Strona główna Aktualności Polityka „Nie zostawimy go samego”

„Nie zostawimy go samego”

67
Krzysztof Ciebiada jest prywatnym przedsiębiorcą. Ma szwalnie w Woli Zaradzyńskiej.

Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że media niesprawiedliwie potraktowały Krzysztofa Ciebiadę opisując jego możliwe zatrudnienie w Zakładzie Energetyki Cieplnej.

Radni zwołali konferencję prasową, na której odczytane zostało oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in. – „Jesteśmy przekonani o słuszności jego działań, które popieramy”.

Obrońcy Ciebiady pytają: „czy nic dobrego nie uczynił, dlaczego obdarto go z godności?”

Dostało się innym partiom i ugrupowaniom – „Krzysztof Ciebiada w przeciwieństwie do czołowych polityków Platformy Obywatelskiej i Bloku Samorządowego Razem, którzy obsadzili prawie wszystkie stanowiska Prezesów w Miejskich Spółkach, będzie tylko pracownikiem tej Spółki rozliczonym z powierzonych mu zadań. Podszyta wiatrem strachu krytyka jest potwierdzeniem słuszności drogi, którą podąża i nie niszczy lecz buduje wizerunek zaangażowanego człowieka – działacza ” – piszą w oświadczeniu.

Tym samym radni zapewniają, że stoją murem za Ciebiadą i wspierają go moralnie. A jego zatrudnienie w ZEC-u na stanowisku pełnomocnika ds. spółek to konsekwentna realizacja programu wyborczego.

REKLAMA
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak kuriozalnego oświadczenia nie czytałem od czasów, kiedy tłumaczono niemożność utraty pracy przez Pana Jarosława Haburę tym, że stres spowodowany zwolnieniem utrudni mu sprawowanie funkcji radnego powiatowego. Czy jedyną kompetencją do pełnienia w tym mieście odpowiedzialnych i wysokopłatnych funkcji jest „robienie czegoś dobrego”? Jeśli tak, to sądzę że powinien zostać na to stanowisko ogłoszony konkurs. 90% pabianiczan pewnie spełnia standardy wyartykułowane przez radnych PiSu. Bo nie o to pewnie chodzi, że Pan Ciebiada nie może sprawować żadnych funkcji, ale o to, że w swojej dotychczasowej działalności publicznej nie wykazał żadnego doświadczenia w dziedzinie polityki ciepłowniczej, czy geotermalnej, nie mówiąc już… Czytaj więcej »

O jakiej realizacji programu wyborczego mówicie? Kiedy Ciebiada mówił, że w razie przegranych wyborów , trzeba będzie stworzyć dla niego stanowisko w spółce miejskiej? A co z pracownikami z jego zakładu? To jest wasz moralność.

Chyba oczywiste jest, że został zastosowany skrót myślowy. Realizacją programu PiS będzie wprowadzanie kwestii geotermii, a instrumentem do realizacji programu być może będzie Krzysztof Ciebiada. Może, bo na tą chwilę nie jest on pracownikiem ZEC-u i nie jest pewne, że będzie. Traktujemy sprawę zadaniowo, a nie na zasadzie „trzeba dać koledze stołek”. Krzysztof Ciebiada ma pomysł na geotermię w Pabianicach, dlatego jest rozważane jego zatrudnienie w ZEC, żeby mógł realizować program. Nie odwrotnie.

Proszę naprawdę nie robić ludziom wody z mózgu. Program geotermalny jaki przedstawili Państwo przed wyborami nie zawierał absolutnie żadnych konkretów, a tylko ogólniki i pobożne życzenia. Kiedy Uniejów realizował swój projekt miał – oprócz badań geologicznych i hydrologicznych – spójny projekt zaplecza kulturalno-historycznego jaki miał termom towarzyszyć. Ja nie znam żadnych osiągnięć Pana Ciebiady w dziedzinie geotermalnej, nie znam jego publicznych wypowiedzi na ten temat, ani dotychczasowych działań. Chyba normalne, że media, a więc i obywatele tego miasta domagają się wskazania, czy ten Pan ma jakiekolwiek kompetencje, bo – nie wiem czy Pan wie – ale od nas „szarych obywateli”… Czytaj więcej »

kolego nie wyskakuj z 8 tyś zobacz ile Ha…burek zarabia za dłubanie w nosie fachowcem w tym jest

No i?? Co to ma do rzeczy? Krytyka PiSu nie oznacza zaraz podpisywania się pod wszystkim co robi PO.

