Strona główna Aktualności Z miasta Biznes się kręci

Biznes się kręci

1

W naszym mieście działają 4083 firmy. W 2015 roku 246 przedsiębiorców skorzystało z dofinansowania.

W 2015 roku 514 nowo powstałych firm jako siedzibę wskazało Pabianice. W tym samym roku 381 firm z siedzibą w naszym mieście, zostało wykreślonych z CEIDG.

– Od 2012 roku prezydent miasta nie prowadzi ewidencji działalności gospodarczej – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu miejskiego. –  Dane dotyczące uruchomienia i wykreślenia firm od razu umieszczane są w CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. To znaczy, że w Pabianicach można zarejestrować firmę, ale ona nie musi mieć siedziby w Pabianicach. Albo firma może mieć siedzibę u nas, a zostać zgłoszona do CEIDG gdzie indziej – wyjaśnia rzeczniczka.

Część z pabianickich przedsiębiorców, a dokładnie 246 osoby, skorzystało w 2015 roku z dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy.

Home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, usługi reklamowe z wykorzystaniem dronów, studio tatuażu, warsztaty z robotyki w oparciu o system klocków lego, czy produkcja mebli z palet, to tylko niektóre z pomysłów, które zostały dofinansowane z PUP.

Aktywnych firm z adresem siedziby w naszym mieście jest 4083. 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a urząd pracy jaki zajety w pustawym pomieszczeniu wyznacza nie wiedzieć czemu tygodniowe terminy rejestracyjne a propozycje pracy proponuje firma job, ewntualnie axel za granicą