Strona główna Aktualności Z miasta Ale bubel! Tutaj nie wszyscy zaparkują bezpiecznie

Ale bubel! Tutaj nie wszyscy zaparkują bezpiecznie

92
Przyglądamy się efektom remontu przebiegającej przez miasto drogi wojewódzkiej nr 485. Opisywaliśmy problemy kierowców na pierwszym w Pabianicach rondzie turbinowym, zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy basenie. Tym razem na problem parkowania przy hotelu Włókniarz zwrócił na uwagę jeden z Czytelników.

Na tę chwilę większość kierowców tego nie zauważa, bowiem ruch na ulicy Kilińskiego jest jednokierunkowy, w stronę ul. Świetlickiego. Kłopoty pojawią się, kiedy auta ruszą od Świetlickiego w stronę basenu. Dlaczego?
Miejsca parkingowe po wschodniej stronie ulicy (wzdłuż ogrodzenia stadionu) są zbyt krótkie. Auta typu kombi, suv, nie wspominając o busach, nie mieszczą się w wyznaczonych liniach. Po prawidłowym zaparkowaniu samochodu, tył pojazdu, który ma powyżej 4 metra długości wystaje na drogę, którą regularnie jeżdżą ciężarówki.

Okazu się jednak, że jest to docelowe rozwiązanie.

– Parkowanie skośne jest w tym miejscu rozwiązaniem optymalnym. Daje więcej miejsc niż parkowanie równoległe, a na prostopadłe nie ma możliwości ze względu na obecność ścieżki rowerowej i chodnika w tym rejonie. Projekt był wielokrotnie konsultowany m.in. z przedstawicielami miasta, które poparło to rozwiązanie. Na chwilę obecną nie planuje się zmian w tym miejscu – wyjaśnia wyjaśnia Marcin Nowicki, Kierownik Zespołu ds. Informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
92 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo nasi czempioni…

Może znowu Nas pokażą w TVN

W sobotę nas odwiedzają

Parkowanie skośne tak, ale nie na miejscach długości Cinquecento.

Mam wrażenie, że w urzędzie zasiadają sami przedszkolaki, albo nawet żłobkowiacy. Gdyż już nawet pierwszoklasista zauważy te błędy, które zostały zatwierdzone przez władze. czy wy kreatywnością potraficie zabłysnąć podczas obowiązków służbowych, czy tylko i wyłącznie w czasie kampanii wyborczej a później przekracza to wasze możliwości.

Projekt, realizacja i nadzór to Wojewódzki Zarząd Dróg, w łapach PiSu!!! Czy potrzeba czegoś więcej, by pieprzyć robotę???

Może sobie być nawet GDDKiA. Jeżeli droga jest na terenie danej gminy, miasta, powiatu, czy województwa, potrzebna jest akceptacja samorządów.

Jasne tylko wg was projekt przedstawiał nie projektant tylko polonista….ech …to oni zaprojektowali i powinni wiedzieć że zmieści się tylko małe auto. konsultacja na temat tego jak i gdzie ma być jest przy wszystkich projektach ale wtedy niewiele osób sprawdza wymiary.Ten kto nigdy nie siedział przy projektach ten nie wie jak jest tym bardziej że barwy polityczne miały wiele do powiedzenia i racja musiała być po stronie zarządcy ulicy.

Mnie nie interesują barwy klanowe, ani zakulisowe machlojki. Mnie interesuje aby móc sprawnie i szybko przemieszczać się po mieście. Ten projekt ani nie usprawni ruchu, ani go nie upłynni, nie wspominając o bezpieczeństwie – hektolitrach niepotrzebnie wypalonego paliwa. Spalin, które nigdy mogłyby nie powstać. Mamy tam jeden korek, co gorsza również i dla uprzywilejowanych. Slalom kostka – rozpruwacz może radiowóz sprawnie to pokona, ale dla strażaka będzie to wyzwanie prowadząc kilkanaście ton i drugie tyle dodatkowego balastu wody. Nasze władze to przepuściły, podejrzewam, że może nawet na projekt nie spojrzały, więc to na nich spoczywa odpowiedzialność i koniec. … Dla… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by szofer

Daj spokój, pewnie jakaś inżynierka Aga od skarpetek…

Zastanów się co piszesz bucu 😁

Opisuje czyste fakty. Nic więcej.A bucem jesteś do potęgi dzieciaku. odrabiaj lekcje. jak cię matka nauczyła?? Horror

.