piłeczka za piłeczkę co ja mam Ci tłumaczyć co ma z czym wspólnego ?
przypinasz się do Ciebiady to popatrz jak się poustawiali z Po i BSR

Przypinam się, bo ten pan opowiadał w kampanii, że chce być wobec rządzących alternatywą, że chce wprowadzić nowe obyczaje. Tymczasem działa dokładnie według tego samego, znanego już schematu.

co ty wypisujesz przecież przy korytach są
ci co byli i to przez takich jak wy bo na nich głosowaliście

Jacy wy? Ja nie głosowałem w ostatnich wyborach ani na PO, ani na BSR. W ogóle w większości oddałem głosy nieważne. Dlatego, że dla mnie uczciwość nie ma partyjnych barw. Jedna partia nie jest sama z siebie lepsza od drugiej, nie wynika to z jej nazwy, czy głoszonych idei. Ważni są ludzie i ich decyzje. Nie wiem czemu więc odpowiedzią na to, że Pan Ciebiada postępuje nieuczciwie jest to, że przecież inni też. Ani to Pana Ciebiady nie usprawiedliwia, ani nie zmienia klasyfikacji jego postępowania. Niezależnie od tego kto w jakim jest plemieniu, jeśli chce objąć miejską synekurę nie mając… Czytaj więcej »

po pierwsze krytykować mogą Ci którzy głosowali nieważne na kogo ale oddali swój głos

Panie radny, czy Pan wie o czym mówi? To jest skok na kasę. Realność powodzenia tego przedsięwzięcia jest zerowa. Do tego nie potrzebne są żadne opracowania i analizy. Wystarczy pomyśleć nie potrzeba zatrudniać tego Pana za nasze pieniądze. Niech Pan pozna kulisy rozmów, jakie pana partyjni koledzy i Pan Ciebiada prowadzili w kwestii Jego zatrudnienia. Tu wchodziła w grę wiceprezesura, a pracownik – to tylko forma wyjścia z patu, braku odpowiedniego wykształcenia na członka zarządu. Niech Pan nie będzie idealistą. Nie merytoryka ma decydować, gdzie On będzie pracował. To jest realizacja ustaleń w kwestii podziału łupów. Meliście być inni od… Czytaj więcej »

Panie Maurycy jesli już pan tak to wszystko krytykuję ,proszę zacząć od prezesów wszystkich spółek w nazym miescie ,od pana Klimka który ,niby pracuje za darmo ,( patrz synowa nowa fucha w miescie) Proszę przeczytac to co napisałem dzis w kometnarzach i spojrzeć na to szerzej
Notabene ,bardzo mi sie podoba że PiS stanoł w obronie swojego czlowieka
Od dawna nie bylo tam jednosci a wy ludzie ktorzy krytykują ,doprowadziliscie wlaśnie do niej
Mysle że PiS powinien wszystkim z obozu PO oraz BSR hajterom podziekować

Pytanie czy stanął bo tak szczerze myśli, czy dlatego że tak wypada, bo notowania spadną? Nie jestem ani za PO ani za BSR-em. Wielu z nich już dawno powinno się podziękować. Ale nie można krytykując dotychczasowy układ, robić tak samo. Nie może być wytłumaczeniem tego co robi PIS – bo inni tak robią, albo bo naszych z PIS-u tam nie ma. Cała fala krytyki Pana Ciebiady zaczęła się od tego w jaki sposób ma być zatrudniony oraz posiadanych kwalifikacji na to konkretne stanowisko. Gdyby tego nie było, to i oburzenie ludzi rozsądnych by nie wystąpiło. Mnie jedność PIS-u nie interesuje.… Czytaj więcej »

Sam Wlaźlak powiedział że Ciebiade przysłał do niego sam Mackiewicz
„w wyniku realizacji porozumień koalicyjnych”
Jest nagranie z wywiadu jak Epainfo pozwoli to umieszczę link do pobrania pliku z rozmowy p. redaktor Hodak i p. Wlaźlaka.

może powiesz wszystkim jak trafił na to stanowisko p. Wlaźlak?
wymień jeszcze jakie stanowiska piastował w swojej politycznej karierze i co dobrego zrobił masakra!!!!!!!

