Strona główna Aktualności Komunikacja Chcą likwidacji parkomatów

Chcą likwidacji parkomatów

24

Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości będą zbierać podpisy w sprawie likwidacji parkomatów w trzech punktach płatnej strefy parkowania.

Chodzi o parking przy szpitalu oraz rynkach (Nawrockiego i Orlej). – Jeżeli mieszkańcy przychylą się do naszego pomysłu, będziemy chcieli spotkać się z prezydentem i stworzyć projekt uchwały w tej sprawie  – tłumaczy Dariusz Wypych, rzecznik prasowy pabianickiego PiS. – Jeżeli można było rozszerzyć strefę o parking przy Zamkowej (przy „Jamniku” – przyp. red.) to równie dobrze można ją zawęzić.  Wśród radnych jest grupa, która jest za całkowitą likwidacją parkomatów. Wiemy jednak, że miasto wiążą stosowane umowy z firmą obsługującą te urządzenia.

W ubiegłym roku do parkomatów wrzuciliśmy ponad 630 tysięcy złotych (PEŁNE ROZLICZENIE).

 

REKLAMA
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę o likwidacją opłat za parking przy szpitalu. Jest to zwykłe chamskie wyciąganie pieniędzy od rodzin ludzi którzy są chorzy. Jest to nieetyczne i takie rzeczy nie powinny być tolerowane.

W Łodzi się też płaci i w wiekszości innych miast również. Jest to wykorzystanie zasobów do zoptymalizowania zysków. Dla odwiedzających jest to stosunkowo niewielki koszt, ale dla właściciela parkingu już znaczny. Można przyjechać komunikacją miejską za którą też trzeba zapłacić, a wtedy zaoszczędzi się na parkingu.

Popieram

parkomaty w centrach miast oraz w newralgicznych miejscach są czymś naturalnym (w końcu mamy XXI wiek). Mają one usunąć zawalidrogi oraz samochody 'pracownicze’, które uniemożliwiają parkowanie osobom korzystającym z parkowania 'incydentalnie’ (a tych jest zdecydowanie więcej, co zresztą widać po wpływach do kasy miejskiej).Łapki po podwyżki to wyciągali chętnie, na wypłaty na dodatkowe, partyjne etaty również pieniążki się znalazły. Skoro wpływy z parkomatów są zbędne to znaczy, że nasze miasto wcale nie jest takie biedne jak się o tym mówi i pisze. Ciekawe, czy równie dobrze pójdzie im przyciągnięcie nowych inwestorów oraz rozbujanie gospodarki naszego miasta. Zagrywka faktycznie pod publiczkę…… Czytaj więcej »

Oczywiście. Zauważ tylko, że w Pabianicach parkomaty służą do zarabiania pieniędzy i połowa miasta została objęta strefą. Od Piłsudskiego do Św. Jana nie ma żadnych urzędów, a parkomaty są. Zabija to tamte sklepiki. Ulica Kościuszki cała w parkomatach. Tereny przy rynkach też. Przy Jamniku zrobiona strefa płatnego parkowania również nie wiem po co. Płatny postój powinien być tylko w obrębie urzędów i jednostek miejskich gdzie często trzeba zaparkować.
Oprócz tego powinien być 15minutowy bezpłatny bilet. Zamiast kupić pieczywo w Chlebaku (co zajmie mi 5minut) kupie jest np. w Piotrze i Pawle. A dlaczego? Bo nie muszę dopłacać 1zł za parking.

Polecam wybrać się do Łodzi i sobie zaparkować za darmo żeby kupić bułeczki… Koło centrum jest wieeeelki parking Kauflandu, kawałek można się przejść, nie trzeba od razu wjeżdżać do sklepów. Parkomaty to dobra inwestycja, dzięki nim jest gdzie zaparkować, a te kilka złotych jakoś specjalnie nie boli i co to wgl za teksty że miasto pasie brzuch?? Parking pod szpitalem był płatny od dłuższego czasu, a za krótki postój parkingowy nie pobiera opłat 😉

Czytaj ze zrozumieniem dot. trzech miejsc. Głównie Szpital i dwa rynki. Gdzie masz tam ZUS czy Skarbówkę? Ciekawa ta publiczka,chorzy ludzie czekający do lekarza albo ludzie odwiedzających chorych a wydoić ich z kasy przecież zdrowia już nie mają to po co im resztka kasy. Zresztą ludzie idący do Lekarza w Szpitalu i tak juz parkują na pobliskich uliczkach osiedlowych. Co to za miasto, które pasie swój brzuch kosztem mieszkańców. i o Jakiej podwyżce piszesz? Którzy radni dostali podwyżki?

