Podopieczni pabianickiego klubu wystartowali w mistrzostwach Polski na długim dystansie. Trójce z nich udało się stanąć na podium.

Najlepiej poradziła sobie Julia Krempińska, która w kategorii K16 okazała się bezkonkurencyjna, co sprawiło, że na jej szyi zawisł złoty medal. Srebro wywalczyła za to Katarzyna Konc w kategorii K40. Krążek z tego samego kruszcu zdobył także Dawid Zając w kategorii M20, co było niemałą niespodzianką.

Tuż za podium uplasowali się za to Maciej Andrzejczak (M18) oraz Jan Sztranek (M16). Prawdopodobnie gdyby nie problemy chorobowe, także tych dwóch zawodników znalazłoby się na podium mistrzostw Polski. Świetnie poradziła sobie także Maria Pabich, która w kobiecej elicie wywalczyła szóstą lokatę. W męskiej elicie triumfował za to Michał Olejnik, który jest wychowankiem klubu.

W zawodach towarzyszących najlepszy okazał się także najmłodszy reprezentant Azymutu – Franciszek Krempiński (M12).