Brawo panie Antoni za to co zrobiliscie dzis. Pokazaliscie siłe w PiS ,kiedys tego nie było Brawo A krytykom sie nie przejmujcie ,napiasłam cos na ten temat

zastawia mnie, czemu posty obrońców pana C są pełne rażących błędów ortograficznych? 🙂

ale ty wypisujesz pierdoły prostak z ciebie i niedouczony cwaniak zacznij pisać bajki bo to Ci wychodzi najlepiej

Prawda boli, co nie „fan” ? Argumentów, po za: ” wygadujesz pierdoły” i obrażaniem kogoś „prostak z ciebie” to nie masz ? Typowe PIS’owskie G… obrzucić kogoś błotem, jak już nic innego nie można powiedzieć… Ciebiada ledwo przegrał wybory, a już wygrał stołek (jakoś tak chwilę po pół nocy … ), pensję radnego Sejmiku i stołek w ZEC’u w zamian za pokój w Radzie)

śmieszny jesteś nic nie wiesz polemizujesz tworzysz własna historie siejesz plotki poco to przez takich jak ty mamy jak mamy przestań obgadywać sam coś zrób

Pewnie – nikt nic nie wie, ty wiesz wszystko najlepiej, a robisz tyle że głowa boli malutki zakompleksiony platfusie 🙂

jak byś był choć troszkę inteligentny to zauważył byś że krytykuję platfusów takich jak ty i nie jestem za PO bo widzę że jej władza w naszym mieście to nic dobrego

I ja to popieram – wygrali wybory, to niech mają – powiem więcej mam nadzieję że i ZWiK przejdzie w ręce PiSu 🙂 kwestia czasu i prawo wygranego 🙂

Kochani wybaczcie ale nie mogę już patrzec na tą krytykę Dajcie sie czlowiekowi wykazać A kto w Pabianicach rozpoczoł pierwszy temat geotermiii ,pan Ciebiada Dlaczego nikt wczesniej o tym nie mowił i nie pisał ? Nagle mozemy miec w mieście coś co daje nam natura ,a my wszyscu psy wieszamy Może on nie jest fachowcem ale dobry menadzer nie musi sie na wszystkim znać Mineły już czasy komuny że fachowcy dobrzy musieli sie znać na wszystkim Menadzer jest po to by skupic wokół siebie specjalistów i dobrze zarzadzać tym zespołem Więc dajcie spokój już Ciebiadzie na litosc boską i poczekajmy… Czytaj więcej »

Jaki menadzer ? wykazał straty we własnej firmie 225 tyś zł !
Może Epainfo przeprowadzi wywiad (wideo) z tym panem jak zamierza to zrobić (geotermy) dodam że Jadwinin nie jest na terenie miasta Pabianic i żeby coś zrobić to musi mieć zgodę (czytaj pieniądze na ) na dzierżawę odwiertu.

Panie Marcinie dobrze znam pana Ciebiadę i wiem ile wkladał serca i wkalda w swoja firme oraz pracowników jesli chodzi o straty ,widać ze pan nie ma pojecia o prowadzeniu interesów Jeśli pan inwestuje ,nieraz sa straty To proste

To prawda. Kampania to spora inwestycja.

Dobrze napisane panie Adamie ,świetnie pan to ujoł,,zreszta gdyby nie anonimowosc nikt by nie krytykował Jeśli kazdy jest tak krytyczny i odwazny jak tu piszą ,to może poprostu niech poda swoje dane Wasza odwaga hajterzy w opluwaniu i krytykowaniu ,polega na tym że jestescie anonimowi Może któryś z was ujawni swoje dane i wtedy skrytykuje pana Ciebiadę Uznam tego kogoś wtedy za odwaznego czlowieka Ale jesli krytykujemy ludzi i nie ujawniamy swoich danych ,to poprostu jestescie tchorzami i małymi ludzmi Więc hajterzy kto z was sie ujawni i pokaze prawdziwe oblicze ??????? Myśle że zaden bo TCHÓRZE i ludzie z… Czytaj więcej »

To prosimy o podanie swoich danych osobowych Aniu 🙂 czekamy

Nieuważnie pan czyta moj tekst
Napisałam że ludzie którzy KRYTYKUJĄ powinni sie ujawnić
A w moim tekście jak pan widzi nie jest zawarta krytyka ,lecz racjonale przesłanki Poczekajmy na efekty a potem piszmy i krytykujmy
Więc proszę sie odwazyć jesli pan nie jest tchórzem

Jak chcesz kogoś zapytać o nazwisko, to najpierw się przedstaw, proste, nie?

