Strona główna Aktualności Z miasta Edupark wygrał! Są wyniki głosowania ws. budżetu obywatelskiego

Edupark wygrał! Są wyniki głosowania ws. budżetu obywatelskiego

25

To właśnie ten projekt zdobył najwięcej głosów pabianiczan w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

To już pewne i nieodwołalne: z miejskich pieniędzy powstanie przy Szkole Podstawowej nr 13 Edupark. Tak zadecydowali mieszkańcy Pabianic, oddając na ten projekt 1848 głosów: 1797 osobiście i 51 przez internet. Komisja wybrała również dziewięć innych zadań, do realizacji na 2016 rok. Do realizacji wybrane były projekty według kolejności uzyskanej liczby głosów, aż do wyczerpania pieniędzy z puli. Do 15 listopada zostaną one przydzielone do konkretnych wydziałów ratusza, które będą odpowiadały za ich realizację.

– Po podliczeniu wartości dziesięciu zadań do rozdysponowania pozostało 59.681,40 zł. To za mało, żeby zrealizować projekt, który znalazł się na miejscu jedenastym, czyli budowa siłowni pod chmurką za 83 tys. zł, dlatego pieniądze pozostaną w budżecie miasta na 2016 rok – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego.

1    EDUPARK (utworzenie terenu zielonego przy Szkole Podstawowej nr 13 wraz z przystosowaniem do mini miasteczka ruchu drogowego) 99 970,00 zł
2    RAZEM DLA DZIECI – tablice multimedialne w SP 14 sposobem na nowoczesny, atrakcyjny i efektywny rozwój ucznia   97 500,00 zł
3    Zakup środka transportu dla klubu MUKS „Włókniarz” Pabianice   100 000,00 zł
4    Modernizacja boiska sportowego w zasobach PTC Pabianice (sekcja piłki nożnej)    99 400,00 zł
5    Modernizacja boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 17w Pabianicach – nowe boisko wielofunkcyjne    99 000,00 zł
6    Termomodernizacja stropu hali sportowej Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów oraz wymiana drzwi wejściowych    100 000,00 zł
7    Renowacja części nawierzchni alei głównej w Parku Wolności przy ulicy Łaskiej    100 000,00 zł
8    Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Wajsówny w Pabianicach,  ul.Piotra Skargi 30    94 000,00 zł
9    Wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach w sprzęt ratowniczy i szkoleniowy    54 921,01 zł
10    Projekt modernizacji boisk do siatkówki plażowej wraz z ich oświetleniem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Lewityn” w Pabianicach    95 527,56 zł

– Wprowadziliśmy budżet obywatelski po raz pierwszy, tym bardziej dziękuję mieszkańcom za dużą aktywność i zaangażowanie. Na podstawie zebranych doświadczeń wyciągniemy wnioski, żeby poprawić formułę budżetu obywatelskiego w kolejnej edycji – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Pabianiczanie wypełnili 16.995 kart do głosowania: 16.510 papierowo, 485 przez internet. Oddano głosów ważnych 13.073 (77 proc. wszystkich oddanych), nieważnych 3.922 (23 proc.). Najczęściej popełniane błędy to niewpisanie pełnego adresu zamieszkania albo wymaganych danych osobowych, oddanie głosu więcej niż raz albo zagłosowanie na więcej niż dwa zadania. Swój głos próbowały również oddać osoby spoza Pabianic. Taki błąd popełniło 195 osób z 40 miejscowości jak np. Hermanów, Bychlew, Ksawerów, Dobroń, Łódź, Konin, Podstoła, Giemzówek.

W przyszłym roku możemy spodziewać się zmian podczas kolejnego głosowania na budżet obywatelski. Najprawdopodobniej będziemy oddawać tylko jeden głos, popierający konkretne zadanie, zaznaczając je znakiem „x”.

Dokładne wyniki głosowania

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

P. 3 – zakup środka transportu dla Włókniarza! To jakiś żart?????? Panie Mackiewicz! To miały byc projekty obywatelskie dla miasta i mieszkańców, w infrastrukturę i coś co zostanie dla wszystkich, a nie dofinansowania do działalności klubów!!!!!! Jak ktoś chce sobie kupić auto, to niech to zrobi ze swojej kasy, a nie społecznych!!!! Masakra!