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

W artykule jest wyraźnie napisane, że Zarząd Dróg Wojewódzkich wielokrotnie konsultował inwestycję z władzami Pabianic. A pabianicka władza jak zwykle wszystko spartoliła i zatwierdziła po konsultacjach ten bubel.

„Projekt był wielokrotnie konsultowany m.in. z przedstawicielami miasta, które poparło to rozwiązanie”

Jasno i wyraźnie jest napisane w artykule , że,, Projekt był wielokrotnie konsultowany m.in. z przedstawicielami miasta, które poparło to rozwiązanie”, wiesz kto rządzi w Pabianicach? nie PIS tylko KO, PO. Jak już coś piszesz to najpierw to sprawdź.

Pierwsze czytanie ze zrozumieniem a potem komentarz bo z tym pierwszym to chyba coś nie bardzo

Układ miejsc skośnych chciały władze Pabianic.

A jak inaczej? W ten sposób uzyskało się największą możliwą długość miejsca parkingowego. Ktoś to spartolił albo inaczej się nie dało. Zawsze to jakieś miejsca parkingowe. Lepszy rydz niż nic. Można zawsze jednym kołem wjechać na chodnik.

juz widzę, jak wiele osób będzie wyciągało tam wiadra, wiazanki itd z bagaznika – bedzie to piekne miejsce dla stalego patrolu SM i Policji. Mialo byc bezpieczniej, ale wyszlo znowu jak zwykle? Pan Nowicki sie podpisal pod projektem, ktory stwarza zagrozenie dla mieszkancow miasta?

janusze budownictwa

Brawo dla jełopa co to wymyślił on chyba ze zdalnego nauczania i jeszcze większe brawa dla jełopów co to zatwierdzili.

Ducato Maxi Cmentarnej Damy zawsze się zmieści. Widać jak stoi dzień w dzień, jej tam te skośne kreski nie przeszkadzają w parkowaniu 🙂

szybko zmienia na parkowanie rownolegle – wtedy bedzie mozna szerszym sprzetem parkowac!

Może ma skolioze oka zdiagnozowaną i może tak tak parkować. o_0

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

I do tego droga rowerowa z kostki 😀

Tak zwani inżynierowie „miszcze” to zatwierdzili ,tak samo na tą chwile ruch wachadłowy przy cmentarzu ,można by było odsunąć pachołki i nie robić zatoru ,ale po co …lepiej niech auta stoją i jeżdżą wachadłowo .

BUBEL jakich mało! Miliony wywalone w błoto. Ale jak się wydatkuje nieswoje, to hulaj dusza. Wniosek: w tym ZDW pracuje przypadkowa zbieranina ignorantów…

Wafel, kartoflu. Projekt zatwierdzał urząd miasta!!!!

Chyba Łodzi…..

Chyba łodzi odział w Bełchatowie

Ul. Lipowa 6

Dałeś kolejny dowód na to, żeś typowy wiejski głupek o IQ ameby…

I tak z wszystkim.
No krew mnie zalewa jak na to patrzę
Wydaje się pieniądze, na ułomne rozwiązania, które z nami zostaną na kolejne kilkanaście lat. Tu będziemy walić sobie w tyłki bo miejsca za krótkie na lewitynie ciągle wjeżdża się w pieszych – można było od nowa poprowadzić ścieżki, oddzielić drogę rowerową od „chodników” – zrobić to ciekawie.
Nie. Wydaje się grube hajsy na kulawe rozwiązania, mając możliwość stworzenia czegoś od nowa w przemyślany i ciekawy sposób…. jak na to patrzę, to chyba nie chcę by odnawiali strzelnicę. Jest dobrze, tak jak jest. Przynajmniej nie jest gorzej.

Popsuli lewityn, posuli Kilińskiego i jutrzkowicką. Masakra jakaś, nie da się normalnie żyć wszystko co ulepsza to jest dramat. Skąd się biorą tacy idioci?

Dodam jeszcze Warszawską do kompletu. Ręce opadają. Co za nieudacznicy.

a zaraz dokończą dzieła zniszczenia na zamkowej, i wtedy zaczną walczyć ze smogiem bo nie wiadomo skąd się nagle zwiększy, ale nikt nie wpadnie na pomysł że przecież ktoś zakorkował miasto

Remont tej drogi to w ogóle jakaś masakra, nie wiem jak można przeprowadzić go tak źle. Co chwilę jakieś durne wysepki albo na odcinku kilkuset metrów (jak np w Bychlewie przeciwko czemu protestowali mieszkańcy) które tylko utrudniają jazdę czy wjazd na posesje albo mniejsze ze znakami nakazu które zmuszają do zwolnienia i omijania ich co oprócz utrudniania jazdy stwarza duże zagrożenie w przypadku oblodzonej nawierzchni. Już lepiej było chyba gdy ta droga była z dziurami czy tak trudno jest stworzyć kawał prostej czarnej nawierzchni z namalowanymi pasami bez żadnych udziwnień? To jest droga wojewódzka, a nie płać manewrowy, chociaż zaczynam… Czytaj więcej »

Wysepka jest w Pabianicach na ul. Jutrzkowickiej a nie w Bychlewie. Co do długiej równej prostej to przypominam że przy końcu tej prostej jest szkoła podstawowa i przedszkole. Argumenty typu oblodzenie no naprawdę. Ja również nie jestem zadowolony z tej przebudowy i mam zastrzeżenia. Ale długa czarna prosta nie wchodziła w grę z powodu zachowania kierowców, nie respektowali ograniczeń i zakazu wyprzedzania.

Przecież ten pas ułatwia wjazd na posesję i po to też jest zastosowany. https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodkowy_pas_brukowany

a to Ciekawe co piszesz a jak mają wjechać mieszkańcy posesji 140 gdzie jest linia ciągła?
ja się pytam co na ten cały problem powiedzą władze naszego miasta ?
czy autor tego artykułu może zadać pytanie w jaki sposób władze miasta będą nam pomagać i proszę nie pouczać nas mieszkańców że nie jest to w zakresie naszego Pabianickiego starosty czy też Prezydenta

Wysepka miała ułatwić skręt w lewo np. w posesje. Co do wyjazdu z posesji to raczej sprawę komplikuje.

Last edited 1 miesiąc temu by Przemysław

ja mówię o wjeździe od strony miasta gdzie nie ma wysepki jest to przestrzeń między wysepkami stąd problem .Z bramy jak się chce wyjechać to można tylko w stronę Bychlewa jechać

Sam sobie odpowiedziałeś, może wyjechać w stronę , w którą nie przecina tej linii

a ja się pytam po co tam linia ciągła?
czemu jakiś baran tak zrobił ,a drugi Pabianicki urzędniczy matołek to klepnął to może teraz Panu staroście dla przykładu na wprost bramy postawimy przystanek autobusowy od tak bo będzie ładnie wyglądało

Juz widze czolowe zderzenia na tym pasie w sytuacji kiedy jadacy z przeciwka beda chcieli z niego skorzystac w tym samym czasie.

Auta coraz większe, a parkingi coraz mniejsze…. gdzie tu logika?

To są miejsca parkingowe zaprojektowane pod Izerę. Jak zaparkujesz to zrozumiesz.

Znając pomysłowość naszych włodarzy to za chwilę wstawia znak „zakaz parkowania pojazdów typu kombi” i będzie po problemie.

Tyle pieniędzy było wydanych na tę inwestycję i nie potrafili tego zaprojektować. Ręce mi opadły. Wystarczyło, że do projektu przystąpiłby ktoś droższy to nie byłoby problemu.

No kur*a! Ci którzy to wymyślili i zatwierdzili niech poprawiają to GÓ💩NO za darmo, z pokryciem strat za materiał. Zamiast sprzętu do pracy proponuję uczyć głów, ale nie do myślenia, tylko do poprawienia tego bubla … ZĘBAMI. może te głowy chociaż do tego się nadadzą, bo rozumy to już dawno potracili.