Aniu Aniu, dość dokładnie przeczytałem Twoje poprzednie komentarze i………….powiedz mi czy przedstawiać się mają tylko ludzie krytykujący Ciebiadę i PiS-iorów czy każdy krytykujący??? Bo w swoich komentarzach nie oszczędzałaś BSR-owców i Platformiaków, a jakoś nie kojarzę żebyś nam się bliżej przedstawiła

Po pierwsze – słownik poprawnej polszczyzny się kłania.
Po drugie – od tego są fora, by krytykować lub wyrażać aprobatę.
Po trzecie – jest wielu wykształconych, ambitnych młodych ludzi z pomysłami, którzy by to stanowisko w ZEC mogli zająć, więc to, że my (mieszkańcy Pabianic) się oburzamy. Logiczne.

xxx, Ciebiada nie ma sie z czego wycofywac – nie jest zatrudniony w ZEC, moze bedzie, moze nie, jak cos to wtedy moze sie wycofac lub nie

jest koalicja PIsu z prezydentem to normalne, ze biorą stanowiska, tak jest na całym świecie, a Ciebiada nie dostanie pracy po to, zeby tylko brać kasę, ale po to, żeby realizować program, o ktorym mowił w kampanii

Gosiu no proszę przestań

nie znam wewnetrznej sytuacji PiS, ale z tego, co widac na zewnątrz to za Ciebiady PiS jest silny jak nigdy – 13 mandatów w RM. Hodaka moze i wstawil Ciebiada na liste, trudno powiedziec, nawet gdyby to raczej nie z kaprysu, ale dlatego, ze jest szefem regionu koalicyjnej dla PiS partii Gowina.

Za Ciebiady PiS jest… jaki????? PiS dostał 13 mandatów, bo ludzie mają dość reżimu PO-PSL, a nie, że Ciebiada… Ci radni PiS-u to kto??? 3/4 nie ma i nigdy nie miało nic wspólnego z PiS-em! Kto się interesuje trochę polityką ten wie! Prawda jest taka, że kręcenie lodów daleko posunięte. Napiszę raz jeszcze: nie można pokonać PO tym, z czym samemu niby się walczy, a robi się dokładnie to samo! Czas skończyć z kumoterstwem i obłudą. I szkoda, bo jeśli PiS sam pokazuje, że to tylko czcze słowa to czarno widzę przyszłość Polski!

No tak, to rozumiem, że lepiej się żreć według Ciebie tytan i pozwalac, żeby miasto na tym tracilo. chyba lepiej się dogadać, nawet dając jakis stołek ponizej kwalifikacji po to, żeby w radzie nie było ciągle kłótni jak w ubiegłej i kadencji i żeby mozna zrobić coś fajnego dla miasta

Tyle mam wspólnego, że startowałem z list KW Prawo i Sprawiedliwość i jestem członkiem klubu radnych PiS – czyli całkiem sporo. Natomiast, jeśli chodzi o przynależność partyjną to należę do Polski Razem Jarosława Gowina.

Znam takich co już startowali ze wszystkich możliwych partii. Ja się pytam co ktoś, kto do niedawna jechał równo po PiS-ie na swoim blogu ma wspólnego z tą partią? Oprócz tego, że ktoś załatwił panu start z tej listy???? Wiem, że polityka jest brudna. Ale samemu trza mieć jaja i jakieś morale. Co nie? Tak po prostu, żeby można było w lustro spojrzeć

Powody mojej politycznej przemiany już tłumaczyłem wielokrotnie, nie będę się powtarzał – tym bardziej, że wyborcy mi zaufali mimo startu w 2010 roku z list PO i zmiany barw partyjnych. Ten temat w gruncie rzeczy zamknęli pabianiczanie z okręgu nr 5 w listopadzie ubiegłego roku. Zrobię wszystko, żeby ich nie rozczarować.

Oooo, toś pan wielka tuza, skoro sam pełnonocnik PiS panu zaproponował start ; ))) Na mój rozum było inaczej: kandydat PiS Ciebiada chciał poparcia gazetki mamuni, a pan byłeś w pakiecie jako „coś za coś”. Mylę się???? Jeszcze raz: żenada i tyle. Naucz się pan czegoś, pokaż coś, a dopiero pchaj do polityki, a nie na odwrót!

To będzie mój ostatni post na ten temat, bo dalsza dyskusja nie ma sensu – sadze, że i tak nie przekonam Leonarda, któremu wydaje się, że wie o mnie więcej niż ja sam. Każdy, kto obserwuje moją działalność polityczną i czyta „Nowe Życie Pabianic” oraz potrafi logicznie myśleć widzi, że to, co pisze Leonardo po prostu, mówiąc kolokwialnie, nie trzyma się kupy. Od młodych lat jestem aktywny politycznie i naturalną koleją rzeczy był start w wyborach oraz mandat radnego. Z kolei gazeta kierowana przez moją mamę pisze obiektywnie i krytykuje wszystkich, niezależnie od barw politycznych, tak samo teraz jak i… Czytaj więcej »

Padłem, powstałem i znów padłem. Po 1. Szmatławiec pisze obiektywnie?!? Wolne żarty! Po 2. Ktoś kto jedzie po pisie, bawił się w po a reprezentuje jeszcze inne ugrupowanie na propozycje pisu dot. startu z ich listy mówi „nara” i Po 3. To co pisze Leonardo jest akurat bardzo sensowne i trzyma się kupy szmatławiec napisze dobrze o ciebiadzie ale pis wypromuje mi syna. Wolałbym pracować w oczyszczalni niż bawić się w politykę, tam jest przynajmniej czysta robota.

