.pl każdy może sam ocenić czy Grzegorz Mackiewicz pomylił się przy głosowaniu. Ja obejrzałem ten fragment debaty wiele razy i nie widzę pomyłki, nawet śladu wahania. Widzę jak trzymając swoją zieloną kartkę przed swoimi oczami, Grzegorz Mackiewicz potakuje do sąsiadów, że tak, tak właśnie uważa, że miękkie narkotyki powinny zostać zalegalizowane. Grzegorz Mackiewicz nie sprostował swoje pomyłki na debacie, ani po debacie, ani następnego dnia, nazwał swój sposób głosowania pomyłką dopiero po moim apelu.

Te tzw. miękkie narkotyki też uzależniają, jak każdy substancja psychoaktywna jeśli nie fizycznie to psychicznie, a każde uzależnienie to zaprzepaszczenie potencjału osoby, jej życiowych szans, to zawsze cierpienie dla rodziny, narkotyki to nie rozrywka, to poważny temat.

Jest mi ogromnie przykro, że mój apel, w poważnej sprawie spotkał się z taką niepoważną reakcją, bo zupełnie niepoważną jest próba zwekslowania świadomego głosowania przez Grzegorza Mackiewicza na drobną pomyłkę. Pan Grzegorz Mackiewicz ma prawo do swoich poglądów i ma prawo być za legalizacją niektórych narkotyków, a ja mam prawo krytykować jego poglądy i wyciągać z tych poglądów wnioski. Jednakże każdy człowiek a nie tylko prezydent musi brać odpowiedzialność za swoje czyny i słowa i nie może tego co robi świadomie nazywać ot pomyłką, pomyleniem kartek. Kandydat na prezydenta powinien mieć odwagę głoszenia swoich poglądów, powinien w swoich poglądach być konsekwentny, a nie zmieniać je jak chorągiewka na wietrze. W wypadku kandydata na prezydenta takie wekslowanie faktów po prostu budzi strach, to jest brak szacunku dla inteligencji wszystkich dookoła. Osoba, której tak łatwo przychodzi uznanie takiego głosowania za pomyłkę, nie wiadomo jakie inne swoje nietrafione decyzje w przyszłości też mogłaby nazywać drobną pomyłką.

Chciałbym również zaznaczyć, że nie wszyscy członkowie pabianickiej Solidarności dali poparcie Panu Mackiewiczowi. Nie było w związku żadnego głosowania uchwały, najwyraźniej na pomysł poparcia wpadł Pan Krzysztof Górny, który startuje w wyborach do Rady Miejskiej z tego samego komitetu wyborczego co jego kandydat na Prezydenta. W tym temacie wszystko jest jasne i klarowne.

Proszę obejrzeć nagranie, proszę wyciągnąć samodzielnie wnioski, w tej sprawie nie trzeba nic więcej.”

ogłoszenie płatne
REKLAMA
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skończ ciebiada bo to jest nudne; nikt jak ty umie integrować środowisko prawicowe; usunąłem z pis ludzi którzy go zakładali w tym mieście ; a o Solidarności się odwal bo nawet jej członkiem nie jesteś; koledzy Hofman i inni pokazali jak jesteście prawi i sprawiedliwi

O Solidarności to ciebiada wie tyle ile Egipcjanie o odśnieżaniu

Brawo panie Ciebiada chociaż jeden człowiek jest z zasadami trzymam za pana kciuki

Wszyscy tylko widzą błedy Ciebiady jak to on atakuje jaki on zły A gdzie w tym wszystkim sedno czyli czlowiek który jest za legalizacją pan Mackiewicz Trzymam za pana kciuki ,gdyż w końcu ktoś może rozbije ten układ A to że opluwaja to naturalne takie ,standardy polityczne są w naszym miście Jeśli jesteś z nimi to jestes dobry jeśli przeciwko jesteś be.Zastanawiam się jakich haków bedę szukali bo to że będą to normalne Głos na Ciebiadę to glos na uczciwosć i na normalne standardy

Do -racja –wolę prezydenta ze średnim ,który coś chce zmienić niż z wyższym który opowiada sie za narkotykami i nic nie zrobił przez tyle lat

po prostu Mackiewicz kłamie, dobrze, że Ciebiada to obnaza. nie jest ideałem jak nikt z nas, ale jestem pewny, że kandydat PiS jest jedyny, ktory obecną szajke naprawde odsunie od władzy i zrobi zmiany na serio. Mackiewicz w zenujacy sposob wypiera sie tego, na co nawet jest nagranie – wybranie jego to przedluzenie rzadow ukladu Dychto-BSRowego. Moj glos idzie na Ciebiade!

Ciebiada to dopiero kłamie. Ale pan Ciebiada jest wierzący podobno….katolik tak nie postępuje. Agresja, chamstwo, obłuda, napędzane nienawiści. …ale pójdzie i się wyspowiada. To kto będzie Zbigniewie na stoleczkach jak pan Ciebiada dojdzie do władzy. Pewnie wszyscy z PiS ale wtedy to będzie naturalne i konieczne! W czyimś oku drzazge dostrzegł a w swoim oku belki nie dostrzegł. To też do Was pseudo katolicy co tu obelgami na prawo i lewo rzucacie

Cieszę się, że chce Pan zmienić standardy w tym mieście, dlatego oddam głos na Pana.

Potrafi Pan zmieniać zły stan rzeczy, wiem, że głos na Pana nie jest głosem straconym. Najwyższy czas zmienić również to miasto i jego układy.

Mackiewicz, Dychto przeciez ten duet już od dwóch kadencji rzadzi w mieście, więc ni epozwólmy aby byli oni po raz kolejny rządzili. Nie wiem czy p. Ciebiada i p. Gryglewski będą inaczej sprawować urząd prezydenta miasta ale na pewno będzie inaczej. Chyba nie gorzej bo to już niemożliwe. A sam p. Dychto swoją kulturą i znajmością tego co się dzieje w jego urzędzie udowodnił już nie raz że tam kompletnienie pasuje. Niech moze wróci do elektryka i tam gania za długie włosy bo to mu wychodziło. A tak apropo wczorajszej debaty Radia ZET wstyd mi że na tego Pana raz… Czytaj więcej »

A ten brnie dalej w te gierki polityczne….a te pisiory przytakuja. Czy Ty człowieku możesz przestać się ośmieszać?

Ciebiada!!!! Kończ waść, wstydu oszczędź!!!!!

P.Ciebiada mimo, że tak zarzucają Panu brak wyższego wykształcenia, to Pan właśnie potrafi być człowiekiem z klasą . Mam wrażenie, że ludzie Pana Mackiewicza może i skończyli studia ale zachowują się jak prostaki. Trzeba po prostu przyznać się do tego co się zrobiło i już a nie oczerniać człowieka , który nie zgadza się z tak poważnym problemem. Pan Górny zawsze przymila się tym co obecnie są przy korycie. Ten człowiek nie ma za krzty honoru !! Ośmiesza się P.Mackiewicz i P. Górny, no jeśli ktoś w tej kwestii ma inne zdanie to tylko należy współczuć. Każde takie błędy najlepiej… Czytaj więcej »

Panie Ciebiada! Przecież wszyscy wiedzą, że te lekko pół-śmieszne oświadczenia nt. Grzegorza Mackiewicza to próba (kompletnie nieudana) zemsty za pytanie na debacie o oświatę. Wszyscy, którzy byli w MOK-u zapamiętają Pana szokująco katastrofalną niekompetencję. Więc może to raczej Pan powinien zrezygnować z kandydowania?
Używając Pana śmiesznej retoryki:
Apeluję do pana Ciebiady o rezygnację z kandydowania na prezydenta Pabianic. Apeluję jako ojciec i jako obywatel naszego miasta.

Niech Pan sie obudzi, jeden i drugi źle odpowiedział. A Mackiewicz pierwszy chciał zemsty to ją teraz ma:) BRAWO CIEBIADA!

Widać jak konkurencja trzęsie portkami gdy tylko usłyszy że Ciebiada może wygrać.
Bardzo dobrze by było odsunąć działaczy BSR z tych stołków do których się przykleili. To plaga egoistów i nieudaczników, dzięki którym Pabianice są najbiedniejszym miastem w Polsce.
Tylko nowi ludzie dają nadzieję że coś się zmieni. Szczerze kibicuję nowym twarzą pabianickiej polityki. Oby tylko skutecznie wyczyścili urzędy i instytucje miejskie z tych nieudaczników.

To nie konkurencja. To normalni myślący ludzie trzęsą portkami na myśl, że może wygrać pisuar, nie mający pojęcia o rządzeniu. A „twarz” w celowniku liczbie mnogiej pisze się nieco inaczej. Ale możecie tego nie wiedzieć…

Czekałem i się doczekałem kiedy ktoś to zauważy.

Widać tylko jeden MYŚLĄCY się znalazł. Gratuluję.

To, że Ciebiada chce żeby Mackiewicz zrezygnował, to sobie może chcieć. To typowe dla PISiorów, że za posiadanie poglądów innych niż oni należy karać. Zresztą Superexpress słusznie napisał, że to walka polityczna
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wiceprezydent-chce-legalizacji-narkotykow_456203.html
Mackiewicz może chcieć legalizacji narkotyków i ma do tego takie samo prawo jak Ciebiada może tego nie chcieć.. Tylko, że jedni to rozumieją a inni nie.

