Strona główna Dzieje się Sport Zawodnicy Azymutu z nowymi rekordami w hali

Zawodnicy Azymutu z nowymi rekordami w hali

0
Jeszcze w końcówce roku 2019 podopieczni pabianickiego klubu pojechali na obiekt łódzkiego RKS-u, aby wziąć udział w meetingu lekkoatletycznym. Ich koledzy postanowili za to nie odpuszczać biegania nawet w sylwestra.

Pod wodzą trenerów Adama Gąsiorowskiego i Jerzego Woźniaka biegacze Azymutu mieli na hali RKS-u sprawdzić się na dystansach 60 i 300 metrów. Rekordy klubu poprawili Oliwia Świerkowska, Kaja MłynarczykKornelia ŁabieniecKacper Kurowski oraz Miłosz Gramsz.

W pierwszej dwudziestce najlepszych czasów w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych znaleźli się za to: Kacper Kurowski (6. miejsce), Franek Krempiński (10. miejsce), Miłosz Gramsz (13. miejsce), Jerzy Durma (14. miejsce) oraz Dominik Łubisz (15. miejsce).

Jeśli zaś chodzi o zmagania sylwestrowe, to podopieczni pabianickiego klubu wzięli udział w corocznym biegu, którego 35. edycja odbyła się tradycyjnie w ośrodku Arturówek w Lesie Łagiewnickim. W biegu młodzieżowym najlepszy okazał się Kacper Kurowski, który dobiegł na metę z przewagą 100 metrów, pokonując pozostałych 112 rywali.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów znakomicie zaprezentowała się za to Kinga Królik, która była druga w klasyfikacji kobiet (w klasyfikacji generalnej była za to czternasta), ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tej trasie 36 minut i 55 sekund. Lepsza od niej okazała się jedynie dwukrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów w biegu na 5 kilometrów i maratonie – Monika Kaczmarek.

REKLAMA
Poprzedni artykułWOŚP Pabianice 2020. Zobacz pełny harmonogram
Następny artykułPolicja ma dwóch nowych posterunkowych
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments