Czy pabianickie roszady partyjne mogą być odzwierciedleniem sytuacji politycznej w Polsce? Temat ten poruszył Paweł Piskorski, były prezydent Warszawy.

Lider Stronnictwa Demokratyczne publikuje regularnie na portalu na temat.pl. Piskorski w ostatnim felietonie odniósł się do sytuacji politycznej w Pabianicach, a konkretnie do strat osobowych w klubie Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej. Okazją stały się również niedzielne, uzupełniające wybory samorządowe, dlatego tekst polityka ze stolicy został zatytułowany – „Dają przykład Pabianice jak zwyciężać mamy”.
Przypomnijmy, że kandydat popierany przez koalicję proprezydencką (PO, BSR, SLD, Nowoczesna) znokautował kandydata z PiS stosunkiem głosów 226 do 45.

– Oczywiście Pabianice, a zwłaszcza jeden, liczący niewiele ponad 2 tysiące wyborców okręg, to nie Polska. Można także podejrzewać, iż wynik PiS-u byłby lepszy, gdyby partia wystawiła innego kandydata i jednoznacznie go poparła. Ale niewątpliwe to, iż KOD, Platforma, Nowoczesna i SLD potrafiły się w Pabianicach dogadać co do wspólnego kandydata i dzięki temu wygrać – jest lekcją, którą warto przyswoić na każdym szczeblu i w każdym zakątku Polski – napisał Piskorski.

Czy Pabianice to ewenement na politycznej mapie kraju czy ogólna tendencja, która dobierze władzę PiS-owi w kolejnych wyborach?

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Daje przykład Mackiewicz jak oszukiwać można ,społeczeństwo miasta

W Pabianicach nie ma PiSu bo Panu Misiowi z miasta Z., zalezy na tym aby lokalny PiS był słaby. Pabianice to największe miasto w okręgu wyborczym i im większy tu bałagan tym większe szanse na mandat poselski dla takich M. i innych nierobów z list partyjnych, którzy Pabianice i problemy miasta mają w głębokim poważaniu, liczy się ich własny interes i aby Pabianiczanie glosowali na Zgierzan, Sieradzan i innych obcych. Pabianicki PiS nie jest realną siłą, bo PiSowi szczebel wyżej jest to na rękę. Tak trudno to zakumać? Dlatego przez ostatnich kilkanaście lat powycinano ze struktur PiSu ludzi kumatych zastępując… Czytaj więcej »