Strona główna Aktualności Z miasta Świetlica jak ekskluzywny hotel

Świetlica jak ekskluzywny hotel

10

W siedzibie PTC będzie remont świetlicy. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu obywatelskiego. To ponad 180 tys. złotych.

Świetlica klubowa Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów przy Gdańskiej 7 zmieni się nie do poznania.

– Remont obejmie pomieszczenie główne z zapleczem kuchennym, korytarz i klatkę schodową, zamontowana będzie również nowa instalacja elektryczna i klimatyzacja – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Wykonawcy prac budowlanych zostali zaproszeni do składania ofert. Termin mija 4 czerwca.

W pomieszczeniu świetlicy zniknie stara boazeria ze ścian, położone będą nowe posadzki, podwieszany sufit z oświetleniem, nowe rolety i meble. Zamontowany zostanie projektor i ekran. Świetlica będzie klimatyzowana. Ponadto wyremontowane zostanie zaplecze kuchenne z zakupem nowego sprzętu.
Zgodnie z projektem największą ścianę klatki schodowej ozdobi fototapeta ze zdjęciem nawiązującym do tradycji PTC. Dokupiona zostanie gablota na sztandar klubowy. Świetlica PTC była urządzona w połowie lat 70. Głownie prowadzone są w niej zajęcia sekcji szachów i brydża.

REKLAMA
Poprzedni artykułTo koniec. Dopalacze wynoszą się z Zielonej
Następny artykułPrezydent z absolutorium. I zarzutami radnych opozycji
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy z tej świetlicy będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy???? No bo rozumiem, że taka jest idea budżetu obywatelskiego. Czy to kolejna ściema typu: dofinansować klub panów z BSR kosztem miasta? Nie mogli wprost, to boczną furtką weszli! Pieniądze z budżetu miały służyć infrastrukturze dla mieszkańców, a nie finansować kluby typu Naprzód Szmacianka! Jeden klub kupił sobie furgonetkę, drudzy remont robią za miejskie pieniądze. Nawet tu wałki. Masakra.

Tak skorzystasz jak z orlików i hali powiatowej, szczególnie ze ściany wspinaczkowej.

Tylko „KRÓL JULIAN” może taki głupoty opowiadać.
MASAKRA.

Jakie głupoty tłumoku. Będziesz coś z tego miał jako mieszkaniec? Nowy chodnik, drogę,ławkę…? Nie. Będą mieć leśne dziadki z klubu sportowego nie ty czy inni pabianiczanie. Czego nie rozumiesz???

Heh, a może pora na zmianę nicku na jakiś mniej wyniosły i lepszą analizę pewnych spraw. Czy to świetlica czy boiska, czy mata na hali treningowej nie służą mości królu „leśnym dziadkom”, bo to nie oni tam trenują. Jak może ruszyłbyś sprzed komputera, zobaczyłbyś, że na boiskach, matach i przy szachownicach na świetlicy, trenują ciało i umysł……….pabianickie dzieci. To też są obywatele Pabianic i też mają prawo decydować. Jeśli kilkusetosobowa grupa trenujących we wszystkich sekcjach, plus rodziny z dziećmi i młodzież niezrzeszona w klubie korzystająca z obiektów PTC, jest dla Ciebie elementem bez prawa głosu w naszym mieście, to rozumie… Czytaj więcej »

Świetlice czy obiekty sportowe powinni budować z własnych środków, bo je dostają jako dotacje od miasta plus opłaty od tych właśnie dzieci! A nie wyciągać jeszcze dodatkową kasę nie przeznaczoną na to! Jestem jak najbardziej za tym aby dzieci i młodzież korzystała z tego ale bez przesady! Fakt jest taki, że pieniądze z budżetu obywatelskiego miały być wydatkowane dla wszystkich, a nie garstki działaczy, którzy podreperowują se klubowe budżety, a ich dzieci i tak ćwiczą po szkołach. To o co tu chodzi???

Wielmożnie nam panujący wie że dzwonią, ale w którym kościele to już nie ważne. Najważniejsze że moja prawda jest bardziej mojsza. „Świetlice czy obiekty sportowe powinni budować z własnych środków, bo je dostają jako dotacje od miasta”. Bardzo proszę nie wypisywać takich głupot, bo tylko obnażasz swoją niewiedzę. Nie masz zielonego pojęcia ile dokładnie dotacji dostają kluby, a ile kosztuje utrzymanie obiektu. To nie są czasy komuny, gdzie kluby nie płaciły za media. Nie zagłębiając się na forum zbyt głęboko w temat, powiem najjaśniejszemu że utrzymanie pochłania więcej niż otrzymywana dotacja, a jeśli chcesz wiedzieć ile więcej, zapraszam na spotkanie,… Czytaj więcej »

Ale kogo obchodzi ile kosztuje utrzymanie obiektu????? Nie stać cie to się zwijaj, a nie wzorem dajmy na to takiej Jandy ze swoim teatrem czekasz aż ktoś cię dofinansuje. O komunie cos niecoś wiem. To ty stary jesteś oderwany od rzeczywistości. Nie te czasy

Gdyby pabianickie kluby czekały na odpowiednie dofinansowanie, to nie byłoby już dawno ani jednego. Podejście do sprawy na zasadzie że nie zazdroszczę sąsiadowi samochodu, ja po prostu nie chce żeby on go miał, faktycznie wytrąca mi wszystkie argumenty z rąk. Nikt nie oczekuje i nie liczy tylko na to że ktoś coś mu da, ale skoro większość glosuje na jakiś projekt z budżetu to widocznie jest on ważny dla mieszkańców. Tyle w temacie…..pozdrawiam.

Acha! Czyli budzet jeszcze nie ruszyl, a juz wiadomo kto wygra. Jak u sasiadow – niewazne kto glosuje, wazne kto liczy glosy…