Strona główna Aktualności Z miasta Jeździliśmy po „kocich łbach”. Nareszcie jest asfalt

Jeździliśmy po „kocich łbach”. Nareszcie jest asfalt

10
Nie są to wprawdzie prace w szerokim zakresie, ale pierwszą zmianę widać. Chodzi o stan pabianickich dróg.

Nowej nawierzchni doczekała się nareszcie ulica Pomorska, aczkolwiek nie na całej długości, tylko na odcinku między Łaską i Dąbrowskiego. Dotychczas leżały na niej „kocie łby”, a jeździło się tamtędy fatalnie. Teraz jezdnia wygląda zupełnie inaczej, bo został tam położony asfalt. Wcześniej budowlańcy pobudowali po obydwu jej stronach chodnik z kostki brukowej.

Roboty zlecił firmie z Porszewic Zarząd Dróg Miejskich. Późna jesień im nie przeszkodziła, co więcej, mają być kontynuowane. Urzędnicy wytypowali bowiem do utwardzenia jeszcze parę ulic gruntowych, w różnych częściach miasta.

 – Chodzi o Niedużą i Szynkielewską na Zatorzu, Witosa na osiedlu Dąbrowa, Miodową bis, a także Batalionów Chłopskich (to krótka uliczka, która odchodzi od Warzywnej – przyp. red.) – wyjaśnia Andrzej Barański, dyrektor ZDM.

Jak usłyszeliśmy od dyrektora, koszt robót to około 660 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedy ulica Bohaterów doczeka się asfaltu? Oraz Łąkowa na odcinku od Moniuszki do Orlej?

A ul. Krakowska?

Mieszkańcy pomorskiej proszą o poduszki berlińskie, lub zwykłego leżącego policjanta! auta teraz jadom jak szalone!

Lepiej fotoradar 😁

To może jednak lepiej zwinąć wam ten asfalt, co?

Kocie łby to problem? zapraszam na ul. WIDZEWSKA
zawieszenie do wymiany!!!

Najbardziej zajebiście wykonana praca remontu drogi to inwestycja na ul.Niskiej na Zatorzu, zabrakło wykonawcy asfaltu i położyli tylko połowę dwa lata temu i zapomnieli do tej pory że trzeba dokończyć. Ale trzeba przyznać że ZDM dosypuje rozmiękającej gliny co jakiś czas w te dziury na drugiej połowie żeby zaznaczyć zainteresowanie ….

Połowa drogi zrobiona . To taki standard w naszym mieście. Niska na Zatorzu też otrzymała połowę długości asfaltu (zabrakło 150m) 🙂 proponuję wymienić połowę torowiska na Zamkowej ale tak aby jeden tor był nowy a drugi stary. Wtedy będzie bardziej odczuwalny remont, zawsze można powiedzieć „porównajcie – jak tramwaj zasuwa po nowym a jak się buja i robi hałas po starym !!! Tak trzymać panowie.

Na Dolnej również przydałby się asfalt!

Było do przewidzenia kocie łby źle teraz asfalt też zle nie dogodzisz to niech drogòwka co jakiś czas się ustawi zabiorą kilka prawojazd to moment się nauczą jeździć wolniej