Strona główna Aktualności Z miasta Tak może wyglądać stadion Włókniarza

Tak może wyglądać stadion Włókniarza

8

20 prac wpłynęło na studencki konkurs urbanistyczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu MOSiR, ogłoszony przez miasto Pabianice.

W skład komisji konkursowej weszli: wiceprezydent Maciej Łuczak, wykładowcy Politechniki Łódzkiej, prof. nadzw. Bartosz Hunger i Barbara Brzezińska – Kwaśny z Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, Jarosław Kosmala, prezes MUKS Włókniarz Pabianice, Łukasz Stencel z Wydziału Edukacji Kultury i Sportu i Krzysztof Bednarek z Wydziału Urbanistyki UM.

Oceniane były walory urbanistyczne projektu oraz ich atrakcyjność użytkowa, jakość zastosowanych rozwiązań, a także walory ekonomiczne projektu i koszty jego realizacji. Projekt musiał uwzględniać następujące elementy: boisko treningowe trawiaste, boisko treningowe pod balonem, boisko ze sztuczną nawierzchnią, stadion – adaptację istniejącego, boisko treningowe trawiaste dla dzieci oraz opcjonalnie: park linowy, otwartą siłownię z placem do rehabilitacji, ścieżki do nordic-walking i biegów terenowych, plac zabaw dla przedszkola oraz skatepark – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.- Prace to studium możliwości zagospodarowania terenu Włókniarza, z którego miasto będzie mogło skorzystać w całości lub częściowo przy podejmowaniu decyzji. Uczestnicy, studenci architektury  mieli spojrzeć na teren świeżym okiem, podpowiadając co i jak można tam zrobić.

Prace były oznaczone kodem dla zachowania anonimowości autorów. Komisja nie przyznała pierwszej nagrody. Drugą nagrodę pieniężną (1500 zł) przyznała pracy zespołu w składzie: Aleksandra Klibert, Ewa Cebula, Katarzyna Bajaś. Przyznała dwie trzecie nagrody (po 750 zł) pracy autorstwa zespołu w składzie: Piotr Adamski, Olga Chrzanowska, Andrzej Czerwiński i pracy autorstwa Adriana Włodarczewskiego. Wyróżniła (200 zł) pracę autorstwa Agaty Sielczak.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A po co stadion jak drużyny nie ma ?…

A czy my w Pabianicach to mamy jeden stadion ????? Jestem sympatykiem PTC i wkurza mnie udawanie przez niektórych, że na Sempołowskiej nic nie ma. W jednym i drugim klubie trenuje podobna ilość młodzieży, w jednym i drugim są podobne problemy finansowe, co więc nas różni??? Przede wszystkim to że Włókniarz nie musi płacić za media. Utrzymanie boisk też mają za tzw „free”, a mimo wszystko nie mogą związać końca z końcem. PTC musi w ramach tych samych pieniędzy na sekcje piłki nożnej płacić za wszystkie media, jak również utrzymanie boisk. Wniosek dla mnie jest taki, że ktoś tu wykazuje… Czytaj więcej »

A ile jest roczników bez seniorów i kobiecej piłki w PTC? po za tym to nie jest remont boiska dla Włókniarza tylko remont obiektów MOSiRu. A że akurat tam swój stadion ma Włókniarz to tylko na tym skorzysta, ale to nie wina Włókniarza.

Nie wiem jaki ma związek pytanie o ilość roczników, ale ok. W PTC na ten moment jest grupa rocznika 2001/2002, 2003/2004, 2005/2006, 2007/2008, 2009/2010. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do prawdziwości tych informacji zapraszam na strony PTC, lub ewentualnie portalu „Łączy nas piłka” gdzie można sprawdzić drużyny zgłoszone do rozgrywek jak i wyniki. Nie rozumie czemu nie chcesz w te wyliczanki wliczyćdrużyny kobiecej. Czy to przejaw seksizmu???? Czy dziewczęta w PTC to coś gorszącego? Czy im się nic nie należy?. Włókniarz niech korzysta z boisk MOSiR-u, na zdrowie, ale jak wyżej w odpowiedzi do Pana bajabongo a zwłaszcza w P.S.

SzP pabianiczaninie Pana wpis troszkę mija się z prawdą 1 Włókniarz ma prawo do korzystania z obiektów MOSiR ,gdyż pozwala na to umowa przekazania majątku PAMOTEXU na rzecz miasta 2 Już dawno powinniście też oddać swój stadionik na rzecz miasta ,ale wy uparcie tego nie chcecie zrobić 3 Jak wy płacicie media skoro jesteście winni ZEC ponad 200000 zl? 4 Czy pieniądze pozyskane z Budżetu obywatelskiego na remont boiska to nie są nasze wspólne? 5 PROSZĘ NIE OSKARŻAĆ NIKOGO O NIEGOSPODARNOŚĆ ,BO WAM DO GARA NIKT NIE ZAGLĄDA ,A TEŻ MACIE CZYM RZĄDZIĆ 6 NA UTRZYMANIE OBIEKTÓW DOSTAJECIE ZAWSZE OK… Czytaj więcej »

5 SzP bajabongo. Jeżeli zarzucasz mi mijanie się z prawdą to po koleji. 1. Tak Włókniarz ma prawo do korzystania z obiektów MOSIR 2. Nie wiem dokładnie do kiedy PTC ma umowę na użyczenie terenów przy Sempołowskiej, ale kojarzy mi się rok ok 2030, może nawet dalej, Więc nie wiem skąd wniosek że już dawno powinniśmy oddać stadionik (rozumie że skoro mamy stadionik to i piłkarzyków, ale do braku szacunku z waszej strony już przywykłem) 3. Jak sprawdzasz nasze zadłużenie i skąd wziąłeś informacje o 200000 zł??? Swoje zadłużenie spłacamy, a nie zmieniamy kolejne nazwy klubu aby pozbyć się długów… Czytaj więcej »

Myślę ,że zupełnie niesłusznie czepiasz się prezesa bo takich oddanych ludzi to już naprawdę można policzyć na palcach jednej doni. następnie zmiana nazwy klubu nie była podyktowana oddłużaniem i nikt klubowi nie umorzył żadnego długu łącznie z ŁZPN można to łatwo sprawdzić. POZDRAWIAM zamykam dyskusję bo każdy ma trochę swojej racji

Nigdy nie staram się personalnie uderzać w kogokolwiek, ale czasem nie ma wyjścia. Jeśli chodzi o ludzi oddanych sprawie Włókniarza czy PTC to wydaje mi się że jest ich cała masa tylko są niewidoczni . Masz rację, każdy ma swoje racje i miło jak da się wyciągnąć wspólne wnioski. Pozdrawiam i życzę sukcesów sportowych.