Viki -czy jak ci tam ,wiesz jaka to wygoda dla dzieci z klubu transport
Widać że nie wiesz o co chodzi ,gdyby tam był porzadny dyrektor a
nie Adamski to MOSIR inaczej by wygładał

Czy to prawda że w szkole 13 jak ktoś przyniósł projekt z innymi zaznaczeniami niż na SP13 i Włókniarz to takie karty nie były przyjmowane???????!!!!!!!!!!!!

NO I WIEKSZOSC PRZY SZKOLACH…MASAKRA I NIC OGOLNODOSTEPNEGO !!! NP TAKI PARK WODNY NA LEWITYNIE !!!

Barwo dla Włókniarza ,w koncu nasze dziec bedą miały normalny transport
Dzieki Prezesie Kosmala

A co to mnie obchodzi jaki tam jest dyrektor???? Jak sie nie nadaje to postulujcie o zmiany u prezydenta lub na sesji! Co mnie obchodzą jakieś żenujące klubiki z 10 ligi, do których i tak nikt nie chodzi, a tylko podejrzenia się pojawiają? Co nie panie Kosmala? Kluby są od tego, żeby sobie radzić, a nie wyciągać pieniądze po publiczną kasę. Budżet obywatelski miał zapewnić rozwój miasta, realizacje inwestycji dla wszystkich pabianiczan, a nie dla grupy ludzi z Włókniarza czy PTC! I to na co???? Na zakup auta, którym paru działaczy będzie se wozić piłki? To jest po prostu skandal,… Czytaj więcej »

Nie wolno tak generalizować. Ktoś kto czyta Twoją wypowiedź zakłada że i dla Włókniarza i dla PTC jest ten autobus. Nie rozumie też czemu masz pretensje do PTC czy Włókniarza że się zorganizowały i zdobyły podpisy ???? W samym PTC trenuje ok 200 młodych chłopaków, co daje już ok 400 głosów ich rodziców. Poza tym PTC to nie klub a Stowarzyszenie i warto sprawdzić czym to się różni. Grupa ludzi którzy zagłosowali na projekt Włókniarza czy PTC to też obywatele tego miasta i nie zabieraj im tego statusu bo to nie uczciwe.

„Tablice multimedialne w SP 14” … każda inna szkoła posiada po kilka takich tablic dzięki zaradności dyrektorów. Widać, że pani Habura nie potrafiła sama sobie poradzić z tematem ? Do nagrody specjalnej zatem w przyszłym roku ?

P. Habura jest gó….m dyrektorem, nie robi dosłownie nic, prócz siedzenia na stołku, wszystko co szkoła posiada jest efektem pracy i pieniędzy rodziców. A no i co ważne – była mocno przeciwna temu projektowi…

Brawo dla Pana Prezesa, Włókniarz prezentuje się coraz lepiej 🙂

Brawo. Jak różnica w zadaniu 12 wynosi – 60 , to ja się pytam kto ich uczył matematyki?

(188+42)-(286+4)=230-290=-60
Jeżeli panu wychodzi inaczej to proszę o wytłumaczenie bo nie rozumiem.

Różnica między 290 a 230 wynosi 60 (Regulamin par.6 punkt 1 ustęp 3 )

W regulaminie jest dobra kolejność a Pan wpisał złą.
Głosów na TAK jest 230, a głosów na NIE jest 290
RÓŻNICA przypominam w razie czego to WYNIK ODEJMOWANIA.

3) ustala liczbę ważnych głosów oddanych na poszczególne zadania w danym
obszarze i określa
kolejność zadań, które uzyskały największą liczbę głosów określoną jako różnicę pomiędzy
ważnymi głosami na „TAK i na „NIE”.”

…w razie czego ,RÓŻNICA pomiędzy nami nie jest wynikiem odejmowania. Różnica „pomiędzy” nie mówi o kolejności w odejmowaniu. Różnica pomiędzy moją wypłatą a Pańską nie zależy od kolejności zapisu wynagrodzeń.

Faktycznie, szperałem i szukałem i na to wychodzi. W takim wypadku wyraźny jest błąd w regulaminie.
Gdyby zgłosić jakiś bardzo wulgarny projekt, który by odpychał Pabianiczan i zagłosowałoby mnóstwo osób na NIE to kierując się regulaminem miałby realną szansę wygrać bo liczy się różnica pomiędzy głosami a nie różnica głosów.