Użyć głów *** miało być 🙄

Budowniczowie na 102 😀 mamy piękną wysepkę i miejsca na małe miejskie autka.

ZDW Ludzie kto tam pracuje? Ludzie z łapanki,pośredniaka czy kto? Droga w tym wydaniu to jakiś dramat, to już po staremu było lepiej. Bez malowania tych pasów wiedzalem,że będzie mniej miejsc parkingowych.Jestem ciekaw kto pojawi się na przecinaniu wstęgi na takim gownie…Masakra po prostu…

Jak sie nie zmiesci zawsze moze stanac pomiedzy poludniowa a targowa.
Jeden art od soboty??????

to ktoś nie normalny „zaprojektował” tyle w temacie

Wszystko można za czasów pisu zrobić!!! Przepisy? A co to jest??? Przypominam, że prawo mówi minimum 5,00 m długości i 2,20 m szerokości!!! Generalnie od ronda turbinowego do stacji paliw Orlen robota jest koszmarnie spartaczona!!!

Proszę mi wytłumaczyć co ma z tym wspólnego PIS ???????????????

No to nam włodarze nasi Pan deficyt i spółka piękny prezent na święta zrobili. A czy to prawda szanowna redakcjo, że początkowo miejsca parkingowe miały być równolegle ale na radach budowy to właśnie przedstawiciele miasta (penie wice miś) zabiegali o miejsca skośne i mamy gniota ?

Droga dla rowerów z kostki?
Gratulacje.

Wystarczy przemalować linie i zrobić większy kąt do parkowania skośnego i nie będzie problemu. Będą co prawda 2-3 miejsca mniej, ale będzie bezpieczniej.
Większym problemem wydaje się brak miejsca do zaparkowania wzdłuż ulicy na odcinku na południe od Świetlickiego.

Panie Nowicki…. Co Pan pierdzielisz za kocopoły?? Co ma Prezydent Miasta, do waszej inwestycji drogowej. Droga należy do Was, tak jak i cała ta spieprzona inwestycja. To Wy ponosicie odpowiedzialność, za ten bubel drogiwy. Mam nadzieję, że polecą głowy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Nic nie dzisiaj nie poleci . jedynym prawem jest prawo pięści. Niestety.Sitwa trzyma się jak należy . D

Last edited 1 miesiąc temu by Ozyrys

Projekt był wielokrotnie konsultowany m.in. z przedstawicielami miasta, które poparło to rozwiązanie.

Szkoda, że nikt z Urzędu Miasta w Pabianicach nie ustosunkuje się do kocopołów Nowickiego.

A jak myślisz dlaczego ? Ano dlatego ,że konsultowali ten projekt i chcieli takich skśnych miejsc parkingowych.

Proszę upublicznić korespondencję jaką prowadził Urząd Miasta Pabianic z ZDW w Łodzi. My mieszkańcy jesteśmy ciekawi jak były prowadzone konsultacje w tej sprawie.

Odebrać prawa do wykonywania zawodu!

Uffff… Moja renówka się zmieści 😜

Jaki bubel?!?!? Wjedziesz na chodnik przodem żeby nie utrudniać ruchu dostaniesz mandat, wystaje ci tył dostajesz mandat i/lub zaparkujesz poza liniami żeby nikomu nie przeszkadzać mandat, same plusy! To jest genialne! Pole do popisu dla SM (Służby Męskiej) „i to działa :D”

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

Można zgłosić to do programu Absurdy drogowe.

czyli nie pierwszy raz popis rondo na waltera w 1fazie teraz parking

na Wschodniej też już ekipa tego programu była

Zgłosiłem!