Duży rynek przy Moniuszki jest podany w artykule jako rynek przy Orlej

A przy Orlej już go nie ma?

Brawo radni PiS ,w końcu ktos zaczoł myślec w tym mieście
Inicjatywy które polepszaja byt mieszkańców sa potrzebne

I radni PiS wyją teraz te 600 tys z kieszonek i dadzą na remont chodników i dróg. Wole zapłacić 2 zł i mieć świadomość że pieniądze trafią na remonty niż zakorkowane ulice. Ehhh

Anty to, że twoim celem jest sianie niezgody i wprowadzanie ludzi w błąd to pokazałeś w wielu poprzednich postach, twój brak kompetencji do komentowania czegokolwiek widać również w tym poście. O jakich 600 tys mówisz? 630 tys to cała kwota, gdybyś był bardziej rzetelny kliknął byś w taki czerwony napis pod artykułem „PEŁNE ROZLICZENIE” wtedy wzbogaciłbyś się o mały wycinek wiedzy w temacie który komentujesz. Z rozliczenia wynika, że z podanej kwoty do miasta trafia ok 50% tej sumy i trafia z całego miasta. Propozycja zniesienia opłat dotyczy trzech miejsc z czego jedno leży w gestii PCM. Więc podana przez… Czytaj więcej »

widzę że wy wszyscy to kumple z jednego podwórka ale boki można zrywać z was

co ty piszesz zapytaj ile z parkometrów idzie na drogi a potem się wypowiadaj

Karol Klimek wykazał, że uchwała jest niezgodna z prawem. Teraz jako doradca prezydenta na pewno zgłosi projekt zmiany. Chyba, że uchwała o opłatach była niezgodna z prawem za prezydenta Dychty, a teraz nie jest to już tak oczywiste ….

masz lepszą kandydaturę?

może to powód twojej głowy że się nie mieści ale czemu przecież jest pusta jak bęben

Kolejny populistyczny bełkot panów z partii. O ile likwidacja opłat za miejsca parkingowe wokół szpitala może nawet ma jakiś sens odkąd PKS do Łodzi właściwie nie jeździ i jest niewiele osób, które zostawia tam auta na cały dzień, o tyle już wokół rynków bardzo cenna jest możliwość podjechania i zaparkowania bliżej (co w przypadku braku opłat za parkowanie będzie graniczyło z cudem).
Proponowałbym zająć się czymś, co może zrobić rzeczywistą różnicę w mieście zamiast próbować na siłę wyjść na tych 'dobrych’ i sprzedawać bajki które durny, stęskniony za czasami, kiedy to wszystko się należało za nic, lud kupi.

Oczywiście, że na wszystko nie wystarczy. Sweterek jest za mały i za krótki. I nie zmieni tego „opodatkowanie” parkujących kierowców. Choćby rozszerzano strefę płatnego parkowania do granic absurdu. Zobaczymy jak będzie.

anty to koleś z po – ból tyłek ściska że przerżnęli wybory i jako opozycja nie wpadli na pomysł na który wpadł Wypych, tyle w temacie i bez odbioru 🙂

No i po co się kompromitujesz ?

Ile stracą ? Czy ludzie którzy przebywają całe dnie w szpitalu przy łóżkach swoich najbliższych mają płacić codziennie takie pieniądze. Może Ciebie to nie dotyczy to piszesz takie bzdury. Jak zakładali przy poprzednich władzach to chyba byłeś jedyny , który tak liczył zyski dla miasta. Wydaje się , że tylko trzeba postawić kontrę bo to propozycja PIS i nic więcej .

Żenada , wypisujesz takie głupoty, że warto się nad sobą zastanowić .

Może warto jednak pobiegać, wtedy mózg się dotlenia a z tego co widać to wskazane .