Wracając jeszcze tylko do pierwszego posta – myślę, że to nie jest trudna matematyka i takie obrazy są niepotrzebne jednak fakt, że ktoś tego nie przeanalizował przy pisaniu regulaminu.

Regulamin jest jaki jest. Błędne jest wyliczenie na jego podstawie.Obrażony nie jestem a dotkniętych niezręcznym zdaniem przepraszam.

Ale jest to rzeczywiście istotny błąd bo wygrywa największa różnica.

Panie Piotrze, 290 głosów na „nie” odjąć 230 na „tak”. Różnica tak jak podano w tabeli to przewaga 60 głosów na nie. Wszystko się zgadza!!!

Różnica to 60. Bez żadnego znaku. Przy innych różnicach nie ma znaku plus. Regulamin nie określa znaku, definiuje różnicę. Nic się nie zgadza.

Podsumowując
1. SZKOŁA
2. SZKOŁA
3. KLUB Włókniarz
4. KLUB PTC
5. SZKOŁA
6. KLUB PTC
7. ======OBYWATELE========
8. SZKOŁA
9. ======OSP=========
10. =======OBYWATELE========

Osobiście uważam, że nie powinno to tak działać, chociaż nie znam dokładnych założeń projektu jednak jeśli miało zmotywować mieszkańców do zainteresowania się budżetem i wzięcia działu w decyzji to raczej tak nie było, zainteresowanie i mobilizacja z tego co widzę leżała po stronie pomysłodawców projektów i to oni szukali głosów a przeciętny Pabianiczanin rzadko chyba, który się zainteresował „bezstronniczo”

Od razu na wstępie napiszę, że gratuluje wszystkim wygranym i jest się z czego cieszyć. Uważam, że problem leży w słabym rozpromowaniu tego głosowania. Projekt miał chyba na celu zachęcić i zaktywizować mieszkańców a tymczasem trzeba najpierw zaktywizować i zachęcić mieszkańców by głosowali bo w innym przypadku mamy tak jak teraz konkurs na znajomości. Nawet jeśli w jakimś stopniu zostały spełnione te cele tego całego przedsięwzięcia to z roku na rok w tej formie będzie tylko gorzej bo jeśli wpadłbym na jakiś fajny pomysł to widzę, że nie ma co go zgłaszać bo nawet na facebooku mam mniej znajomych niż… Czytaj więcej »

Ale Ty pierdo**** głupoty:/ Bus zakupiony dla Włókniarza będzie do wożenia dzieci na mecze i turnieje wyjazdowe idiotko a nie dla działaczy:/ jakim trzeba być tępym i mało rozwiniętym człowiekiem żeby tak generalizować:/ Co masz do tablic multimedialnych? złożyli wniosek i im się udało. Mogłaś złożyć wniosek i się starać o podpisy i realizację ale wolisz teraz siedzieć i na wszystko narzekać. Albo Twój projekt wybiegu dla piesków nie został wybrany i dlatego teraz tak jęczysz 🙂

A co masz do piesków? Przynajmniej zwierzaki by miały z tego pożytek, a tak będziesz d@psko woził w kupie złomu za publiczne pieniądze. Jakie mecze????? Takie mecze to sobie na Orliku rozgrywajcie. Myślałby kto, jaki wielki klub. /żenada i kupa śmiechu

Nie mam zamiaru Cię obrażać jak kolega, ale chyba troszkę się zagalopowałaś. Bronisz piesków, a obrażasz dzieci dla których piłka jest całym światem i pasją która je odciąga od komputerów, tableów czy telewizorów. Nie wiesz jak ciężka jest sytuacja w klubach i dla Ciebie każde inicjatywa działaczy to kolesiostwo, klika i skok na kase. Ja rozumię że jak klub czy stowarzyszenie nie osiąga spektakularnych sukcesów to trzeba go zamknąć , zaorać i zrobić wybieg dla piesków, a dzieciaki niech wyprowadzają pieski na spacery i to je na pewno uszczęśliwi bo to lepsze niż gra w podrzędnym klubie i realizowanie pasji… Czytaj więcej »