Strona główna Aktualności Komunikacja Będzie remont dworca. Za rok

Będzie remont dworca. Za rok

3

Wiaty, przebudowa peronów, nowy przystanek dla PKS-ów. To tylko niektóre z planów naszych urzędników.

Wszystko wskazuje na to, że nasz dworzec kolejowy wypięknieje i stanie się bezpieczniejszy dla podróżujących.

– Miasto wnioskowało do PKP PLK SA o generalny remont peronów. W tym roku otrzymaliśmy informację, że remont na stacji kolejowej ma zacząć się w trzecim kwartale 2016 roku – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Co się zmieni? Zostaną przebudowane perony. Co ważne będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się wiaty, pod którymi podróżni będą mogli skryć się w razie niepogody. Pojawi się nowoczesny system informacji pasażerskiej. Zrobi się też bezpieczniej.

– Zamiast przechodzić na perony przez tory, dojdziemy na nie przejściem podziemnym lub skorzystamy z wind – mówi Aneta Klimek.

To nie koniec zmian. Przed dworcem ma powstać przystanek dla autobusów PKS. W tym celu miasto zamierza przejąć od PKP cały plac przydworcowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zamiast tworzyć wiaty żeby ludzie mogli schronić się przed deszczem na dworze lepiej byłoby zrobić poczekalnie z prawdziwego zdarzenia. W ramach zmian w poczekalni należy zwiększyć ilość krzeseł i przerobić budynek by przestrzeń przy drzwiach wejściowych od strony peronów była takiej wielkości jak przed remontem dworca.

Wcześniej podróżni mogli normalnie posiedzieć w poczekalni a teraz albo siedzą na środku budynku na 6 krzesłach albo stoją przy drzwiach wejściowych od strony peronów.

I ZNÓW COŚ NIE PASUJE

Hahaha, klasyk. 😀
Polsza taka kochana, zawsze komuś coś nie leży.