Strona główna Aktualności Z miasta Budżet obywatelski do poprawki

Budżet obywatelski do poprawki

10

Władze miasta, radni oraz sami zainteresowani – obywatele zauważają, że trzeba zmienić regulamin przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Do problemu, który został poruszony m.in. w komentarzach na portalu EPAinfo, odniósł się wczoraj prezydent Grzegorz Mackiewicz. Chodzi o to, że większość środków (40%) trafi do szkół, które podlegają urzędowi miejskiemu.

– Musimy przeanalizować zakres podmiotów, które mogą brać udział w zgłaszaniu projektów. Jak widać, głównie jednostki miejskie zgarnęły lwią cześć tego, co zostało przekazane – tłumaczył Mackiewicz. – Zmiany będą musiały być dokonane.

Najprawdopodobniej będziemy oddawać tylko jeden głos, popierający konkretne zadanie, zaznaczając je znakiem “x”. Problem pojawia się też z kwotą, która nie została wykorzystana.

– Po podliczeniu wartości dziesięciu zadań do rozdysponowania pozostało 59 681,40 zł. To za mało, żeby zrealizować projekt, który znalazł się na miejscu jedenastym, czyli budowa siłowni pod chmurką za 83 tys. zł, dlatego pieniądze pozostaną w budżecie miasta na 2016 rok – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

Tymczasem radni miejscy zaczynają zgłaszać wnioski na przekazanie tych pieniędzy na konkretne zadania. – Wnioskuję, aby niewykorzystane środki z budżetu obywatelskiego przeznaczyć na odlew pomnika Jana Długosza, którego model powstał kilka lat temu. Na wykonanie modelu złożyli się mieszkańcy i firmy. Sprawa ciągnie się już 8 lat i doprowadzenie sprawy do końca jest zobowiązaniem władz miasta wobec mieszkańców – mówiła radna Bożenna Kozłowska.

W tej sprawie zabrał też głos radny Krzysztof Hile. – To pieniądze z budżetu obywatelskiego i mieszkańcy powinni zadecydować jak je wydać, dlatego proponuje, aby tę kwotę przeznaczyć na kolejną edycję – podsumował Hile, który zaproponował radnym szerszą dyskusję na temat zmian w regulaminie.

Podsumowanie budżetu obywatelskiego.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dokładnie ten sam problem wystąpił przy okazji Budżetu Obywatelskiego w Łodzi – tam także lwią część funduszy przyznano – z oczywistych względów – podmiotom szkolnym.

Mnie interesuję, jak przeszedł wniosek pana Kosmali dot. zakupu BUSa dla MUKS? Gdzie niby uzbierali swoje głosy? Bo na mieście nikt nic nie słyszał.

osoby zainteresowane wiedziały, A nie zauważył pan że podczas głosowania projekt ten był w karcie może poprostu ktoś 2 tak oddał bo uważał że to lepsze niż domki dla kotów

Wyjadaczu -Tak jak tematem wniosku i projektem budżetu obywatelskiego zajął się nasz Prezes to tylko pozazdrościć zaangażowania i chęci pracy dla dobra WŁÓKNIARZA i jej młodzieży.To ON mobilizował nas wszystkich trenerów,zawodników,kierowników ,rodziców i kibiców .To ON drukował formularze do głosowania to ON je zbierał i zawoził do urn .To dzięki jemu zostało zebrane ponad 2000 głosów. To dzęki jemu klub będzie miał swój transport i zaoszczędzi miesięcznie ok 3000zł. W klubie jest ok 300 dzieci pomnóż to x4 to wynik sam Ci pokaże ,że to było do zrobienia BRAWO PANIE PREZESIE KOSMALA TO TYLKO DZIĘKI PANU WŁÓKNIARZ IDZIE KU NORMALNOŚCI

Jak ON je zbierał i zawoził do urny, to już złamał prawo, bo głosuje się OSOBIŚCIE. Pomijam zebranie – jak piszesz – 2000 głosów w klubiku trenującym kilkadziesiąt dzieci. Nie pogrążaj go bardziej, bo i tak ma już kłopoty z prawem. Nieprawdaż?

Jak nikt na mieście nic nie słyszał? Słyszeli to rodzice dzieci ze szkoły nr 13, a także nr 15, pracownicy Pamso oraz wielu innych. POZDRAWIAM.

Tylko niech prezydent powie czy z budżetu przeznaczył by na szkoły tą samą kwotę jaką wygrały szkoły wątpię a tak nasze pociechy będą miały lepiej , jak się komuś nie podoba że je ulubiony projekt nie przeszedł to na następny raz niech ruszy dupę i zbiera podpisy .A i jedno słowo do pana urzędnika nie znam ( bo bym napisał) który sam wypełniał karty na okienku informacji pod sam koniec głosowania i wrzucał do urny rzecz działa się w urzędzie to jest dopiero wstyd

Pani Kozłowska nie „odleje sobie spiżowy pomnik.”
Czytaj ze zrozumieniem – kilka lat temu podjęto wspólne działania, a poprzednicy prezydenta nie wywiązali się z nich. Dane słowo winno być dotrzymane.
Siłowni było zgłoszonych więcej i miały niższy koszt wykonania.
Pytanie:
czy wszyscy mieszkańcy muszą jeździć na Bugaj?
Siłownia jest na „Lewitynie”. Czas pomyśleć o siłowni na „Piaskach”.

Pomnik Kopernika w Pabianicach juz jest 🙂 skrzyżowanie bugaj/roweckiego

Jeżeli sale próbuje się załatwiać w październiku to owszem jest problem. Rozkład meczy jest wtorek, czwartek, sobota i wiem, że często grają 2-3 grupy tego samego dnia. Dlatego fajnie będzie jak wszystkim niedowiarkom, takim jak ja, Pan Prezes za rok pokaże zestawienie kosztów (OC, AC, kierowca, paliwo, konieczność wynajmu busa ze względu na pokrywające się terminy spotkań, Viatoll, itp) i wtedy pierwszy przyznam rację. Badania, jakie badania? To jest żart a nie badania. Krew, mocz, OB raz w roku oraz EKG raz na dwa lata. Gratulacje. Czy ktoś uświadamia rodziców o, chociażby, badaniach wysiłkowych. Wiem, to nie są badania obowiązkowe… Czytaj więcej »