Zgody zarządów miasta, powiatów czy innych jednostek samorządu terytorialnego – jak najbardziej, ale czy również w tym wypadku NIE OBOWIĄZYWAŁY ŻADNE NORMY
BUDOWANIA TAKICH MIEJSC POSTOJOWYCH ??? Czy projektant wzorował się na wymiarach fiata 126 p. A odpowiedzialni za nadzór budowlany podpisali i zaakceptowali w ciemno ? Przecież to przestępstwo budowlane. Kiedy budujesz dom to nadzór budowlany czepia się , że płot jest o 10 cm przesunięty a tutaj 1/3 auta wystaje po za miejsce postojowe. Według mnie ktoś powinien beknąć i to sporo. I nie zwalić proszę na pandemię.

Ps. Piszę że wystaje 1/3 bo widoczny samochód przodem stoi bardzo na chodniku zajmując jego przestrzeń przeznaczoną dla pieszych i tak już ograniczoną ścieżką dla rowerów.

Zamkowa po remoncie , to dopiero będą drogowe absurdy.

Zaplanuje się pręciutko zmiany jak wpłynie kilka pozwów o odszkodowanie za uszkodzone auta…

Jest napisane „że był wielokrotnie konsultowany w mieście” czyli prosimy o imiona i nazwiska konsultantów i „WYPIERDOLIĆ”!!!

Ja już wiem, gdzie leży problem. Jest nim dykcja naszego Prezydenta. Nikt go nie rozumie. Dlatego w urzędzie wszyscy kiwają głową na tak, bo komunikacja następuje tylko na poziomie gestykulacji. Przy konsultacjach podejrzewam było podobnie.

Siedzą i radza,radzą i od tego siedzenia i radzenia brzuchy już takie że niektórym szyi nie widać i tak radzą ze bubel za bublem ,tak się zastanawiam …rozumiem ze jeden ,drugi źle podjęli decyzje ale siedzi was tam tylu że jak można przyjąć i zaakceptować taki projekt ???!!no jak ?!?!odłużcie te telefony ,przestańcie gadać ,owczy sobą tylko się skupcie co podpisujecie !

Błąd projektowy !!!
Jak teraz przejadą samochody cięzarowe planowanowaną trasą, drogami wojewódzkimi skrótem od Kamieńska przez środek Pabianic do S14, omijając remontowany odcinek A1 od Tuszyna do Cz-wy. Czy naprawdę zrezygnowano z obwodnicy od Pawlikowic do Dużego Skrętu?.

Urzędas – idiota, który zaakceptował projekt, lub odebrał ten bubel. Powinien z własnych środków pokryć przebudowę naprawiającą te szkody.

Rozmiary miejsc postojowych są normatywne i określone:
https://www.pogotowieparkingowe.pl/pdf/dzu.2003.220.2181.0014.pdf

Po co potrzebne są te urzędasy, skoro nie potrafią przeprowadzić tak prostej inwestycji?

Gurwa, na rysunku technicznym podczas projektowania wyglądało to ładnie

powinna w polsce obowiazywac odpowiedzialnosc karna dla urzedasa ja zle podpisane inwestycje badz przewalowane pieniadze

lepiej niech sie nie biora za ZAMKOWA niech zostanie jak jest

To dopiero będzie piękna katastrofa.

Oj tam oj tam
LUDZIE,bo to są miejsca postojowe dla rodzin, które przyjadą ROWERAMI tymi wspaniałymi ścieżkami :-)))

Piękny parking, dla fiacików 126p.Frytki zamiast oleju w głowach. Odebrali to ludzie wykształceni, żeby nie było i przyjeli tak wspaniały projekt.
WoW!

Last edited 1 miesiąc temu by Zbychu

By

Przebudowa tej drogi to kompromitacja. Na całej długości do Dłutowa jakieś dziwaczne pokrętne wysepki, a Jutrzkowicka to juz wisienka na torcie. Myślałem, że zrobią jakieś drogi rowerowe, bo mnóstwo ludzi z dziećmi tamtędy jeździ, a oni wywalili jakiś chodnik na samym środku drogi, zwężając jezdnię. Ani tam zaparkować, ani rowerem jechać, ani poprostu na posesję wjechać.. Teraz jeszcze ten parking. ŻENADA ZA GRUBA PIENIĄDZE.

Pytanie. Gdzie ten POLSAD. Jakiś link czy coś???? W tytule jest ale w artykule cisza.