Pani Aniu, czekając na efekty, rok czy dwa, możemy obudzić się z ręką w nocniku.

To nie może być usprawiedliwieniem dla faktu zatrudniania kolejnego figuranta. A co do ludzi, może warto prześwietlić dotychczasowy sposób zatrudniania i awansowania co po niektórych ludzi. Proszę o typowanie. Przynajmniej sobie pogdybamy.

może masz racje ale czemu się nie pisze o figurantach z BSR i PO może trzeba ludziom pokazać jak jest

głosowałeś na ten sam układ co był do babraj sie w tym samym g…nie następne 4 lata a ja nie bronie PiS-u tylko zastanów się co to jest ten cholerne 8 tyś przy wypłatach PO i BSR starych dziadów wyjadaczy oj człowieku zaczni myśleć chyba że już za późno jak napisałeś

“Nie zostawimy go samego”
Co on taki biedny jest, nie ma gdzie mieszkać?

a kim Pan Ciebiada jest, że mógłby takie środki pozyskać?? Jakieś chody ma?

A na czym ma polegać Jego doradzanie? Ma w tym zakresie wykształcenie, doświadczenie? Czy być może będzie chciał zatrudniać kolejnych kolesi lub zlecać za ogromne pieniądze? A co do sformułowania „za darmo”, to nic na świecie nie jest za darmo. Geotermia dla Pabianic to utopia. Ile trzeba będzie włożyć pieniędzy aby o tym się przekonać?

Nie sądzę, że za wcześnie. Tak czy tak – już ruszyło i nie ma odwrotu, bo odwrót byłby lekceważeniem wyborców.

Wyborców? Owszem, ale czy ich ? Pana czy Mamy? , bo dla Wyborców nazwisko „Hodak” było Nazwiskiem Pana Mamy

Pan ma wyborców za idiotów, którzy nie odróżniają matki od syna, ja mam do ludzi szacunek – tym się różnimy.

Jasne.

Idiotów to chyba mamy w Radzie Miasta jak widać 🙁
„ja mam do ludzi szacunek – tym się różnimy.” ty nawet nie wiesz co to znaczy szacunek.

Człowieku dobrze wiesz jak było . Ciebiada z Hodakową czyli mamusią ugadali sie i efekt to Hodak na liscie PiS. Opłaca sie być redaktorem naczelnym „opluwajacej” gazetki i opłaca sie byc synusiem takiej mamusi

Heidi —daj mnie też popracować z rok dwa , a potem się zobaczy

Panie Hodak, może warto uczyć się na własnych błędach.

PIS jest znany z tego że się ośmiesza… list Wypycha przed wyborami w moim okręgu, również go pogrążył, napisał takie głupoty,że szok! stracił zresztą przez to kilka cennych głosów 🙂 Cały PIS 🙂

Jeden pierdoła z PIS się trochę usunął to pokazał się drugi

jaki szajs sam zaczynasz wypisywać że Ciebiada Ci nie pasuje ale tylko On pozostali są super nie bądź śmieszny kogo wybrałeś to masz

czy Pan Ciebiada i jego firma ma się tak źle że miasto musi stworzyć stanowisko pracy dla niego?

o biznesowych zdolnościach Pana Ciebiady można dużo dowiedzieć z Jego oświadczenia majątkowego – odsyłam do lektury ona wyjaśni dlaczego tak chłop walczy o ta robotę bez względu na opinie społeczną

Moim zdaniem PIS pokazało, że niczym nie różni się od poprzednich władz, nie ważne jakiej opcji politycznej. Pan Ciebiada, chyba nie ma żadnych podstaw, by sprawować takie stanowisko (wykształcenie, doświadczenie zawodowe). Proszę popatrzeć na konkursy na stanowiska urzędnicze niższego szczebla. Na takie stanowisko też powinien być konkurs i podobne wymagania – wtedy kandydatura Pana Ciebiady nie przeszła by nawet ze względu na wymagania formalne.