Ciebiada nie osmieszaj sie!!!Przeciez ty nie masz pojecia o rzadzeniu!!Szwalnie prowadzi Twoja zona,wiec jaki z ciebe biznesmen?A wlsciwie to czym mozesz sie pochwalic,jezeli chodzi o prace!Gdzie pracowa;es?Co osiagnales ty niby biznesmenie:((

Panie Ciebiada ja wiem, że jutro sam sobie pan odpowie na ten list , a pojutrze pan sobie kolejną konferencję zwoła, bo może ktoś na pana spiek jakiś będzie knuł, itd. Wplątuje Pan w to własne bagno niewinnych i dobrych ludzi. Pan tonie!!!! A ja mam dla pana fajne już skonstruowane odpowiedzi przez pana Adama Hofmana. Skopiowane z oświadczenia trzech panów. Będzie pan mógł wykorzystać w następnym oświadczeniu. Pan tak je lubi pisać. „Wszelkie supozycje podważające naszą rzetelność, nie polegają na prawdzie i są rozpowszechniane w celu poniżenia nas w oczach opinii publicznej oraz formułowania krzywdzących opinii, oczekiwanych przez polityczną… Czytaj więcej »

hobu tu chodziło zupełnie o co innego. Dla ułatwienia nieco Ci to opiszę. SLD to partia polityczna na czele, której stoi Leszek Miller. Tzw. lewica, partia z liberalnymi poglądami. Partia ta opowiada się za eutanazją, wycofaniem religii ze szkół, aborcją, zaprzestaniem finansowania kościołów z budżetu państwa, partia opowiada się za zrównoważeniem statusu kobiet i mężczyzn w społeczeństwie, pozwoleniem na stosowanie metody in-vitro. PiS to też partia polityczna, raczej konserwatywna, zwana prawicą. Jej prezesem jest Jarosław Kaczyński. Ta partia jest przeciwna aborcji, eutanazji, jest przeciwko możliwości zapłodnienia in vitro, sprzeciwia się także rejestracji związków partnerskich oraz legalizacji tzw. „miękkich narkotyków”, są… Czytaj więcej »

A Ciebiada, mimo że z PISu to go popieram bo dobrze prawi, co miał kupić wykształcenie na „Górniaku” jak jeden z kandydatów….

Mackiewicz na Bugaj po dopalacze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIS chce prawdy bo widzi co się dzieje. Zwolennicy P.Mackiewicza niech się już nie wypowiadają bo te kilka lat same świadczą o nieudolności, zakłamaniu i braku gospodarności. Dość juz tego!! Mieszkańcy maja dość tego jak mieszkańcy innych miast wyśmiewają się z Pabianic i obecnych władz. Tylko słyszymy kto tam u was rządzi , w tym mieście nic się nie dzieje , dziura zabita dechami !!!!!!!

Ten facet po prostu chce by o nim pisano, dobrze czy źle wszystko jedno…ma się to parcie na szkło i publiczny stołek

Po pierwsze wyborco Zbigniewie to ciebie nie obrażam a po drugie uważam ze nie którzy rządzą w tym mieście on 2 kadencji nie powinni mieć prawa wstępu do Urzędu Miasta. Nie mówię tu także o koalicji tylko o dwóch kandydatach z których każdy poradzi sobie lepiej od tandemu Dychto MAckiewicz. Nie wiem czy małpa też nie była by lepsza na pewno tańsza bo wystarczą tylko bananny. A Pan Mackiewicz co takiego zrobił dla Pabianic przez 8 lat? A teraz tryska pomysłami. Jak zwykle kiełbasa wyborcza

Przepraszam bardzo ale jak ten (moderacja) Ciebiada bedzie prezydentem to jeszcze wiecej ludzi uucieknie bo kto by chcial zyc w jeszcze bardziej chorym miescie, ten koles nie ma pojecia o polityce.Czlowieku zachowaj resztki honoru i zejdz ze sceny, to ze masz jakies tam pieniadze i okleiles miasto plakatami nie znaczy ze wygrales!Trzeba miec szkole , wiedze a Ty akurat tego nie madz

Jedyny słuszny kandydat na prezydenta Mojego Miasta Krzysztof Ciebiada !!! Reszta to same „lisy”…

Tak ale PO sikorskiego na marszała dało… Obudzcie się. P. Ciebiada walczy dla Pabianic ale wy jak zwykle klapy na oczach i nic nie widzicie!