Strona główna Aktualności Z miasta Będzie sztuczne lodowisko

Będzie sztuczne lodowisko

6

Przy planowanej pływalni na terenie Zespołu Szkół nr 1 ma powstać sztuczne lodowisko.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, starosta pabianicki Krzysztof Habura poinformował, że przy planowanej pływalni ma powstać sztuczne lodowisko. Funkcjonowało by od października do marca, a latem zamieniało by się w skate park bądź pole do mini golfa. Lodowisko będzie zadaszone.

Na sesji radni przyjęli uchwałę, dzięki której w budżecie starostwa zabezpieczone zostanie 300 000 złotych na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa krytej pływalni wraz z zapleczem przy budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach”.

Koszt inwestycji to około 15 milionów złotych z czego 85 procent środków ma być pozyskane z zewnątrz m.in. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycja zrealizowana ma być w ciągu trzech lat.

Tak mniej więcej będzie wyglądała nowa pływalnia.

REKLAMA
Poprzedni artykułTak to robią strażacy
Następny artykułRutkowski w akcji pod Pabianicami (WIDEO)
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wreszcie coś sensownego!

Brawo za pomysł!

jak to przed wyborami każy pięknie kadzi …..

Widać ,że habura kampanię wyborczą zaczyna. Basen , lodowisko a może i lotnisko będzie budował. Tylko, że jeszcze żadnej z tych rzeczy nie ma nawet na papierze. Czyli tak zwane zamki na piasku. Stawiam zakład, że w ciągu tygodnia haburek ogłosi swoje plany na konferencji prasowej z jaksą w roli głównej.

No a jak ma być ? Donald w sejmie bajki opowiada i obiecuje złote góry to i nasi lokalni Haburowie się od niego uczą. Lodowisko , lotnisko, basenisko, … może legoland jeszcze.

bardzo duzo dzieje sie w ostatnich dniach w najbiednieszych Pabianicach, czyzby zmieniala sie wladza?