Przemysław Kociszewski, bo o nim mowa, jeszcze w minionym sezonie dostawał  od trenera Arkadiusza Gralewskiego szanse pokazania się w trzecioligowej ekipie PKK99. Jego występ we Włocławku poszedł na tyle dobrze, że zwrócił on na siebie oczy tamtejszych klubów.

Kociszewski, to mierzący 200 cm skrzydłowy. Dopiero 12 lutego skończy on szesnaście lat, a już może się pochwalić debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Trener Anwilu Włocławek – Igor Milicić postanowił zabrać swojego młodego podopiecznego do Starogardu Gdańskiego na mecz z tamtejszą Polpharmą.

W końcówce spotkania wynik dla rottweilerów był już bezpieczny, zatem Milicić postanowił wpuścić na parkiet niespełna szesnastoletniego Kociszewskiego. Przemysław spędził na placu gry 1 minutę i 47 sekund. W swoich statystykach zapisał on pierwszy przechwyt w najwyższej  klasie rozgrywkowej w Polsce. Niestety, mimo próby rzutu za trzy piłka nie trafiła do kosza, zatem na pierwsze punkty w EBL Kociszewski będzie musiał poczekać. Jeśli będzie on pracował tak ciężko jak dotychczas, to dokonanie tego będzie dla młodego koszykarza kwestią czasu.

Warto wspomnieć, że w minionym sezonie mistrzostwo Polski z Anwilem zdobył inny były gracz PKK99 – pabianiczanin Michał Michalak. Być może Kociszewski zacznie powoli przebijać się do składu i również zapisze sobie w przyszłości mistrzostwo kraju.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments